Προς το περιεχόμενο

licenced floyd rose-tuning stability


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλσπερα... για πειτε βρε παιδια πωσ ειναι αυτο το licenced ? αν καποιος δεν το πολυ πειραζει (bends - pullups e.t.c.) τοτε ξεμπερδευει με το προβλημα του out of tune ?

επιπροσθετως υπαρχει τροπος να το κλειδωσει ωστε να μην κανει κινησεις ? αν κανεις κατι τετοιο τοτε ? ξεκουρδιζει η κιθαρα η οκ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταθερότητα κουρδίσματος, κατώτερα υλικά κλπ. Δεν είναι όλα τα licenced χάλια πάντως.

 

Αν θες να το μπλοκάρεις ή βάζεις ξύλα ανάμεσα στις δύο μεριές του block (DIY εντελώς) ή παίρνεις το tremol-no. Αν και αν θες να το μπλοκάρεις εξ'αρχής καλύτερα πάρε μια κιθάρα με σταθερή γέφυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογως και τι ποιοτητας σεταρισμα εχει γινει ετσι ? και ποσο το ζαλνας  :P παιζει πολυ ρολο και με τη δυναμη. παντως το δικο μου λισανς τρεμολο κραταει πολυ σωστα αλλα ειναι παντα ρυθμισμενο στην πενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Emena pantos to licenced floyd se mia samick pou exo me exei bgalei asproprosopo eno se mia palia ibanez einai klain main.Basiko einai na thymasai oti to floyd einai metalliko exartima kai na to ladoneis syxna oste na min ftheiretai.Ligo ladaki sta simeia epafis me tis duo baseis stin kithara kanoun thaumata. Sorry gia ta greeklish alla eimai diakopes kai to pc den exei ellinika....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα licenced δεν ειναι κακα τρεμολο ωστοσο συνηθως προσφερουν λιγοτερα απο οσα υποσχονται. ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν το πολυκουναω θα ξεκουρδιζει ? δεν ειμαι fan του bend απλα μου αρεσει εμφανισιακα να υπαρχει... οποτε απο το να δωσω πολλα λεφτα για να παρω κιθαρα με γνησιο τρεμολο απο την στιγμη που δεν θα το χρησιμοποιω παρα μονο μου αρεσει να το βλεπω σκεφτηκα να παρω μια με licenced αρκει ομωσ να ξερω αν τελικα θα βγαινω out of tune.. επαναλαμβανω δεν με ενδιαφερι το πεδεμα του καθολου... αρκει που υπαρχει και το βλεπω μου αρεσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι ετσι οπως τα λες δηλαδη μονο και μονο για διακοσμιτικο λογο μην το σκεφτεσαι φιλε μου, καθως το αυθεντικο τρεμολο ειναι πανακριβο. Οπως σου πα εγω που το ζαλναω και συνεχεια δεν μου ξεκουρδιζει! Εχω το Jackson Low profile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου