Προς το περιεχόμενο

αγορά κλασσικής κιθάρας


robax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρεμπιπτοντως,ξεχασαμε να πουμε του φιλου ROBAX να ψαξει στο skroutz.gr :P :P.....OYA XA XA XA XA!!! ;D ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"Είχα κάποτε την "ατυχία" να δοκιμάσω κιθάρα Ignatio Fleta...Από τότε όλες σχεδόν οι υπόλοιπες κιθάρες που δοκίμαζα μου φαίνονταν μέτριες....."

 

Ευχαριστώ φίλε duke για τη συμβουλή σου. Ρώτησα για κιθάρα Fleta του 2006 μοντέλο...Μόνο $37,000..Αστείο ποσό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι υπάρχουν και άλλοι κατασκευαστές πολύ καλοί και  πως ο Γύπας(για Ευθυμιάδη δε γνωρίζω) είναι καλός αλλά υπερτιμημένος. Δε μπορούμε να παραβλέψουμε σπουδαίους κατασκευαστές όπως: ο Παλαιοδημόπουλος(πήγαινε να ακούσεις κιθάρα έλατο και θα με θυμηθείς!)..Βασιλειάδης επίσης εξειρετικός αλλά και ο Λαζαρίδης που αναφέρθηκε πιο πάνω. Είναι όλοι τους εξαιρετικοί και με πρωτοποριακές μεθόδους κατασκευής! Μη τους προσπερνάμε τόσο εύκολα.! Ο Νίκος Αποστολάτος(μέγας ξυλουργός και σκαλιστής) έχει φτιάξει τη καλύτερη replica Fleta που έχω ακούσει μέχρι σήμερα!.Θέλει πολύ ψάξιμο φίλε η αγορά κιθάρας, η συμβουλή μου είναι να επισκεφθείς όσο μπορείς περισσότερους κατασκευαστές γιατί από ότι καταλαβαίνω και απαιτήσεις έχεις από ένα όργανο και αρκετά χρήματα διαθέτεις!..Και πάντως μη βιαστείς!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Προφανως συμφωνω με το να μη βιαστεις....

Μια τελευταια συμβουλη:Η κιθαρα που θα παρεις θα πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να σου κανει τσικ απο τις πρωτες νοτες.Αυτο εγινε με μενα,και καθε φορα που παιζω,δυο χρονια μετα μενω με ανοικτο το στομα! ΔΕΝ πρεπει να παρεις κιθαρα που θα λες "εμμ....ναι....δε λεω,καλη ειναι...." γι αυτο θα πρεπει να ψαξεις μαλλον και μηνες.  Σ'αυτά τα λεφτα δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρεις την κιθαρα που θα σου κανει αυτο το κλικ.Οταν θα τη βρεις,θα το καταλαβεις αμεσως. Μεχρι τοτε δοκιμαζε αλλα ΜΗΝ αγορασεις!

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

    Aγαπητε φιλε,εαν εχεις προσωπικη εμπειρια για το( δυστροπο) του χαραχτηρα μου,βγες και πες δημοσια, αλλα με ονομα , διευθυνση ,και το συγκεκριμενο περιστατικο,κ'εγω επισης δημοσια θα ζητησω συγνωμη,γιατι ουδεποτε αρνηθηκα να εξυπηρετησω καποιον,και μαλιστα σχεδον παντα χωρις οικονομικη επιβαρυνση,(μονο σε περιπτωση σοβαρης ζημιας απο πτωση).Με επιφυλαξη ως προς την νομικη πλευρα του θεματος.

υ.γ.βρες τροπο να επικοινωνησεις μαζι μου συντομα.

  Παυλος Γυπας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο δω

 

Όπως είπα και στο άλλο θέμα σας στέλνω προσωπικό μήνυμα με όλο το περιστατικό και όσα χρειάζονται. Αν θέλετε το κάνω και δημόσια το κάνω, αλλα νομίζω ότι προτιμάτε και εσείς να μιλήσουμε αρχικά προσωπικά.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ξέρω ότι η ερώτησή μου είναι χαζή, αλλά τι να κάνουμε το έχω απορία!!

 

έχω μια κλασσική κιθάρα που την έχω πάρει γύρω στα 30€! παραπάνω αποκλείεται!!

 

τι διαφορά έχει αυτή η κιθάρα από μια κλασσική κιθάρα Alhambra που έχω δει και κοστίζει 1500€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μια κλασσική κιθάρα που την έχω πάρει γύρω στα 30€! παραπάνω αποκλείεται!!

 

τι διαφορά έχει αυτή η κιθάρα από μια κλασσική κιθάρα Alhambra που έχω δει και κοστίζει 1500€?

1470 ευρώ

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου