Προς το περιεχόμενο

ποτε πρωτοπαιξατε σε γκρουπακι?


stathopa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο λυκειο με συμμαθητες καναμε μια μπαντα και παιξαμε Ζαν Μισελ Ζαρ σε ενα αλλο σχολειο που μας είχε επισκεφτει  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

άλλο θεμα το ποτε παιξαμε πρωτη φορα αξιοπρεπως και αλλο το ποτε παιξαμε πρωτη φορα σε κοσμο. Εχω δει ντραμερ σε λαιβ που ξεκινησε να ασχολειται 3 μερες νωριτερα ;D

 

Οσο μεγαλυτερος εισαι τοσο πιο ωριμα αντιμετωπιζεις την προβολη. Το ιδανικοτερο ειναι να βρεθεις με ανθρωπους που ειστε σε κοντινο επιπεδο (μουσικο ΚΑΙ αισθητικής) και να βελτιωνεστε ταυτοχρονα.

 

σε αυτο με την αισθητικη και μουσικες επιρροες εχεις απολυτο δικιο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λυκειο με συμμαθητες καναμε μια μπαντα και παιξαμε Ζαν Μισελ Ζαρ σε ενα αλλο σχολειο που μας είχε επισκεφτει  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Για κάτι τέτοια σε πάω εσένα!

Πως παίξατε JMJ? :D

 

Τώρα ακούω το κομμάτι σου, σου ρχεται σχόλιο :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν 1 χρόνο.

είναι απίστευτο πόσο πίσω μπορείς να μείνεις άμα οι υπόλοιποι δεν έχουν το επίπεδό σου ή λάθος αισθητική στο θέμα "μουσική" (τύπου μέταλ, σφάξτε με!)

αξιοπρεπώς έπαιξα λάιβ το πάσχα που πέρασε αλλά έχοντας περάσει κάμποσες ώρες ουσιαστικά μην κάνοντας τίποτα.

 

γενικά όταν παίζεις μπάσσο δεν νοιάζει κανέναν το επίπεδό σου (γιατί, μπακαλίστικα, "δεν ακούγεσαι") αλλά αν είσαι οποιοδήποτε άλλο όργανο, τότε δεν μπορείς να παίξεις αμέσως.

 

Τώρα για ντραμς, η αδερφή μου ξεκίνησε πριν κανένα δίμηνο και ο δάσκαλός της της είπε πως μπορεί να παίξει στη συναυλία του ωδείου της το Μάη.

βέβαια αυτή είναι 14,5 και έχει όλο το χρόνο να μελετήσει και όπως "αχνοφαίνεται" έχει και λίγο ταλέντο στο σπορ.

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφτοπικ, αλλα διαφωνω.

 

1ον ΔΕΝ ειναι ΔΥΝΑΤΟΝ να παιξεις αξιοπρεπως μετα απο ενα χρονο ενασχολησης με ενα οργανο, προφανως πρεπει να ορισουμε τι θα πει αξιοπρεπως για να συμφωνησουμε. Και όχι, δεν εχει να κανει με το ποσο απλο ειναι αυτο που καλείσαι να παίξεις.

 

2ον και εξίσου σημαντικό (μαλλον περισσοτερο) : αν μια μπαντα δεν εχει σωστη ΒΑΣΗ (δλδ μπασο και τυμπανο) , δεν ειναι μπαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με το δεύτερο αλλά άντε πες το στους κιθαρίστες...

 

για το πρώτο τώρα έχω τους ενδοιασμούς μου. μεγάλο θέμα. έχει να κάνει με το πόσο έχεις ασχοληθεί φυσικά. σαφέστατα μπορει κανείς να παίξει πολύ καλύτερα τα ίδια πράγματα μετά από 4 χρόνια ασχολίας με το όργανο αλλά πόσο χρειάζεται για να παίξει αξιοπρεπώς (να ξέρει δηλαδή τι παίζει και γιατί) είναι θέμα υποκειμενικό.

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 1η φορά έπαιξα σε μπάντα πριν 7 χρονια... Αξιοπρεπώς (για εμένα) παίζω τα τελευταία 3 χρόνια...

συμφωνώ με το δεύτερο αλλά άντε πες το στους κιθαρίστες...

Αν ο κιθαρίστας σου σου πει δεν πειράζει τι παίζεις γιατί δεν ακούγεσαι πέτα τον και βρες κιθαρίστα. Και όταν λέω κιθαρίστα εννοώ κιθαρίστα και όχι κάποιον που το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να ακουστεί αυτός πιο δυνατά από όλους... Γιατί σωστά δεν θα ακούγεται αν το μπάσο και τα drums είναι όπου να'ναι.. Είπαμε είναι ψωνάρες οι κιθαρίστες αλλά όχι και τόσο...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έφυγα εγώ.

τώρα μόνο ντραμ εν μπέης.

για να έχω καλή ψυχική υγεία και να μπορώ να παίξω με κάποιον να με στηρίζει.

το συνιστώ μαζί με swing κάθε παρασκευή και τρίτη!

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου