Προς το περιεχόμενο

Εγγραφή φωνής με χράτσα χρούτσα


VEGGOS 4E

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπάθεια εγγραφής φωνής με μικρόφωνο Shure beta 58A, κάρτα ήχου M-Audio F410, σε υπολογιστή desktop, σε διάφορες σχετικές εφαρμογές - software...

Κατά την ομιλία χωρίς εγγραφή (Live), δεν υπάρχει το παραμικρό παράσιτο. 'Οταν όμως πατήσω record, ό,τι και να τραγουδήσω χρατσαχρουτσιάζει λίγο πάνω στη φωνή μόνο κατά την εκτέλεση και όχι σε κενά διαστήματα..

Αν έχει κανείς κάτι να προτείνει γιατί είμαι καινούριος στο χώρο του recording και να πω την αλήθεια, ούτε την κάρτα ήχου μου δε ξέρω να ρυθμίσω κατάλληλα μάλλον!

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Αν πάλι υπάρχει κάποιος οδηγός με τα βασικά περι εγγραφής για να διαβάσω και να μαθαίνω σιγά σιγά, θα βοηθούσε!

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: Αν χρειαστεί θα ανεβάσω και sample του χρατσαχρούτσα..!

Πάλι καλά που μας έμεινε η Μουσική...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι .. σε κάθε πρόγραμμα που πήγα να γράψω, επέλεγα και τους ASIO αλλά δοκίμασα και με WAVE..

Ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα..

Χθες δοκίμασα να απεγκαταστήσω και να ξαναεγκαταστήσω τους drivers της M AUDIO F 410 αλλά τα ίδια.

Λέτε ρε παιδιά να πρέπει να βάλω και τους παλαιότερους drivers? εγώ έβαλα κατευθείαν τους τελευταίους http://www.m-audio.com/index.php?do=support.drivers&f=1059 φυσικά για το λειτουργικό μου αλλά τους τελευταίους..

 

πώς καθαρίζω το DAW?

Πάλι καλά που μας έμεινε η Μουσική...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου