Προς το περιεχόμενο

Η λυπηρή μπαλάντα γαργαλημένη από τον kultura...


kultura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο. Όλα τα καλά στα είπαν παραπάνω, οπότε ας το παίξω λίγο Θεοφάνους, και ας κάνω μια φιλική κριτική.

 

Σε ορισμένες περιπτώσεις, δεν ακούς το κομμάτι που παίζει πίσω σου. Είτε δεν ξέρεις τις αλλαγές είτε τις αγνοείς. Και δεν πρέπει. Αυτό είναι σημαντικό και πρέπει να το διορθώσεις. Πρώτα το κομμάτι, μετά οι φράσεις.

 

Πρόβλημα στα μπεντς και τα βιμπράτο. Δεν έχεις ακόμα το πιτς.

 

Μου αρέσουν οι "αναπνοές" σου αλλά πολλές φορές τις ξεχνάς.

 

Ο ήχος είναι καλός αλλά όχι για σένα. Θέλει κάποιον που έχει μεγαλύτερο έλεγχο των δαχτύλων. Πιστεύω θα έπρεπε να είχες κάτι με περισσότερο sustain.

 

Όλα διορθώνονται και είσαι σε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ. Μπράβο και πάλι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, αρχικά ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας! :D

 

Παίζω με την Tokai strat με τους Lindy Fralin, σε μια κάρτα ήχου, με το amplitube...

 

Όσο για τα λάθη, τα καταλαβαίνω όσο ξανακούω τι έπαιξα, και ευχαριστώ για τις επισημάνσεις... Σκοπός μου δεν ήταν να σας παρουσιάσω κάτι τελειοποιημένο, για να μου πείτε μπράβο, αλλά αυθόρμητο παίξιμο (φράσεις που τις παίζω πάντα όταν πιάνω μια κιθάρα στα χέρια μου), ώστε να ακούσω κριτικές για λάθη που κάνω πιθανόν κάθε μέρα... :)

 

Όντως ήθελε λίγο βάθος/sustain παραπάνω, γιατί με προδίδει το ασταθές πάτημα πολλές φορές...

 

(νεαρός δεν είσα; εγώ για 20άρη σ' έχω, ελπίζω να μην κάνω κανά λάθος)

 

Μέσα είσαι, 18 είμαι...

 

baby0710.jpg

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάριος! ωραίος... πανέμορφο σόλο.. το βάζω να παίξει τρίτη φορά :P

τέλειος ήχος και το ότι διατήρησες τον αυθορμητισμό που βγάζει προς τα έξω το κλιπ, χωρίς να διορθώσεις τυχόν λαθάκια, επίσης δε με χάλασε... 8)

α είναι λίγο χαμηλά το μπάκιτράκι σε σχέση με την κιθάρα ή με φαίνεται;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως είναι πιο ψηλά απ' ότι θα έπρεπε η κιθάρα, και το ξέρω, αλλά έγινε μαλλλλακία, γιατί έκανα το πρώτο mixdown, διαπίστωσα ότι είναι πολύ δυνατά η κιθάρα, και μετά κράσαρε το nuendo! :-X

 

Τέλος πάντων, Παναγιώτη να σαι καλά, ρε μαν! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Μόλις το άκουσα. Παίζεις πολύ ωραία. Αλλά κάτι μου λέει ότι αποφάσισες να το γράψεις αφού άκουσες την εκδοχή του gregg και του longshadow. Μπορεί και να είμαι λάθος αλλά θα ήθελα να ακούσω το δικό σου ύφος.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως άκουσα πρώτα του longshadow και του gregg πριν το γράψω, αλλά δεν νομίζω ότι δεν έπαιξα στο ύφος μου... Το σίγουρο είναι ότι επιρρεάστηκα...

 

ΥΓ: Προσπαθώ από χτες να ανεβάσω άλλο ένα κλιπάκι, αλλά αντιμετωπίζω προβλήματα με το @#$%* nuendo... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τα λάθη, τα καταλαβαίνω όσο ξανακούω τι έπαιξα

 

...και γι'αυτό και προοδεύεις τόσο γρήγορα!

 

Συνέχισε να ακούς τα λάθη σου και μην σταματήσεις ποτέ να τα ακούς!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου