Προς το περιεχόμενο

Επιλογή synth 88 πληκτρων..


Imaginator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω πολυ ορεξη (αν και μολις εφαγα)... ;)

Ακριβως επειδη οι απαιτησεις ειναι υψηλες , δεν αρκουμαι στα προγραμματα που ανεφερες ...Το real gtr τα εφαγε τα ψωμια του οσον αφορα τα δικα μου προτζεκτ...Μην υποτιμαμε τα hardware synth στον βωμο των πολυ μεγαλων sample libraries...Ευχαριστω παντως για το ποστ , αν και ψαχνω κατι διαφορετικο απο αυτο που μου προτεινεις

 

Καλά βέβαια, περί ορέξεως, εννοείται ότι δεν τίθεται θέμα, αλλά από θέμα συνοδείας (strumming και διάφορα άλλα articulations), δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο με την RealGuitar2. Αν έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο, θα ήμουν υπόχρεος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όσον αφορά το fusion: ώς κάτοχος θα σου πω απλώς ότι αν το θες για φυσικούς ήχους δεν θα σε ικανοποιήσει σε σχέση με το motif. Επίσης είναι ασήκωτο! (όχι ότι βγαίνουν και ελαφριά με 88 βαρυκεντρισμένα φυσικά!). Από το λίγο που το έχω ψάξει αντιλαμβάνομαι ότι έχει πολλές δυνατότητες synthesis. Καλό θα ναι να το ακούσεις από κοντά (αν θες είμαι αθήνα, πμ me για να του κάνεις test drive!). Νομίζω ότι η τιμή του είναι αρκετά χαμηλοτερη από τα προαναφερθέντα πάντως.

 

 

φιλικα,

νικος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε υπερευχαριστω για την προταση , αλλα και εγω με μια μικρη ερευνα διαπιστωσα οτι δεν εχει σημειο αιχμης τους φυσικους ηχους.Αφου το λες και εσυ μαλλον δεν θα το ψαξω αλλο.Και παλι thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hardware synth με πολύ καλούς φυσικούς ήχους + υποστήριξη από την εταιρία:

Yamaha Motif XS.

 

Δε νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτόν τον τομέα αυτή τη στιγμή. Βέβαια μετράει αρκετά χρονάκια στην αγορά. Όχι ότι αυτό παίζει κάποιο ρόλο, αλλά δεν είναι και το καλύτερο να επενδύσεις τόσα χρήματα (ιδίως αν μιλάμε για το XS8) και μετά από λίγο καιρό να βγει το πιο καινούργιο Motif ή ό,τι άλλο σκοπεύει να βγάλει η Yamaha που πιθανώς να φέρνει και άλλες βελτιώσεις (ιδίως στον τομέα GUI, καθώς το Motif XS δεν είναι και το πιο εύκολο όργανο όσον αφορά την εκμάθηση και τη χρήση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βέβαια, περί ορέξεως, εννοείται ότι δεν τίθεται θέμα, αλλά από θέμα συνοδείας (strumming και διάφορα άλλα articulations), δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο με την RealGuitar2. Αν έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο, θα ήμουν υπόχρεος. :)

Τιποτα καλυτερο πραγματικα οσον αφορα στα  articulations...Ομως μιλησα για τα δικα μου προτζεκτ στα οποια πια δεν χωραει το real gtr..Oτι εχει strumming, αυστηρα απο κιθαριστα για μενα.Απο κει και περα πιστευω πως τα hardware synth υπερτερουν σε ηχο.Μιλαω περισσοτερο για ακουστικες.

Φιλικα και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα καλυτερο πραγματικα οσον αφορα στα  articulations...Ομως μιλησα για τα δικα μου προτζεκτ στα οποια πια δεν χωραει το real gtr..Oτι εχει strumming, αυστηρα απο κιθαριστα για μενα.Απο κει και περα πιστευω πως τα hardware synth υπερτερουν σε ηχο.Μιλαω περισσοτερο για ακουστικες.

Φιλικα και παλι

 

Ε καλά, εννοείται ότι αν έχεις στην διάθεσή σου έναν κιθαρίστα, δεν τίθεται θέμα, είναι η καλύτερη λύση. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε να ακούσεις τα LA Strings και τα ξαναλέμε.

Τα καινούργια Vsti Plugins είναι 100 χρόνια μπροστά  ;D

Για χρήση σε studio.

 

 

http://www.audiobro.com/html/demos.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε να ακούσεις και LA Strings και τα ξαναλέμε.

Τα καινούργια Vsti Plugins είναι 100 χρόνια μπροστά  ;D

Για χρήση σε studio.

 

 

http://www.audiobro.com/html/demos.html

 

Legato+Portamento Violin, το αγαπημένο μου. ;D

 

Εννοείται ότι και αυτή η βιβλιοθήκη υπάρχει στο laptop μου. 8)

 

 

Αγαπάμε LASS.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πάντως τα kurzweil είναι ξεχωριστά.Είναι μια κατηγορία από μόνα τους.Αν ήθελα stage η και synth 88άρι σίγουρα θα κατέφευγα σε κάποιο από αυτά.Τα roland δεν τα έχω δοκιμάσει την σειρά φάντομ δηλαδή, αλλά το motif δεν με ενθουσιάζει(ειδικά ο ήχος πιάνο που φημίζεται για αυτόν)Τα πιάνα του korgm3 xpanded τα έχεις δοκιμάσει μήπως?Αν και δεν ξέρω σαν πλήκτρα τι λέει το 88άρι κλαβιέ της korg ο ήχος εμένα με ικανοποιεί πλήρως.(έχω το 61πλήκτρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τα πιο decent πιανα που εχω ακουσει σε korg αλλα και παλι δεν νομιζω οτι πλησιαζει τα πιανα της roland για να μην πω για της Kurzweil

 

Πάρε να ακούσεις τα LA Strings και τα ξαναλέμε.

Τα καινούργια Vsti Plugins είναι 100 χρόνια μπροστά  ;D

Για χρήση σε studio.

 

 

http://www.audiobro.com/html/demos.html

Ντε και καλα να παρω vsti ;D ;D ;D        ;D Ρε δεν θελω λεμε....  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου