Προς το περιεχόμενο

strat finish project part2


ndale

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Ήδη στοκάρισα τα σημεία αυτά.Πριν ξαναπεράσω χρώμα θα χρειαστεί τοπικά αστάρι?(γιατι σε μια δοκιμή που έκανα σε ασχετο ξύλο όπου το αστάρι πέσει πάνω από το χρώμα το λιώνει).

 

Ναι,εγώ είμαι από Σύρο,απλά τα τελευταία 3 χρόνια λόγω δουλειάς βρίσκομαι Σίφνο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αφού 'έπαθα' πρώτα,αποφάσισα να ακούσω αυτούς που ξέρουν κάτι παραπάνω.(μη γελάς marathon).

Ακολουθώντας λοιπόν τη συμβουλή του marathon έκανα όλα τα βήματα από την αρχή,αυτή τη φορά βάφοντας οριζόντια.Όλα τα ενδιάμεσα τριψίματα έγιναν με πολλή πολλή ηρεμία (χωρίς νεύρα) και κυρίως χωρίς να βιάζομαι.Έχει μείνει λοιπόν μόνο το buffing με ψιλή αλοιφή.Με μεσαία αλοιφή τελείωσε πριν λίγο.

 

Οι φωτογραφίες σίγουρα αδικούν το αποτέλεσμα γιατι είναι από κινητό

 

041dl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

040z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

043wq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

042ki.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Σαν ψώνιο,ας έχει η κιθάρα και τη τζίφρα μου (κάτω από το βερνίκι)....

 

Χρώμα wine red

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι έχει καμια βαρύτητα η γνώμη μου αλλά νομίζω ότι το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό. Μια ερώτηση μόνο, το σώμα θα το τρυπήσεις μετά για να βιδώσεις το μπράτσο; Δε θα ήταν πιο καλά να το είχες ήδη τρυπήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτίμησα να το τρυπήσω μετά γιατί δεν έχω βρει ακόμα μπράτσο,και αν πέσει στα χέρια μου κανένα όπως το θέλω αλλα μεταχειρισμένο,θέλω οι τρύπες να πέσουν ακριβώς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία δουλειά, μπράβο.

Τα χρώματα όταν λες ακρυλικά εννοείς του εμπορίου τύπου duplicolor ή από αυτά που στα γεμίζουν.

Τι βερνίκι του έριξες και πόσο το άφησες να κάτσει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρώματα χρησιμοποίησα του εμπορίου - duplicolor και βερνίκι 2 συστατικών.Συνολικά έκανα 4 λεπτά στρώματα,

1 ανά 2 ημέρες.Ανάμεσα σε κάθε στρώμα έκανα και τρίψιμο γιατί σε κάποια σημεία μου έκανε "φλοιό πορτοκαλιού"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμιά 20αριά μέρες.Είχα και ένα κομμάτι ξύλο άσχετο,και έκανα εκεί όλες τα βήματα πρώτα.Μόλις τελείωσα το βερνίκι στο ξύλο είδα οτι για τουλάχιστον μια βδομάδα μπορούσα με το νύχι μου να το χαράξω.Στις 20 μέρες ήταν πέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμιά 20αριά μέρες.Είχα και ένα κομμάτι ξύλο άσχετο,και έκανα εκεί όλες τα βήματα πρώτα.Μόλις τελείωσα το βερνίκι στο ξύλο είδα οτι για τουλάχιστον μια βδομάδα μπορούσα με το νύχι μου να το χαράξω.Στις 20 μέρες ήταν πέτρα.

Σωστός.

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου