Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειμαι πληκτράς. Αλλα αφου το χρησιμοποιεί η καλυτερη μπαντα της δεκαετίας, λεώ να το παραθέσω το βιντεάκι.

http://www.youtube.com/watch?v=gavyfpXYPMw

 

Υ.Γ. Τους βαριέμαι τους Muse

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά είχα κάποτε το AX 7 και είχε το χειρότερο κλαβιέ που έχω παίξει στη ζωή μου.Είμαι σίγουρος ότι τα φθηνότερα αρμόνια yamaha,roland έχουν κλάσης ανώτερο κλαβιέ.

Δεν μπορούσα να παίξω με τίποτα. Το πούλησα μόνο και μόνο γι αυτό το λόγο.Ελπίζω τουλάχιστον to AX synth να έχει κλαβιέ της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για lead μέρη (πχ lead synth στον Βασιλιά της Σκόνης από Ξύλινα Σπαθια) και με δεύτερο πληκτρά από πίσω.

Για μένα που παίζω σε rock σκηνή φέτος εάν το είχα οι από κάτω θα είχαν πεθάνει στα γέλια... χώρια το δούλεμα από την μπάντα και τον κιθαρίστα τύπου "Θελεις να κουρδίσεις?, κάνε slide, παιξε το final countdown, ωραία πετάλιέρα  κτλ!

 

'Αλλωστε δεν νομίζω να βολεύει γιατί δεν μπορείς να παίζεις ακόρντα και μέρη από το αριστερό χέρι.

Για Drum n Bass, funk, electro, experimental dance φάση ίσως.... και πάλι όμως με support 2ου πληκτρά...και 3ου μη σου πω...

 

Εαν δεν έχεις διπλή βάση Τ και δεν γράφει *"G" και "Μ" από πίσω και McBook Air* από πάνω δύσκολα να σε πάρουν σοβαρά nowdays I think so....

 

 

*Ας γράφει Χ6, Τriton και McBook σκέτο και βάση Χ  δεν πειράζει...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Microkorg για τέτοιες δουλειές και την καταβρίσκω! Επίσης έχει και μία αναλογίλα εμφανισιακά, χωρίς καμπύλες και υπερβολές, οπότε θεωρώ ότι δεν το λες εύκολα κιτσαριό!

gBIL_0029.jpg

 

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

zen-riffer-solo-axe_48.jpg

πλάκα κάνεις !  ???    τι είναι αυτό! 2 οκτάβες μόνο και εφέ όλο το υπόλοιπο ? πφφφ

 

Εγώ θα θελα πολύ να παίξω ένα τέτοιο αλλά με τίποτα δεν θα δεινα λεφτά γι αυτό . Μόνο για λίγο να το δοκιμάσω να μου φύγει ο καημός ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου