Προς το περιεχόμενο

Neck Humbucker για να συνοδέψει DiMarzio x2n


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και που να ακουσεις τον Bare Knuckle Warpig που εχω ;D ;D ;D

 

οχι ρε συ και σε νομιζα για ψυχραιμο νορμαλ κιθαριστα..............φτου γκαντεμια......με απογοητευσες ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι με τετοιο output παυεις να ακους την κιθαρα........Παυεις να ακους τον ενισχυτη......γενικα τα ισοπεδωνει ολα.......αλλα περι ορεξεως .....ο καθενας οτι νομιζει.Απλα μετα απλα τριβεις την πενα στις χορδες............γνωμη μου παντα ετσι......ο αλλος μπορει να την βρισκει αλλα δεν ειναι μαγνητης για μεταλ,ειναι μαγνητης για λιγο μετα το doom death black magic woman destroy everything mother f@ckers i wanna die immediately μουσικη.... ::) τι μουσικη δλδ τεσπα...αυτο που θα βγαινει. ::)

 

Τα παραλες.

Εξαρταται τι θελει ο καθενας.

Ο μεγιστοτεραστιος Chuck schuldiner με εναν x2n επαιζε. Χωρις neck μαγνητη.

Εγω παλι σε μια Jackson rr3 δοκιμασα tb4,dimebucker,x2n,duncan distortion,rock field fat ass και αυτο που ηθελα τελικα το βρηκα στον x2n. Aπιστευτο ογκο και τρελο gain.

Αυτο για τα γουστα μου.

Γνωμες ειναι και τι δουλεια τον θες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε συ και σε νομιζα για ψυχραιμο νορμαλ κιθαριστα..............φτου γκαντεμια......με απογοητευσες ;D

κακως νομιζες...κοιτα το αβαταρ του...κοιτα και προβληματισου (Γεωργιου σπικιν)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εχουμε και λεμε... αν θες να συνδυασεις εναν μαγνητη με τον x2n θα πρεπει να βρεις εναν μαγνητη ......... αρκετα δυνατο.... σε κλασσικο μαγνητη για νεκ λιγο δυσκολο να το βρεις αυτο.... γενικα ο συγκεκριμενος μαγνητης ειναι για να παιζει μονος του... αν θελεις εναν μαγνητη για να κρυψεις απλως την τρυπα τοτε βαλε ενα κοματι πικγκαρντ . αν ομως πραγματικα χρειαζεται εναν μαγνητη για να βγαζει και λιγο καθαρο ηχο τοτε πρεπει να πας στους χαι αουτπουτ μαγνητες της ντιμαρζιο... βασει της δικης μου αποψης παντα πρεπει να βαζεις ιδιας εταιριας μαγνητες στην κιθαρα σου και οχι sd -dimarzio και τουρλουμπουκι... ετσι και νοικοκυρεμενος θα εισαι αλλα και οι συχνοτητες μεταξυ των μαγνητων θα ταιριαζουν... εγω τουλαχιστον δεν εχω καταφερει να ταιριαξω μαγνητες διαφορετικης μαρκας σε μια κιθαρα.... ετσι λοιπον θα πρεπει να ξερουμε τι κιθαρα εχεις... αν εχει alder ξυλο ας πουμε , ο tone zone ειναι η καλυτερη επιλογη καθως το πειραμα του συγκεκριμενου μαγνητη εχει γινει πολλες φορες στην θεση νεκ με πολυ ωραια αποτελεσματα... λεω αν εχεις alder γιατι το alder δινει ενα πιο bright τονο στον ηχο και ετσι δεν θα τονιζονται τα μπασα του εν λογω μαγνητη που ουτως η αλλως τονιζονται την θεση νεκ... τωρα αν η κιθαρα σου εχει αλλο ξυλο τοτε πες μας τι ξυλο εχει για να το συζητησουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εχουμε και λεμε... αν θες να συνδυασεις εναν μαγνητη με τον x2n θα πρεπει να βρεις εναν μαγνητη ......... αρκετα δυνατο.... σε κλασσικο μαγνητη για νεκ λιγο δυσκολο να το βρεις αυτο.... γενικα ο συγκεκριμενος μαγνητης ειναι για να παιζει μονος του... αν θελεις εναν μαγνητη για να κρυψεις απλως την τρυπα τοτε βαλε ενα κοματι πικγκαρντ . αν ομως πραγματικα χρειαζεται εναν μαγνητη για να βγαζει και λιγο καθαρο ηχο τοτε πρεπει να πας στους χαι αουτπουτ μαγνητες της ντιμαρζιο... βασει της δικης μου αποψης παντα πρεπει να βαζεις ιδιας εταιριας μαβασει της δικης μου αποψης παντα πρεπει να βαζεις ιδιας εταιριας γνητες στην κιθαρα σου και οχι sd -dimarzio και τουρλουμπουκι... ετσι και νοικοκυρεμενος θα εισαι αλλα και οι συχνοτητες μεταξυ των μαγνητων θα ταιριαζουν... εγω τουλαχιστον δεν εχω καταφερει να ταιριαξω μαγνητες διαφορετικης μαρκας σε μια κιθαρα.... ετσι λοιπον θα πρεπει να ξερουμε τι κιθαρα εχεις... αν εχει alder ξυλο ας πουμε , ο tone zone ειναι η καλυτερη επιλογη καθως το πειραμα του συγκεκριμενου μαγνητη εχει γινει πολλες φορες στην θεση νεκ με πολυ ωραια αποτελεσματα... λεω αν εχεις alder γιατι το alder δινει ενα πιο bright τονο στον ηχο και ετσι δεν θα τονιζονται τα μπασα του εν λογω μαγνητη που ουτως η αλλως τονιζονται την θεση νεκ... τωρα αν η κιθαρα σου εχει αλλο ξυλο τοτε πες μας τι ξυλο εχει για να το συζητησουμε....

Ki εσυ φίλτατε τα έχεις ΠΟΛΥ μπερδεμένα στο μυαλό σου..

Αν γνωρίζεις ΟΛΑ γίνονται(αυτό περί συχνοτήτων ποιός Φωστήρας στο είπε?)..ΕΓΩ στις κιθάρες μου τα έχω ΤΟΥΡΛΟΥΜΠΟΥΚΙ όπως λές και ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ...

Στο θέμα μας neck βάλε PAF 59 - Jazz από SD ή PAF JOE - PAF PRO από Dimarzio

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα εχω μπερδεμενα απλα η αποψη μου ειναι αυτη.... βασει των δικων μου αυτιων και βασει του δικου μου εξοπλισμου...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου