Προς το περιεχόμενο

CORNELL romany plus vs VICTORIA 5112 amps???


creep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσείς ποιον από τους δυο θα αγοράζατε η θα θέλατε να παίξετε μαζι του και γιατί???

 

1. http://www.dc-developments.com/cornell_romany_plus_combo.htm

 

2. http://www.victoriaamp.com/amps.html?model=5112

 

δεν ρωτάω τι μου προτείνεται για να βγάλω τον τάδε ήχο η παίζω αυτό και τον θέλω για εκείνο το σκοπό…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο victoria ειναι απλα ενα αντιγραφο του Fender Champ. Ουτε εξτρα ουτε ιδιαιτερες μετατροπες, απλα ενας καλοκατασκευασμενος champ με 12αρι μεγαφωνο.

 

Ο Cornell Romany απο την αλλη ειναι 10ρης οποτε ισως πιο αξιοποιησιμος σε ενα μικρο gig, μπορει να πεσει παρα πολυ χαμηλα σε wattage και να σου δωσει full blown ηχο σε εντασεις δωματιου, εχει eq, εχει και reverb. Πολυ πιο ευελικτος και χρησιμος απο τον αλλο, που ειναι one-trick-pony.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50+  ώρες μετά το άνοιγμα του θέματος και έχουμε μόνο δυο απαντήσεις!!! 

Δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν¨

- η οι εν λόγο ενισχυτές είναι παντελώς άγνωστοι και αδιάφοροι ώστε να πει κάποιος δυο λόγια η να μπει στον κόπο να τους ακούσει στο Utube.

- η μετά την άποψη του “φωτεινού παντογνώστη” Superfunk όλοι σίγησαν!

 

Άντε όρε παληκάρια μην ντρέπεστε βοηθήστε λίγο.

 

Υ.Γ. ελπίζω να μην παρεξηγηθεί ο SF για το σχόλιο μου, που έχει μια δόση αλήθειας αφού από τα post του έχω βοηθηθεί άπειρες φορές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου