Προς το περιεχόμενο

Ενορχήστρωση!Γίνεσαι αυτοδιδακτός?


white_wolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει λοιπόν να βρεις δάσκαλο που να τροποποιήσει το μάθημα αναλογα με τις ανλαγκες σου.

 

αν εχεις βρει κατι τετοιο εισαι παρα παρα πολυ τυχερος.οσο εκανα κλασσικο πιανο ηρθα αντιμετωπος με απιστευτα στειρα μυαλα που αδυνατουσαν να καταλαβουν τι θελω και τι μου αρεσει για να αγαπησω το οργανο. ευχομαι οι καθηγητες κιθαρας να ειναι αλλιως :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειμαι αρκετά τυχερος! φαντασου οτι πολλα μαθηματα εχουν αναλωθει στο να ενορχηστρωσω δικα μου κομματια η να στρωσω τα σολο μου. Και το κυριοτερο οτι εκτος απο τις ασκησεις που ειναι πσιλοστανταρ διαλεγψ εγω κομματια.

 

τελευταια φορα παιζαμε amelie, μαθηματια πιάνου, anathema, κλπ κλπ

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το ξεκαθαρισες θα σου δωσω και εγω την πολυτιμη :lol: συμβουλη μου.

 

ΜΑΘΕ ΑΚΚΟΡΝΤΑ!!!ειναι ΤΟ σημαντικοτερο "εργαλειο" για να "γραψεις" & να "καταγραψεις" τις ιδεες σου.

 

Αν εξοικιωθεις με τις συγχορδιες (οι οποιες στην περιπτωση σου ειναι πολυ απλες σχεδον αποκλειστικα μινορε & ματζορε) θα λυσεις το βασικοτερο προβλημα που ειναι το "χαλι" της μελωδιας που σκεφτηκες (την οποια μπορεις μεχρι να εξικοιωθεις με το παιξιμο των "νοτων" της να τραγουδας πνω απο τις συγχορδιες.

Τα καλα νεα ειναι οτι στα πληκτρα οι συγχορδιες εχουν ολες την ιδια ευκολια & λογικη (εν αντιθεση με την κιθαρα που καποια απαιτουν εξαρθρωση των δακτυλων)

Μαθαινοντας τα βασικα ματζορε & μινορε ακκορντα & συνδιαζοντας τα με τη φωνη σου (& αργοτερα με τις μελωδιες που θα παιζεις) θα φτασεις συντομα στο στοχο σου που απο οτι καταλαβα ειναι η "αυτονομια" :wink:

 

ξεκινα απο ΕΔΩ

 

http://www.monkzone.com/Piano%20Chords.htm

 

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΑΣΚΑΛΟ,ΜΑΘΕ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου