Προς το περιεχόμενο

πως να βαψουμε εναν μαγνητη χωρις να τον χαλασουμε-απομαγνητησουμε-


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Loki, όχι! Με τίποτα!

Θα μπορούσε όμως να μπει καπάκι από humbucker... βαμμένο άσπρο!  ;)

 

 

 

Τι χρώμα είναι η κιθάρα και θα φαίνεται τόσο χάλια ο μαύρος humbucker?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλημερα παιδια... ειναι μια fender με ασπρο pickguard. αν τελικα δεν τον βαψω θα βγαλω τα καπακια απο τουσ αλλους 2 τους μονοπηνιους της fender και θα βαψω αυτα που ειναι σιγουρα πιο ευκολο... κατι που ηθελα να πω ομως ειναι.... αν βαλω απο [πανω αυτο κολλητο δεν θα μου κοψει λιγο απο το output του μαγνητη αφου θα υπαρχει κατι απο πανω που θα καλυπτει το μαγνητη ? εστω και λιγο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι dimarzio  super distortion... αλλα ξανα ρωτω δεν θα κοψει λιγο απο το γκαζι του μαγνητη το καπακι ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ... ρε γα....το καποιος μου ειχε πει οτι βαζοντασ καπακι σε εναν μαγνητη μειωνεται λιγο τo output toy... συγνωμη ομωσ δεν ειναι και λιγο λογικο ? εδω αν κατεβασεις τον μαγνητη λιγο πιο κατω δηλαδη τον απομακρυνεις λιγο απο τισ χορδες βλεπεισ καποια μειωση στο voloume ποσο μαλλον αν του βαλεισ αυτο το καπακι δεν θα μειωθει η ενταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ... ρε γα....το καποιος μου ειχε πει οτι βαζοντασ καπακι σε εναν μαγνητη μειωνεται λιγο τo output toy... συγνωμη ομωσ δεν ειναι και λιγο λογικο ? εδω αν κατεβασεις τον μαγνητη λιγο πιο κατω δηλαδη τον απομακρυνεις λιγο απο τισ χορδες βλεπεισ καποια μειωση στο voloume ποσο μαλλον αν του βαλεισ αυτο το καπακι δεν θα μειωθει η ενταση ?

με μεταλλικό το συζητάω. Με πλαστικό ή αυτοκόλλητο δε νομίζω να γίνει κάτι ανιχνεύσιμο

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου