Προς το περιεχόμενο

γειωση μπασσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδες.θελω τα φωτα σας γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα.εχω ενα ibanez μπασσακι το οποιο προφανως 8ελει να γειωθουν τα ηλεκτρικα του γιατι μπιζαρει σαν τρελο!!ειναι κατι που μπορω να το κανω μονος μου???αν γειωθει θα σταματησει να κανει αυτον τον σπαστικο ηχο στα πριμα του????ευχαριστω προκαταβολικα παιδες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξες το πικγκαρνκτ και είδες ότι έχει φύγει η γείωση;

 

δεν εχει φυγει τιποτα....κανονικα δεν 8α επρεπε να μην μου κανει αυτον τον θορυβο.χρειαζεται να του κανω καποια εξτρα γειωση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέβη ξαφνικά ή ήταν από πάντα έτσι; Από κολλητήρι ξέρεις;

ετσι εκανε απο την αρχη......ξερω απο κολλητηρι.ευχαριστω για το ενδιαφερον  mscmkr!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρνα μια δόση όλες τις κολλήσεις που αφορούν στη γείωση και βλέπουμε.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το μπασο σου εχει μονούς μαγνητες ειναι φυσιολογικο αυτο, αν βεβαια ηταν ετσι ο ηχος σου απτην αρχη.δυστυτως οι jazz βγαζουν θορυβο (ειδικα αν ειναι φτηνοι οπως οι δικοι μου)στα πριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φίλοι έχουν δίκιο. Εγώ θεώρησα ότι είσαι σίγουρος ότι πρόκειται για γείωση. Άκου κι ένα άλλο ίδιο μπάσο. Κάνει τον ίδιο θόρυβο;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

οντως ο jazz μου το κανει αυτο.οταν παιζω μονο με τον Ρ δεν κανει τιποτα.ειναι φυσιολογικο ομως να κανει αυτον τον βωμβο  ο J μαγνητης????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου