Προς το περιεχόμενο

modern metal oriented κομμάτι


JollyJokker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

πρώτη απόπειρα μου να ανεβάσω τραγούδι προς όλους.

το κομμάτι αυτό μαζί με άλλα 7 γράφτηκε και ηχογραφήθηκε το 2005.

 

Έλειπα στο εξωτερικό και πλέον είμαι Ελλάδα (Αθήνα). Περιμένω τα σχόλιά σας και εάν κάποιος ενδιαφέρεται να συνεργαστούμε θα χαρώ πολύ να το συζητήσω!

 

Το τραγούδι ονομάζεται Snap a Neck, το group (one mans band πλέον) dESIReiNdISGUISe. Κόβεται απότομα γιατί ποτέ δεν βρήκα το πώς θα κλείνει.

 

enjoy and comment!

Snap_A_Neck_Last_Mix.mp3

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υλικό που χρησιμοποιήθηκε:

 

 

 

 

 

 

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό man. ;)

Το μ'ονο που δε μ'αρεσε είναι ο ηχος της κιθάρας αλλά περι ορέξεως.

Για το τέλος θα προτεινα ένα ρεφραιν και να κλείσει με τον τρόπο που ξεκινάει, δηλ την εισαγωγή με τα percussions.

 

Ευγε.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από μένα 2 thumbs up! Τα 'σπασε. Προσωπικά μου άρεσε πολύ η παραγωγή στις ρυθμικές κιθάρες, λιγότερο στις lead (βασικά στο solo) όχι και τόσο στα drums, ειδικά σε κάποια fills στην αρχή. Από την άλλη βέβαια έιναι σαμπλαρισμένα, αυτό μάλλον επηρεάζει το τελικό αποτέλεσμα. Και φυσικά χρειαζεται και ένα ωραίο τελείωμα. Συνολικά όμως πολύ καλό! Standard tuning είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, εμένα προσωπικά δεν μου άρεσαν πολύ τα heavy riffs μετά την εισαγωγή (δεν είναι και του στυλ μου αυτή η μουσική, ίσως γι αυτό), αλλά μου άρεσε η εισαγωγή και τα μελωδικά lead περάσματα, τα βρήκα λιγότερο ''κλισε''...καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια. Έχει μεγάλη σημασία το δικό σας feedback :)

χαίρομαι που σας άρεσε...ειλικρινά δεν το περίμενα...

 

@Regent:

thanx! ο κανονικός ήχος της κιθάρας ήταν πιο σάπιος, πιο μπουλντοζιάρικος (όπως μ'αρέσει δηλαδή, eyehategod κτλ) αλλά σε αυτό το κομμάτι ίσως το BBE Sonic Maximizer plugin να είναι αυτό που σε χαλάει. Ξέρω τί εννοείς γιατί πιστεύω έχουμε ίδια γούστα  (βλέπε Tampa) ;) όσων αφορά το κλείσιμο του κομματιού, ομολογώ πως δεν είχα σκεφτεί να επανέλθει σε κάτι στο στύλ της εισαγωγής... thanx buddy!

 

@spiretos:

ευχαριστώ φίλε μου. όπως σωστά είπες, τα drums είναι μέσα από Sequencer (Battery) και ακούγονται περίεργα ειδικά τα snare στο intro. Επειδή η κάρτα μου τότε ήταν μoύφα (Audigy2) και το PC τότε αργό είχα τρελό latency και η CPU βαρούσε κόκκινο. Το κομμάτι το έγραψα σε dry clean και μετά έκανα apply τα VST instruments και plugins. Αλλά επειδή η CPU δεν τραβούσε άλλο κανάλι (+1 GuitarRig), το solo το έγραψα απευθείας με τον ήχο της GT-6 και γιαυτό ειναι χάλια. Είχα φτιάξει ωραίο preset στο Guitar Rig (Valvestate 8100...α ρε Chuck που είσαι...) αλλά...

το κούρδισμα είναι Dropped-B ;)

 

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ωραιο το κομματι! μ αρεσει αρκετα ο ηχος γιατι δινει μια ατμοσφαιρα καπως σκοτεινη. Κυριως της lead κιθαρας (πολυ επιτυχημενο το βασικο λιντακι). Μου εφερε στο μυαλο κατι απο τους αγαπητους PAIN...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου