Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη κιθάρα ή κιθάρα και ενισχυτής


g-h-t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και πολλοί απάντησαν και πάνω κάτω ειπώθηκαν και πράγματα παραπάνω από μια φορά θα κάνω και γώ μια σούμα της άποψής μου μιας και βρέθηκα στην απορία αυτή σε μικρή ηλικία.

 

Η απάντηση είναι να πάρεις κιθάρα και όχι ενισχυτή.

Καθώς

-έχεις όλα τα απαραίτητα μέσα για να κάνεις Practice σπίτι σου

-δεν πρόκειται να πάρεις αξιοπρεπή ενισχυτή για λάηβ + κιθάρα με αυτά τα χρήματα αλλά και να τον πάρεις δεν θα τον ευχαριστηθείς γιατί θα τον παίζεις μόνο σε λάηβ ή αν έχετε προβάδικο, που δεν νομίζω να έχετε.

-μπορεί αύριο μεθαύριο να τα παρατήσεις.

 

Πάρε λοιπόν μια κιθάρα της σειράς από ibanez, jackson που είναι ότι πρέπει για αυτό που παίζετε και καθάρισες. Θα σε βγάλει κάποια χρόνια και αν συνεχίσεις, την δίνεις ή παίρνεις κατευθείαν καινούριο εξοπλισμό. Παράλληλα στα εκάστοτε στούντιο/λάηβ που παίζετε μπορείς σιγά σιγά να εξοικειωθείς με τους ενισχυτές και να δείς και ποιός σου αρέσει.

 

Αλλά προς το παρόν δεν θέλει πολύ μπλαμπλα. Πάρε μια της σειράς και καθάρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και πολλοί απάντησαν και πάνω κάτω ειπώθηκαν και πράγματα παραπάνω από μια φορά θα κάνω και γώ μια σούμα της άποψής μου μιας και βρέθηκα στην απορία αυτή σε μικρή ηλικία.

 

Η απάντηση είναι να πάρεις κιθάρα και όχι ενισχυτή.

Καθώς

-έχεις όλα τα απαραίτητα μέσα για να κάνεις Practice σπίτι σου

-δεν πρόκειται να πάρεις αξιοπρεπή ενισχυτή για λάηβ + κιθάρα με αυτά τα χρήματα αλλά και να τον πάρεις δεν θα τον ευχαριστηθείς γιατί θα τον παίζεις μόνο σε λάηβ ή αν έχετε προβάδικο, που δεν νομίζω να έχετε.

-μπορεί αύριο μεθαύριο να τα παρατήσεις.

 

Πάρε λοιπόν μια κιθάρα της σειράς από ibanez, jackson που είναι ότι πρέπει για αυτό που παίζετε και καθάρισες. Θα σε βγάλει κάποια χρόνια και αν συνεχίσεις, την δίνεις ή παίρνεις κατευθείαν καινούριο εξοπλισμό. Παράλληλα στα εκάστοτε στούντιο/λάηβ που παίζετε μπορείς σιγά σιγά να εξοικειωθείς με τους ενισχυτές και να δείς και ποιός σου αρέσει.

 

Αλλά προς το παρόν δεν θέλει πολύ μπλαμπλα. Πάρε μια της σειράς και καθάρισες.

+1 αλλα να δοκιμασεις με οριμη αποψη για το τι θα παρεις...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και την κιθαρα που θα την βαζει να παίζει?στον κ@λ@ της μαιμους?

 

αφου δεν εχει ενισχυτη

 

pc- gutar rig - ακουστικακια απο media markt με 20 ευρω...για αρχη παντα... στη πορεια προχωραει και στην αγορα ενος λαμπατου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω ...πειτε με παλιόγερο και κωλυμενο αλλα αν δεν βλέπω αυτο το μαυρο κουτι παραδίπλα δεν με φτιαχνει καθολου

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και εγω ετσι ειμαι...με κιθαρα,amplitube metal και ακουστικα...και πιστεψτε με το απολαμβανω παρα πολυ γιατι πολυ απλα το προγραμμα εχει υπεροχους ηχους και υπεροχα εφε... :)  :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω ...πειτε με παλιόγερο και κωλυμενο αλλα αν δεν βλέπω αυτο το μαυρο κουτι παραδίπλα δεν με φτιαχνει καθολου

 

καθολου κωλυμενος δεν εισαι κι εγω ετσι ειμαι αλλα οταν δεν μπορεις να εχεις και τα 2 ξεκινας απο τα βασικα...για αρχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η απλα παιρνεις κατι φτηνο κ καλο για αρχη οπως πχ εναν ενισχυτη roland cube20x στα 140περιπου(δεν θυμαμαι ακριβως) κ αγοραζεις κ ενα καλο κιθαρονι στα 600. κ αν δεν εισαι κολλημενος με το "καινουριο" βρισκεις κ μια μαματη κιθαρα μεταχειρισμενη κ εκλεισες για αρχη. μαζευεις σιγα σιγα αργοτερα για εναν πολυ καλο ενισχυτη, αν κ ο roland θα σε καλυψει πληρως για αρχη πιστευω. εχει κ τα εφε του κ τα ολα του κ δεν θα χρειαστεις πεταλια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου