Προς το περιεχόμενο

αγορά κλασσικής κιθάρας


robax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντος αν θες να δοκιμασεις guernica υπαρχει ενα μαγαζι, ανδρομοιδας λεγεται,

βρισκεται στην οδο νικηταρα η οποια ειναι παραλληλη τησ πανεπιστημιου προς το τελος της. Απλα να πας να παιξεις γιατι με τοσα λεφτα που προτιθεσαι να διαθεσεις θα πρεπει να δοκιμασεις πολλες κιθαρες ωστε να σχηματισεις ολοκληρωμενη αποψη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι Γύπα είναι εξαιρετικές, αλλα μήπως ένας κατασκευαστής πρέπει να αναλαμβάνει και να επισκευάζει τα όργανα που αυτός ο ίδιος κατασκεύασε? Και όταν δεν το κάνει με αστείες και απαράδεκτες δικαιολογίες τι κάνεις το εμπιστεύεσαι σε άλλον?

 

BTW Είμαι και εγώ κάτοχος Γύπα και την προτίμησα απο ευθυμιάδη (όχι λόγο ποιότητας που είναι ισάξιες, αλλα λόγο ήχου που  είναι διαφορετικές).

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τα συζητάμε... Έχει παίξει κανένας με κιθάρες του Κερτσόπουλου? Έγώ δεν έχω παίξει ποτέ, αλλα είναι πολύ ανήσυχος κατασκευαστικά και είμαι περίεργος.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια του κατασκευαστη Αλεκου Θανου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος , γενικα θεωρειται πιο ανερχομενος κατασκευαστης απο τον Γυπα ( Που δεν εχω παιξει ποτε κιθαρα του ) και τον Ευθυμιαδη (που ειχε τυχει να παιξω μια κιθαρα του και δεν μου αρεσε καθολου ) και για αυτο το λογο οι τιμες τους ειναι καπως πιο χαμηλες . Στα 4000 δλδ καπου τοσο εκανε και η δικαι μου , ενω του Γυπα ξεκιναν απο 5000 και πανω . Τσεκαρε και αυτες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω του Γυπα ξεκιναν απο 5000 και πανω .

 

Ο Γύπας δεν έχει μόνο ένα μοντέλο και έχει σίγουρα και αρκετά φθηνότερες.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάποτε την "ατυχία" να δοκιμάσω κιθάρα Ignatio Fleta...Από τότε όλες σχεδόν οι υπόλοιπες κιθάρες που δοκίμαζα μου φαίνονταν μέτριες. Θα μπορούσα να μιλάω ώρες ατελείωτες για το τι αισθάνθηκα όταν έπαιξα με αυτό το όργανο!.Υπάρχει διαφορά μεταξύ μιας καλής κιθάρας(Γύπας, Ευθυμιάδης κλπ.) και μιας-ας μου επιτραπεί η υπερβολή-θεικής κιθάρας..Πάντως όποιον από τους δύο και να προτιμήσεις θα έχεις κάνει μια πολύ καλή επιλογή. Έχουμε και άλλους Έλληνες κατασκευαστές που είναι εξίσου καλοί. Γενικά το επίπεδο είναι αρκετά καλό!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παιξει με πολλες κιθαρες του κερτοπουλου!!! ( και ειμαι περιφανος γι αυτο) ;D

Ειχα συμμετασχει σε ενα σεμηναριο για καλσικη κιθαρα το οποιο ειχε δημιουργησει ο Γ.Κερτσοπουλος και τον γνωρισα και προσωπικα...Πολυ ευχαριστος και προσγηομενος!

Οσο αφορα τις κιθαρες και τις διαφορες πατεντες που κατα καιρους παρουσιαζει

εχω να πω οτι ειναι πρωτοτυπες, ο ηχος τους εμενα μου αρεσε παρα πολυ, ειδικα σε κεινες που τις ειχε μετατρεψει απο 6χορδες σε 12χορδες και παει λεγοντας :D

Επειδη στο σεμηναριο υπειρχαν και πολυ μαθητες του οι οποιοι του ειχαν δωσει τις κιθαρες τους για διαφορες μετατροπες, δοκιμασα πανω απο 4-5 διαφορετικες(6χορδες,12χορδες,με πενταλ,18 χορντες :o) και ολες τους μου αρεσαν παρα πολυ.Βεβαια επειδη ζηλεψα τον πηρα και γω τηλ για να μου πηραξει την κιθαρα μου και  μου ειπε ενα ποσο που τοτε μου ειχε φανει μεγαλο, αλλα τωρα καταλαβαινω οτι ηταν μια χαρα για τις αλλαγεσ που θα γινοντουσαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει διαφορά μεταξύ μιας καλής κιθάρας(Γύπας, Ευθυμιάδης κλπ.) και μιας-ας μου επιτραπεί η υπερβολή-θεικής κιθάρας..

 

 

Με άνω φράγμα τα 4000ευρώ?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδία νομίζω οτι δεν λέει να σπαταληστούν 4 χιλιάρικα σε βιομηχανική κιθάρα.Ρίξτε μια ματιά εδώ http://lazaridesguitars.com/

Οι τιμές ξεκινάνε από 2,5 χιλιάρικα και κατά τι γνώμη μου δεν υπάρχει περίπτωση σε τέτοια λεφτά να βρείς κάτι ανάλογο.Τα πάντα είναι χειροποίητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σε κανει να πιστευεις πως οι κιθαρες του γυπα και του ευθυμιαδη που ειναι οι βασικες προτασεις σε αυτο το θεμα ειναι βιομηχανικες?

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου