Προς το περιεχόμενο

Neck Humbucker για να συνοδέψει DiMarzio x2n


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Έχω μία κιθάρα με DiMarzio X2N στο bridge.

Δυστυχώς ο neck humbucker μου δεν ακούγεται και ψάχνω να κάνω κάποιο καλό συνδυασμό με τον υπάρχων DiMarzio X2N του bridge.

 

Ενδιαφέρομαι να έχει σφιχτά μπάσσα, να μπορεί να "γκαζώσει" όταν χρειάζεται αλλά επειδή κυρίως τον χρειάζομαι για καθαρούς ήχους, με νοιάζει να βγάζει όμορφα καθαρά.

 

έχετε να μου προτείνετε κάποιον?

 

Ευχαριστώ

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα

Προσωπική εμπειρεία με τον εν λόγω μαγνήτη δεν έχω οποτε σου παραθέτω την πρόταση του ιδιου του larry απο το site του (Φαντάζομαι οτι θα το εχεις διαβάσει ήδη αλλά just in case )

The X2N® works best in combination with higher-output pickups. It can also combine well with the Fast Track 1™, Chopper™ and Pro Track™. The split option is very effective, because a single X2N® coil has similar performance parameters to many Strat-type pickups.

 

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.

 

Ξέρει κανείς τίποτα για τον Screaming Demon του Lynch σε neck position πως ακούγεται? το output του X2N θα μπορέσει να "ισορροπήσει" με τον SD? ξέρω πως έχει ωραίες αρμονικές.

 

Επίσης έχουμε καμιά πληροφορία για τον Full Shred τηε S.Duncan?

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

ρε συ ο X2Ν μονο μαγνητης δεν ειναι................

Πες και γιατί τουλάχιστον.

 

Και εγώ σκέφτομαι κάποια στιγμή να τον βάλω για metal ήχο.Έχω διαβάσει αρκετά καλα πράγματα για αυτόν.Εσένα πώς σου φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι με τετοιο output παυεις να ακους την κιθαρα........Παυεις να ακους τον ενισχυτη......γενικα τα ισοπεδωνει ολα.......αλλα περι ορεξεως .....ο καθενας οτι νομιζει.Απλα μετα απλα τριβεις την πενα στις χορδες............γνωμη μου παντα ετσι......ο αλλος μπορει να την βρισκει αλλα δεν ειναι μαγνητης για μεταλ,ειναι μαγνητης για λιγο μετα το doom death black magic woman destroy everything mother f@ckers i wanna die immediately μουσικη.... ::) τι μουσικη δλδ τεσπα...αυτο που θα βγαινει. ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου