Προς το περιεχόμενο

Πως φτιάχνεται ένα βαθούλωμα σε κιθάρα?


Petros1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να σου κάνει ένας (καλός) μάστορας μια τοπική επιδιόρθωση της μαύρης σου κιθάρας και του λούστρου είναι σχετικά απλό και όχι ακριβό. Το να στη ξαναβάψει γιατί τη χάλασες...κοστίζει κάτι παραπάνω ;D ;D

Έχεις δίκιο...καλύτερα μάστορας,γιατι όσο και να πιάνουν τα χέρια μου-που πιάνουν-είναι πιθανό να κάνω καμια μ@λ@κι@...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαθούλωμα σε rosewood ταστιέρα πως φτιάχνεται? Είναι πολύ μικρό κ βρίσκεται στο 2ο τάστο στην Μι καντίνι. Επιρεάζουν τον ήχο αυτά τα βαθουλωματάκια άραγε? Αξίζει να το φτιάξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαθούλωμα σε rosewood ταστιέρα πως φτιάχνεται? Είναι πολύ μικρό κ βρίσκεται στο 2ο τάστο στην Μι καντίνι. Επιρεάζουν τον ήχο αυτά τα βαθουλωματάκια άραγε? Αξίζει να το φτιάξω?

Tέτοιες ζημιές, επηρεάζουν την ψυχολογία και όχι τον ήχο (και όχι όλες τις ημέρες). Η μόνη λύση είναι να μην το κοιτάς γιατί δεν αξίζει να το φτιάξεις.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι μα το ξεκαθαρισα ότι ειναι ψυχολογικό και μόνο το θέμα....απλώς η καλύτερη ψυχολογία κανει και το παίξιμο μου καλύτερο ...Επι της ουσίας όμως έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι μα το ξεκαθαρισα ότι ειναι ψυχολογικό και μόνο το θέμα....απλώς η καλύτερη ψυχολογία κανει και το παίξιμο μου καλύτερο ...Επι της ουσίας όμως έχεις δίκιο.

 

Αν είναι τόσο πρόβλημα, μπορείς να φτιάξεις ξυλόστοκο χρησιμοποιώντας εποξική ρητίνη και σκόνη από rosewood. Για να ταιριάξει χρωματικά βέβαια, μάλλον θα χρειαστεί κάποιο βαψιματάκι.

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω βέβαια πως έγινε το βαθούλωμα.... Από χτύπημα? Πάντως ούτε το playability επηρεάζει (ειδικά εκεί που είναι) ενώ αυτό για... τον ήχο, ήταν ανέκδοτο, έτσι?  ;) ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω βέβαια πως έγινε το βαθούλωμα.... Από χτύπημα? Πάντως ούτε το playability επηρεάζει (ειδικά εκεί που είναι) ενώ αυτό για... τον ήχο, ήταν ανέκδοτο, έτσι?  ;) ;D

Δεν είπα εγώ ότι επηρεάζει τον ήχο...ούτε το playability φυσικά....Το χτύπημα είναι ακριβώς 5 εκατοστά δίπλα από το jack και έγινε με ηλίθιο τρόπο από μέρους μου.

Μελετώντας καθιστός χτύπησε το τηλέφωνο,με αποσυντόνισε ,πήγα να το πιάσω σηκώθηκα και στην προσπάθεια να το προλάβω μου φυγε λίγο η κιθάρα και χτύπησε σ ένα τραπέζι που ήταν κοντά μου.... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου