Προς το περιεχόμενο

Ελληνικά μάνιουαλ υπό εξαφάνιση!


Mpampis Flou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αξιζει να προστεθει οτι πολλες εταιρείες βγαζουν ενα δισελιδο που περιεχει την ΠΕΡΙΛΗΨΗ του manual (αυτο που λεει να μη βαζουμε τα χερια μας στις πριζες και να μην αφηνουμε ενα πεταλι στη βροχη), οποτε υποθετω οτι χρησιμοποιουν καποιο παραθυρακι που τους καλυπτει νομικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για το θεμα του τσιγαρου τωρα ...

Καλεσε επιτοπου την αστυνομια , και θα δεις  εαν λειτουργει ο νομος  η΄ οχι  ;)

Θα συνεχίσω να σε παραπέμπω στη συζήτηση (θρεντ) περί τσιγάρου

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αξιζει να προστεθει οτι πολλες εταιρείες βγαζουν ενα δισελιδο που περιεχει την ΠΕΡΙΛΗΨΗ του manual (αυτο που λεει να μη βαζουμε τα χερια μας στις πριζες και να μην αφηνουμε ενα πεταλι στη βροχη), οποτε υποθετω οτι χρησιμοποιουν καποιο παραθυρακι που τους καλυπτει νομικα.

Στην Ελλάδα όλο παράθυρα είμαστε. Παράθυρα και πόρτες. Γι'αυτό κι έχουμε "πουντιάσει".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε Μανωλη  δεν εχω σχεση με δημοσιο για να ξερω ακριβως τις διαδικασιες

 

Αυτο που ξερω ομως ειναι οτι  α) γνωστος μου και συγκεκριμενα ο ...ποδηλατας μου

πληρωσε 6000€  διοτι πουλησε ποδηλατο χωρις  ......οδηγιες χρησης στα Ελληνικα (δεν κανω πλακα)    β) αλλος γνωστος μου πληρωσε και αυτος 6000€  διοτι πουλησε φωτογραφικη μηχανη (δικης του εισαγωγης) χωρις  οδηγιες ,εχοντας δωσει μαλιστα δικη του εγγυηση 2 ετων  γ) γνωστο μπαρακι των Αμπελοκηπων που ηρθε η αστυνομια

(κατοπιν καταγγελιας)  θα πληρωσει σεβαστο προστιμο λογω καπνισματος

 

Καλα, δεν λεω οτι ειμαστε και η χωρα της επαγγελιας ......

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6000 πώς; ήρθε η αστυνομία και είπε "Σκάστα"; Έγινε μηνυση; Πώς; Είναι σημαντικό να μας πεις να ξέρουμε. Και μετά να δούμε μένει κανένας χωρίς ελληνικό μάνιουαλ;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φίλε dkall, μακάρι. Όχι μακάρι γι'αυτούς που πληρώσανε το πρόστιμο αλλά μακάρι για το ότι αρχίζει και μπαίνει σε μιά ευθεία αυτή η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και να ήτανε μόνο τα manuals. Οι εγγυήσεις;

Εάν υπήρχε εφαρμογή του νόμου, μόνο από τα manual και τις εγγυήσεις θα είχανε μαζέψει ένα σεβαστό ποσοστό για να καλύψουν αυτά που λείπουν.

Εδώ μιλάμε για τα manual. Για τις εισαγωγές που δεν ακολουθούν τις προϋποθέσεις της Ε.Ε. περί ηλεκτρικού ρεύματος; Τα "βαφτισμένα" προϊόντα με αυτοκόλλητα CE !!!. Τα βλέπουμε καθημερινά άλλωστε. Οι υπεύθυνοι που είναι;

Και πόσα άλλα θα υπάρχουνε που δεν τα γνωρίζουμε... ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Φίλε blue αν ασχολείσαι επαγγελματικά ή στοχεύεις να κάνεις κάτι τέτοιο θα σου πρότεινα να αρχίσεις να ψάχνεσαι με αγγλικές ορολογίες κλπ.

Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο το θέμα με τον καιρό θα αρχίσεις να προσαρμόζεσαι.

Δεν ξέρω γιατί ρε παιδιά αλλά εγώ δεν εμπιστεύομαι τους Έλληνες μεταφραστές..

Τείνουν να μεταφράζουν και να αποδίδουν τα πάντα πολύ δυσνόητα.. :\

Greg Howe scares me..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Φίλε blue αν ασχολείσαι επαγγελματικά ή στοχεύεις να κάνεις κάτι τέτοιο θα σου πρότεινα να αρχίσεις να ψάχνεσαι με αγγλικές ορολογίες κλπ.

Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο το θέμα με τον καιρό θα αρχίσεις να προσαρμόζεσαι.

Δεν ξέρω γιατί ρε παιδιά αλλά εγώ δεν εμπιστεύομαι τους Έλληνες μεταφραστές..

Τείνουν να μεταφράζουν και να αποδίδουν τα πάντα πολύ δυσνόητα.. :\

Επειδή το 99% αυτών που διαβάζεις δεν είναι από μεταφραστές.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις καταγγελια στο υπουργειο αναπτυξης  και ....αναλαμβανουν αυτοι τα υπολοιπα

δηλ. μυνηση  και οχι μονο για οδηγιες χρησης  αλλα ΚΑΙ για την εγγυηση στα Ελληνικα

 

Πρεπει επισης να σας πω οτι και στις 2 περιπτωσεις  υπηρξε και προστριβη  μεταξυ του πωλητη και του αγοραστη  δηλ ηταν  ουσιαστικα, εκδικητικο το κινητρο της καταγγελιας  .....    αυτο κατι λεει , ετσι ?

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου