Προς το περιεχόμενο

Τι κιθαριστικές επιρροές έχετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ Η ΓΚPΟΥΠ ΠΟΥ ΕΠΙΡΕΑΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΑΣ ΠΑΙΞΙΜΟ.ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕ IRON MAIDEN KAI ΑΠΟ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ ΓΟΥΣΤΑΡΩ JOE SATRIANI,ZAKK WYLDE KAI MICHAEL SHENKER.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

The Edge,Andy Summers,John Frusciante,Mick Jones,Keith Richards,Ry Cooder, όλοι της STAX, Cornell Dupree...

 

και πολλοί άλλοι αλλά πάντα κιθαρίστες που παίζουν εκπληκτική ΡΥΘΜΙΚΗ κιθάρα (που είναι άλλωστε και το σημαντικότερο) ..

 

absolute favorite (χωρίς να μπορώ βέβαια να παιξω ούτε το 1/1000 απο ότι παίζει) ο DANNY GATTON...........

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yparxoun tosoi polloi pou sigoura oloi tous kapou se ephreazoun....van halen, jeff beck,...mark knopfler,roy buchananm, eric claptonm, bb king, akomh kai ellhnes opws px o xristoforos krokidhs.Omws mesa se olous autous tha xexwriza duo.....David Gilmour gia to lito alla toso eustoxo paiximo tou....panta oi swstes notes th swsth stigmh....o kitharistas tou skeptomenou mousikou.Kai o bryan may.....panta zhleua ton hxo tou.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη κουβέντα οι κιθαριστικές επιρροές. Για μένα άλλο πράγμα ποιοί μας έχουν επιρρεάσει στην τεχνική μας και στον ήχο μας και άλλο ποιοί μας αρέσουν. Κατά βάθος έχει να κάνει και με τα ακούσματα που έχουμε από μικροί και έχουν εντυπωθεί στο υποσύνείδητό μας, και τα βγάζουμε άθελά μας όταν παίζουμε. ¶ρα παίζει ρόλο και το πόσο ευρύ φάσμα ακουσμάτων έχουμε. Εγώ νομίζω περισσότερο από όλους τέσσερις κιθαρίστες με έχουν επιρρεάσει.

 

1) Richie Blackmore

2) Rory Gallagher

3) Ace Frehley

4) Mark Knopfler

 

Δε λέω ότι είναι οι καλύτεροι. (Αν και δυό από αυτούς μπορούν άνετα να το διακδικήσουν. Λέω ότι όταν παίζω, νομίζω ότι βγάζω πράγματα δικά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικοί όλοι οι παραπάνω κιθαρίστες, να προσθέσω και τον Dave Navaro. Να ρωτήσω αν έχει ακούσει κανείς τον Κοτρωνάκη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου