Προς το περιεχόμενο

Διαφημιστικά JUMBO


asprados

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλώντας από τη σκοπιά του δημιουργικού της διαφήμισης ( έχω γράψει και του λόγου μου αρκετά ραδιοφωνικά σποτάκια) μπορώ να πω ότι οι ραδιοφωνικές διαφημίσεις του Jumbo είναι μακράν οι καλύτερες διαφημίσεις που παίζουν στο ραδιόφωνο τα τελευταία χρόνια.

 

Και  επειδή ό,τι πληρώνεις, παίρνεις, σας ενημερώνω ότι το κόστος παραγωγής τους είναι πολλαπλάσιο ενός απλού σποτακίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εννοείται ότι δεν θα βάλω να ακούσω διαφήμηση του jumbo οταν γυρισω σπιτι αλλά στο θέμα marketing τους βάζω 10' μια και όλα γιαυτο γινονται και γιαυτο πρεπει να κριθούν και οχι σαν μουσικές παραγωγές.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι θέσεις των προϊόντων μόνο τυχαίες δεν είναι. Όπως και οι χωροταξία, διαδρομές του καταναλωτή κλπ...Θα μπορούσα να σας αναλύω για ώρες τα ψυχογραφικά στοιχεία που χρησιμοποιούνται, πάνω σε μία κάτοψη καταστήματος.

Εχω γράψει και εργασία στο Πανεπιστήμιο  ;D ;D

 

Λίγο οδηγάω αυτοκίνητο αλλά τα jingles της Jumbo τα έχω ακούσει και πιστεύω ότι είναι καταπληκτική δουλειά.

Η δουλειά που έχει γίνει από πίσω είναι καταπληκτική.

Πίσω από το ευκολόπεπτο "ακούγεσθαι", έχουν προσέξει απίστευτες λεπτομέρειες.

Μερακλήδες. Μόνο μπράβο μπορώ να πω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλειά που έχει γίνει από πίσω είναι καταπληκτική.

Πίσω από το ευκολόπεπτο "ακούγεσθαι", έχουν προσέξει απίστευτες λεπτομέρειες.

Μερακλήδες. Μόνο μπράβο μπορώ να πω.

 

Έτσι. Για μένα οι ροκάδες με τη γρια στο καρναβάλι ήταν απόλαυση έτσι όπως είχε γραφτεί η μουσική και αποδώθηκαν τα φωνητικά.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τον μπερδεύει με τον διαφημιστή (παρ επιπτόντως λέγεται Πολύκαρπος Ζαλώνης) που συμπεριφέρεται σαν ιδιοκτήτης των Jumbo? ;D ;D

 

Εννοώ ότι τα δίνει όλα για τα συγκεκριμένα διαφημιστικά...

...σε βαθμό κακουργήματος! ::) (ή αλλιώς "Η χαρά του PPM" και του 24ωρου γυρίσματος) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Άκουσα σήμερα το πρωί όπως πήγαινα στη δουλειά στο ραδιόφωνο το νέο σποτ. Είναι μια παρωδία του κλασσικού "Αν ήμουν πλούσιος" του Δώρου Γεωργιάδη. Και όταν άκουσα τους στίχους "η Ελλάδα γέμισε νερό / γι’ αυτό εμείς πήραμε κανό / και σ’ ένα βράδυ είδα τα spreads στον ουρανό" κόντεψε να μου φύγει το τιμόνι από τα χέρια με τα γέλια που με έπιασαν.

 

Όπως πάντα ευφυέστατο, πανέξυπνο, με πολύ καλή παραγωγή. Με απόσταση από οτιδήποτε άλλο ακούμε στο ραδιόφωνο.

 

Respect!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ραδιοφωνικες διαφημισεις του jumbo που εχω ακουσει ειναι απο τις χειροτερες που υπαρχουν(ειναι και τεραστιες σε διαρκεια),υποτιθεται οτι ειναι πολυκαταστημα με παιχνιδια για παιδια και μονο παιχνιδια δεν διαφημιζει...κατε με  οι διαφημισεις που φτιαχνουν δεν ειναι και οι πλεον καταλληλες για παιδια.

τεσπα υπαρχουν και χειροτερα.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γονείς είναι που πάνε τα παιδιά στα μαγαζιά οπότε αν πείσεις κατευθείαν το μπαμπά "πάμε Jumbo" είναι καλύτερο απ'το να προσπαθείς να πείσεις το μικρό να πρήξει το μπαμπά να "πάμε Jumbo". IMO.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου