Προς το περιεχόμενο

Balanced - Unbalanced. Κάποιος που να γνωρίζει καλα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως εχει και τπτ εικονιτσες που δειχνει πως να το συνδεσεις σε κονσολα  ???

 

mmm τσου! δυστυχώς... μεγάλο μπέρδεμα τα καλώδια... μην σας κουράζω άλλο! θα καταφύγω στην αγορά κάποιου βιβλίου...  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

mmm τσου! δυστυχώς... μεγάλο μπέρδεμα τα καλώδια... μην σας κουράζω άλλο! θα καταφύγω στην αγορά κάποιου βιβλίου...  ;)

 

 

μην παρεις βιβλιο...google it

 

κανε οπως σοu ειπε ο dmilo

"Η πεταλιέρα βγάζει ένα δεξί unbalanced και ένα αριστερό unbalanced. Συνδέεις το καθένα από αυτά σε ένα DI και μετά τα δύο balanced πλέον σήματα από τα DI τα συνδέεις σε δύο κανάλια της κονσόλας."

Τα αυτια ακουν καλυτερα απο τα ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πάρει ποτέ βιβλίο (καλά μια φορά) αλλά με δυσκολεύει το θέμα... δλδ εδώ  θέλω πεταλιέρα---(δύο καλωδια)--->Di----(ΈΝΑ καλώδιο)---->κονσόλα?

το... καλώδιο πρέπει να είναι συγκεκριμένα μέτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πάρει ποτέ βιβλίο (καλά μια φορά) αλλά με δυσκολεύει το θέμα... δλδ εδώ  θέλω πεταλιέρα---(δύο καλωδια)--->Di----(ΈΝΑ καλώδιο)---->κονσόλα?

το... καλώδιο πρέπει να είναι συγκεκριμένα μέτρα?

 

αγκρρρ

σου απανταω μονο επειδη με εκανες και γελασα πολυ το μεσημερι (με την κονσολα ...και το οργανο) ;D ;D ;D ;D ;D

 

Λοιπον 2 καρφι-καρφι (1 ρινγ 2 ρινγ κανε οτι θες) σε 2 di

kai apo ta 2 di ...........2 xlr-xlr σε 2 καναλια (μονοφωνικα) (αυτα που εχουν xlr εισοδο) στην κονσολα.

Τα pan pot των 2 καναλιων καντα το ενα αριστερα και το αλλο δεξια

 

Αμα δεν καταλαβες πιασε την κλασσικη.

Τα αυτια ακουν καλυτερα απο τα ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ ενίοτε με δυσκόλευε το θέμα...

γι'αυτό μίλησα για βιβλίο για να βρούμε όλοι την υγειά μας!

έτσι όπως τα λες θέλω δύο DI!!  ;D

το ξεκαθάρισα πάνω κάτω αλλά πρέπει να βρω κάποιο τύπο να μου τα εξηγήσει απο κοντά...

ξέρεις και στα μαγαζιά στην ελλάδα αν δεν πας για αγορά σε γράφουν στα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ρε savasavram όπου εχεις μπει, μπερδεύεις τους πάντες απλά γιατι δεν ξερεις τι ειναι αυτο που ζητάς, δινεις λαθος κατευθυνση και τελικά θες και μασημενη τροφή.

Πρέπει να διαβαζεις περισσότερο απ΄ οτι γραφεις.

Είσαι πολύ μικρός και πρέπει να μαθεις τα βασικά πρωτα γιατι στο κεφαλι σου τα έχεις αχταρμά.

Εχεις παραβεί και τους κανονισμούς εγγραφής.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ήθελα να ρωτήσω πως και να μπορούμε να δούμε αν μια συσκευή στέλνει στέρεο ή μονο?

και έπειτα... αν έχω αριστερή έξοδο καρφί και δεξιά έξοδο καρφί πώς μπορώ να τα συνδέσω σε είσοδο xlr???? και το αναποδο?

 

Πρώτον, η ερώτησή σου δεν έχει καμμία σχέση με το θέμα που ξεκίνησα και το thread που άνοιξα πήρε άλλη κατεύθτνση και έγινε άλλο ένα thread για balanced/ unbalanced καλώδια με άσχετες πληροφορίες...

 

Δεύτερον, αν βάλεις τα ακουστικά σου στην συσκευή σου, θα καταλάβεις αν είναι στέρεο ή μόνο.... τόσο απλά. και για τις συνδέσεις σου, πήγαινε και πάρε καλώδια....

 

...για να ακουσεις μουσική πάτα play... άιντε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου