Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με DIY tube screamer - λειτουργεί μόνο με μπαταρία


klhronomos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως δεν είχα πρόβλημα με ένα chorus που έφτιαξα απο το tonepad. Και έχω ετοιμάσει και πλακέτες για 5-6 ακόμα σχεδιάκια... από το schematic φαίνονται όλα καλά, δεν υπάρχουν περίεργα πράγματα. Ο τύπος έχει κάνει καλη δουλειά και τα layouts του είναι άψογα. Άλλωστε έχει και καμιά 100αριά followup posts από ανθρώπους που τα έφτιαξαν και έπαιξαν τζάμι.

 

Διπλο-τριπλοτσεκάρετε το layout σας, αν δε χρησιμοποιήσετε το δικό του, ελέγξτε τις κολλήσεις σας (δυστυχώς είναι το υπ'αριθμ 1 πρόβλημα των αρχαρίων με το κολλητήρι) μία μία και προσέχετε μην κάψετε με το κολλητήρι τα ευαίσθητα εξαρτήματα. Κάντε ένα check μία μία τις συνδέσεις παρακολουθώντας παράλληλα το schematic προσέχοντας και πολικότητες κλπ και μετά ξανακάντε τσεκ από πίσω προς τα μπρος.

 

Ετσι πως πάει θα με μπριζώσετε να κάτσω να το φτιάξω κι εγώ... ;D

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μα δουλεύει μιά χαρά, απλά είναι σπαστικό να μήν έχεις επιλογή γιά μετασχηματιστή, ιδίως γιά έναν εχθρό τής μπαταρίας σαν εμένα... Κατά τα άλλα, παίζει πραγματικά ΑΨΟΓΑ, δεν το περίμενα με τίποτα, και ιδίως με τα ό,τι νά 'ναι υλικά που χρησιμοποίησα.

 

Τέλος πάντων, μιάς και θα το ξαναφτιάξω αρκετές φορές στο μέλλον, θα έχω όλο τον χρόνο και την άνεση να βρω πού είναι το λάθος. Και γιά τυχόν σκαλώματα και απορίες, εδώ είμαστε πάλι...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου