Προς το περιεχόμενο

Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας ντραμερ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοί, αλλά είδα ξανά πρόσφατα αυτό το βίντεο και δε μπορούσα να κλείσω το στόμα μου...

 

http://www.youtube.com/watch?v=dEHLCqfrx6w

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 413
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οποιοσδήποτε ντράμερ κάνει τον μπασίστα να χορεύει ;D

 

Περισσότερο για συναισθηματικούς λόγους, (αν και είναι μια χαρά ντράμερ!) θα έλεγα τους

Jimmy Chamberlin (Smashing Pumpkins, αρκετοί τον σημείωσαν αυτόν)

Mark Zonder (Fates Warning, και αυτόν)

Thomen Stauch (ex-Blind Guardian, σίγουρα για συναισθηματικούς λόγους, και είναι και αφασία άτομο)

 

Επειδή μ αρέσουν οι μπασίστες που παίζουν μαζί τους, άρα κατά συνέπεια είναι άψογοι και αυτοί,

Chad Smith

Poogie Bell (Τον έμαθα από διάφορα με τον Marcus Miller, αλλά έχει παίξει με πάρα πολλούς)

 

Για τα άψογα ρυθμικά σε αυτά τα γκρουπ (πάλι ως ντουέτα με τους μπασίστες τους)

John Bonham (Led Zeppelin)

Keith Moon (The Who)

 

σε νεότερα σχήματα,

Nathan Followill (Kings of Leon)

 

Και γενικά και αόριστα επειδή τα σπάνε και τους ψάχνω σιγά σιγά,

Vinnie Collaiuta

Billy Cobham

Steve Smith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά είδα μια απάντηση από τον Kwsta79 που έλεγε για το Gavin Harisson! Ε όχι και ποιος είναι ο Gavin ρε Κώστα... Έλεος. Κατ' αρχάς, ασχολείσαι με τα τύμπανα ή όχι; Αυτή μπορεί να είναι μια προσωπική σου γνώμη που δεν πρέπει όμως να καταργεί την σπουδαία αξία αυτού του drummer. Ο Gavin έχει ένα εντελώς προσωπικό τρόπο παιξίματος που θεωρώ ότι είναι δυσέρευστος στην εποχή μας. Και επειδή τον έχω δει live είναι αξεπέραστος.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εβαλα αυτο το θεμα το 2005 σαν original21 κ βλεπω οτι μετα απο 4,5 χρονια εχει φτασει τις 296 απαντησεις!Πολυ ομορφα! :) Βεβαια τα γουστα μου εχουν αλλαξει τελειως απο τοτε...Τοτε θα ελεγα για Joey Jordison κ πολλους αλλους "extreme drummers".Ενας ντραμερ που θα θαυμαζω για ολη μου την ζωη πλεον ειναι ο Danny Carey των Tool καθως με μυησε στην τεχνη του μονου μετρου κ του οχι τοσο "συμβατικου" τροπου παιξιματος,το παιξιμο του μου ανοιξε νεους οριζοντες κ με εκανε να καταλαβω οτι υπαρχει μια ολοκληρη φιλοσοφια γυρω απο το "proggressive" (αν κ δεν μου αρεσει ο ορος)...

Παρε Black Panther ταμπουρο κ θα νιωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είδα μια απάντηση από τον Kwsta79 που έλεγε για το Gavin Harisson! Ε όχι και ποιος είναι ο Gavin ρε Κώστα... Έλεος. Κατ' αρχάς, ασχολείσαι με τα τύμπανα ή όχι; Αυτή μπορεί να είναι μια προσωπική σου γνώμη που δεν πρέπει όμως να καταργεί την σπουδαία αξία αυτού του drummer. Ο Gavin έχει ένα εντελώς προσωπικό τρόπο παιξίματος που θεωρώ ότι είναι δυσέρευστος στην εποχή μας. Και επειδή τον έχω δει live είναι αξεπέραστος.

 

Γι αυτή την κουβέντα όλος ο σαματάς;

 

Τι έχετε πάθει με τον Gavin Harisson; Κατ' εμέ κατώτερος του Maitland.

 

Ε σιγά κ εγώ τον Maitland προτιμώ, άσχετο αν είναι πάρα πολύ καλός και ο Harisson.

 

Εβαλα αυτο το θεμα το 2005 σαν original21 κ βλεπω οτι μετα απο 4,5 χρονια εχει φτασει τις 296 απαντησεις!Πολυ ομορφα! :)

 

Πως και άλλαξες το nickname?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμμουν κωδικους κ τετοια κ ξαναγραφτηκα.Οσο για τον Harrison,ειναι μια σχολη μονος του...Εχει δικο του παιξιμο,το ακους κ λες κατευθειαν οτι ειναι αυτος.(σπανιο στις μερες μας)Τεραααααααααααααααααααααααααστιος ντραμερ....

Παρε Black Panther ταμπουρο κ θα νιωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου