Προς το περιεχόμενο

Οι αναμνήσεις... (ή τι έκανες στον...πόλεμο npap?)


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Κάποιοι παλιοί φίλοι της μουσικής που άφησα πίσω, με ψήσανε και ανέβασα μερικά τραγουδάκια ξεχασμένα στο συρτάρι (από ένα ντουέτο που είχα φτιάξει προ δεκαετίας) για να θυμηθούμε τα παλιά...

 

Δεν έχουν βέβαια σχέση με τα ακούσματα της πλειονότητας σας αγαπητοί συνφορουμίτες, αλλά γι αυτόν ακριβώς τον λόγο γίνεται και πιο ενδιαφέρουσα για μένα η έκθεσή τους και στα αυτιά σας...

 

Θάψτε τα ελεύθερα :wink:

 

http://www.myspace.com/npap

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και όντως δεν την παλέυω για πολύ με αυτό το είδος μουσικής, σαν πρώτη ακρόαση μιά χαρά μου ακούγεται!

Μπράβο γέρο μου, good job! ;)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ώραιο το πρώτο η γυναικα της βροχής!!!!

Ούτι εσύ παίζεις???

Τα αλλα 2 καλα είναι αλλα το πρώτο μου αρέσει σαν σύνολο και ήχος και ενορχήστρωση.

Μπράβο πολύ καλό.

 

 

σημ.το γυναικα της βροχής άνετα παίζει όπως είναι για σταθμούς μελωδια, δίεση κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κωστή μου τότε δυστυχώς δεν ήμουν γέρος...είχα όρεξη αλλά όχι πείρα και μυαλό...τώρα συμβαίνει το αντίθετο εκτός του μυαλού που παραμένει αναλοίωτο... :D

 

Φίλε Νίκο, όχι δεν έπαιζα τότε ούτι...μόνο με κανά ξανθό ...μπ..ούτι ασχολιόμουν... :D

 

όλα τα όργανα σε αυτά τα ντεμάκια είναι midi από τα πάλαι ποτέ θρυλικά sampler, akai 1000 και sample cell της digi (με τις "φοβερές" μνήμες ram 1mb το πρώτο και 8 το δεύτερο..χε χε), συν κάποιους ήχους από το sound module της yamaha tg 500...(πως φύσαγε το σκασμένο αλήθεια...έκλεινα τα παράθυρα...)

 

το ούτι είναι ένας ήχος που είχα φτιάξει για το sample cell...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός ;) Το πρώτο είναι πολύ ωραίο, μόνο τα samples μου κάνουν λίγο υπερβολικά για το ύφος του κοματιού. Πολύ ωραίες γραμμές όμως, γιατί δεν το συνεχίζεις το πράμα;; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε....Πόσο παλία είναι αυτά...??

 

Ομολογουμένως δεν είναι στα αγαπημενα μου αυτο το είδος μουσικής....αλλά είναι αναμφισβιτητα πολύ ωραίο...

 

Οντως γιατί δεν την έχεις συνεχισει την δουλειά...?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "Θάλασσα" όλα τα λεφτά.........

και μένα δεν είναι του γούστου μου,αλλά τελικά δε θυμάμαι ποιό είναι πιά το γούστο μου :roll: :roll:

 

 

Συνγέροντα εαν δεν έχεις κάνει κάτι σχετικό, με αυτό το background,τότε εγώ δεν θα κάνω ποτέ τίποτε.... :cry:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ωραίος ο παπούς! :lol:

Σίγουρα δεν περιμένεις κι από μένα άποψη...

Την άποψη μου για το τι έκανες ή κάνεις, την έχω εκφράσει νομίζω πολύ πριν ανεβάσεις αυτά τα κομμάτια.

Και δεν έπεσα καθόλου έξω!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου