Προς το περιεχόμενο

σπουδές στο αρμόνιο


nasiaser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ναι, ναι ναι! Το πήρα: ένα Yamaha Electone EL-7! Ό,τι καλύτερο μπορούσα να ελπίζω σε μεταχειρισμένο!

Επίσης θα ήθελα να πω στο φίλο που υποστήριξε οτι το δίσκοαλο αρμονιο είναι μόνο κλασσικό όργανο (και κατ' επέκταση ...βαρύ κι ασήκωτο!) ότι οι δυνατότητες ενός ηλεκτρονικού οργάνου (αν και ψηφιακές - που αναγκαστικά απογοητευουν τους λάτρεις των ακουστικών οργάνων) είναι φοβερές. Κι αν εχει δυνατότες ενα αρμόνιο μοντέλο του 1991, φαντάσου τα πιο καινούρια!

Μπες στο youtube και πληκτρολόγησε electone. Να δεις τι θα βγάλει!

Νομίζω οτι είναι καταπληκτικό!Αρκεί βέβαια να ξέρεις να παίζεις :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω αυτο ειχα παρει ;D

 

τωρα το χω στο πατρικο σπιτι βεβαια  :-\

αλλα φαντασιωνομουν οτι ειναι hammond και τρελαινομουνα ;D

 

μια χαρα σου ρθε

καλες μελετες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plj667  ειπες οτι κι εσύ αυτό ειχες πάρει. Τώρα ασχολείσαι με άλλο όργανο ή έχεις αλλο αρμόνιο (πιο καινουργιο);

Όπως έγραψα προηγουμένως ασχολήθηκα με το αρμόνιο από σπόντα, και επίσης  επειδή δεν ειχα όρεξη να ξαναπιάσω την κιθάρα που την είχα παρατήσει καμια 20αριά χρόνια τώρα. Δεν τίθεται ζήτημα να μετανιώσω που δεν έκανα πιάνο, καθώς τη δεδομένη στιγμή δεν μπορώ ούτε να το σκεφτώ για όλους τους πιθανούς λόγους με πρώτον και κύριον την αγορά και τοποθέτηση πιάνου στο σπίτι. Ίσως όταν τα παιδιά μου μεγαλώσουν και φτάσουν σε ηλικία εκμάθησης μουσικού οργάνου να μου ζητήσουν πιάνο και τότε ξαναβλέπουμε...Ίσως κάνω πιάνο τότε :) :) :) :)

Για την ώρα μου αρέσει το αρμόνιο, το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον, και ίσως αν κάτι με στενοχωρει είναι που δεν έχω πιο πολύ χρόνο να ασχοληθώ ακόμα περισσότερο...πραγματικά ελπίζω να καταφέρω να φτάσω μέχρι το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.πουλαω και το δικο μου αν σε ενδιαφερει γιατι θελω ενα πιο καινουργιο

 

Πολύ ωραία αλλά το φόρουμ δεν είναι για πωλήσεις. Μπορείς να βάλεις την αγγελία σου εδώ ή να στείλεις στον φίλο ένα πμ για να το συζητήσετε μεταξύ σας!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plj667  ειπες οτι κι εσύ αυτό ειχες πάρει. Τώρα ασχολείσαι με άλλο όργανο ή έχεις αλλο αρμόνιο (πιο καινουργιο);

 

μπα

πριν 4 χρονια πηρα ενα συνθ korg triton le 76 και φετος κανω μαθηματα στο πιανο κ ψαχνω καπου λεφτα να παρω ενα stage piano :P (δεν βρισκω).

 

Το Yamaha ηταν και μεγαλο και δυσκινητο. Αν ειχα τον χωρο φυσικα και θα το κρατουσα εδω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Μήπως κατα τύχη εχει κανενας την υλη του αρμονίου;

Εχω γίνει τσιμπούρι στο δάσκαλο μου και του'χω σπάσει τα νευρα (αλλά κι αυτός εκει, ανυποχώρητος!) αλλά που!-δε μου λεέι συγκεκριμένα πράγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου