Προς το περιεχόμενο

ολοι αγαπουν τους Kings Of Leon?


iliasbass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άνοιξε το σε καινούριο θέμα. Προσωπικά τους θεωρώ εξαιρετικούς, και σαφώς πιο ενδιαφέροντες από τους killers :P

 

εχουμε και λεμε...

sex on fire

 

yeeeeah this sex is on fire ( x πολλακις)

μια παυση...

μισο σολο...

και ξανα

yeeeeah this sex is on fire

 

καποιο αλλο τραγουδι ακριβος στο ιδιο υφος (δεν θυμαμαι ονομα)

 

 

use somebody

εκπληξη ξεκιναει με στιχους

.....

i gotta use somebody (x πολλακις)

....

κατι σε παυση αν θυμαμαι καλα...

κατι σε σολο... (μισο και αυτο)

 

κλπ,κλπ,κλπ

 

τι μου συμβαινει?

α)γερναω και δεν το εχω καταλαβει?

β) ειχα αποθυμενο να γινω κατι σαν τον πετριδη και μου εσκασε τωρα?

γ)αποτελουντε απο super μουσικους και δεν τους γνωριζω?

δ)απλα η δισκογραφικη τους εχει κανει super προώθησή και εχω βαρεθει να τους ακουω στο ραδιο?

 

 

 

 

 

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η γνωστή μέθοδος του Pavlov!!! Αν δεν πείς το ρεφραίν τουλάχιστον 30 φορές σ'ένα τραγούδι χιτάκι δεν γίνεται! :D

 

Μια χαρά είναι μωρέ, pop για ευρεία κατανάλωση και συμπαθέστατοι.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι μια ομάδα με τα πιο ενδιαφέροντα ρυθμικά σε ροκ μπάντες αυτή την περίοδο, και σαν κουβέντα θα σου προτείνω δυο τρια ακόμα κομμάτια τους,

 

http://www.youtube.com/watch?v=o8xP4BFvA8I

 

 

Το επόμενο κομμάτι μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση η ρυθμική του ιδέα, η οποία είναι βασισμένη σε πολυρυθμία,

http://www.youtube.com/watch?v=XH5xXbZy9ko

 

και λάιβ οι άνθρωποι τα σπάνε κυριολεκτικά.

 

Γενικά οι 4 δίσκοι τους έχουν πολύ καλές βάσεις και εξελίσσονται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Ο τραγουδιστής τους έχει φοβερές δυνατότητες και το δίδυμο ντραμς μπάσο είναι το λιγότερο άψογο.

 

Και σαν τιπ μιας και είσαι μπασίστας, δοκίμασε να παίξεις το sex on fire που αποδοκιμάζεις, εγώ το βρήκα ιδιαίτερα ευχάριστο :)

 

Και σαν κλείσιμο μου είχε αρέσει πολύ το λαιβ που έκαναν με σουρπραηζ εμφάνιση του Eddie Vedder

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μ'αρέσουν πάρα πολύ, ειδικά σε σχέση με την εποχή τους!

 

Για την ιστορία είναι 3 αδέρφια (γιοι preacher) και ένας ξάδερφος (ο κιθαρίστας) γεννημένοι στο Tennessee, σάπιοι και αμόρφωτοι!  ;D

 

Θα διαφωνήσω, όμως, στο σχόλιο για τα live τους...τους είδα περσι στο Βέλγιο και ήταν πολύ μέτριοι...ο τραγουδιστής δεν πρέπει να είχε ξυπνήσει ΚΑΝ εκείνη τη μέρα :P

 

Το tip, τουλάχιστον για μένα, είναι "όσο πιο παλιά τόσο πιο καλά" ;)

Στα τελευταία μoυ τα χάλασαν λίγο.

 

ΥΓ: Τι κομματάρα το "Charmer"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tip, τουλάχιστον για μένα, είναι "όσο πιο παλιά τόσο πιο καλά" ;)

Στα τελευταία μoυ τα χάλασαν λίγο.

 

 

Θα συμφωνήσω ότι προτιμώ τα πιο παλιά κ εγώ, αν κ θέλω να δώσω λίγο χρόνο ακόμα στα καινούρια τους, μιας και πειραματίζονται σε άλλα στοιχεία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μου συμβαινει?

α)γερναω και δεν το εχω καταλαβει?

β) ειχα αποθυμενο να γινω κατι σαν τον πετριδη και μου εσκασε τωρα?

γ)αποτελουντε απο super μουσικους και δεν τους γνωριζω?

δ)απλα η δισκογραφικη τους εχει κανει super προώθησή και εχω βαρεθει να τους ακουω στο ραδιο?

 

ψηφίζω (δ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε guys μισό γιατί θα τρελαθούμε. Τι σπρώξιμο απο δισκογραφικές και αηδίες;Μιλάμε για μια μπάντα 10 χρόνων (προσωπικά γύρω στο 2006 τους έμαθα) που έχει ωραιότατα mainstream rock κομμάτια(οτι πρέπει για ράδιο) και το πιο πιθανό είναι να είναι και μουσικάρες. ΠΟΥ είναι το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε guys μισό γιατί θα τρελαθούμε. Τι σπρώξιμο απο δισκογραφικές και αηδίες;Μιλάμε για μια μπάντα 10 χρόνων (προσωπικά γύρω στο 2006 τους έμαθα) που έχει ωραιότατα mainstream rock κομμάτια(οτι πρέπει για ράδιο) και το πιο πιθανό είναι να είναι και μουσικάρες. ΠΟΥ είναι το πρόβλημα;

 

Άσε που είναι και από τις λίγες mainstream μπάντες που παίζει απλά κ ωραία ροκ χωρίς πολλά πολλά, και είναι μουσικάρες όντως. :)

 

Χωρίς να υπερβάλλω καθόλου μακάρι να μπορούσα να γράψω αυτά που παίζουν οι τύποι και να μπορώ να τα δώσω εξίσου καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου