Προς το περιεχόμενο

Διασκευούλα...


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλό Νικόλα σαν εκτέλεση, καλό μήνα κιόλας.. :)

 

Εκτελεστικά, το ενδιαφέρον του κομματιού είναι το πιάνο και τα γεμίσματα που κάνεις από πίσω για μένα, η φωνή είναι αυτό ακριβώς που είπες:

 

Το θέλαμε το κομμάτι έτσι. Και οι δύο (φταίω κι εγώ, λοιπόν) θεωρήσαμε ότι στα πλαίσια μιας ολικής διασκεύης, το κομμάτι ακούγεται πολύ καλά, έτσι. Ούτως ή αλλιώς ήταν μάλλον ψιλα για την Νάνσυ, που καλύτερα έτσι "με θέση", παρά στα κουτουρού.

 

 

και συμφωνώ απόλυτα με την προσέγγιση.

 

Μήπως να έβαζες κανένα βαθάκι στο πιάνο να απλώνει λίγο παραπάνω στη μίξη? Το όλο αποτέλεσμα γενικά (πιάνο-φωνή) αν μου επιτρέπεις μου φάνηκε λίγο στεγνό..  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νικόλα είσαι εξαιρετικός πιανίστας (αλλά αυτό το ξέρεις!) και η διασκευή είναι πολύ καλή. Η κοπελιά έχει φυσικά εκπληκτική φωνή, αλλά θα συμφωνήσω με όσους είπαν ότι το κλασικό ύφος δεν πάει με όλα. Ίσως αν η διασκευή ήταν περισσότερο "κλασικίζουσα" να έδενε, όμως σε αυτό το ζωντανό, τριηχάτο, με κάτι λίγο από τζαζ/μπλουζ κλίμα, προσωπικά νομίζω ότι η φωνή είναι εκτός.

Απ' την άλλη πάλι, μπορεί κάποιος να γουστάρει αυτή την αντίθεση και να την βρίσκει πρωτότυπη και γοητευτική. Δεν υπάρχουν απόλυτοι κανόνες…

 

Και Νέστορα, κάτω τα χέρια απ' το Νικόλα! Εγώ τον είδα πρώτος και θέλω να κάνω ένα organ τρίο! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα, μιας και όλοι θέλουν εσένα, θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα πάρω εγώ την Νάνσυ.

Μη μείνει χωρίς συνεργάτη το κορίτσι δύσκολες μέρες που ρχονται.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα πάρω εγώ την Νάνσυ.

...άρχισε να προβάρεις, το Φάντασμα της Όπερας.... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άρχισε να προβάρεις, το Φάντασμα της Όπερας.... ;D

Μα ξεκίνησα. Το Σάββατο ήμουν στην Waltraud Meier στο Μέγαρο.

Πλάκα-πλάκα (σόρυ Εύη) στο δεύτερο μέρος (Gustav Mahler: Συμφωνία αρ. 1), η Orchestre de Paris τα σπασε. Τρελλαθήκαν στο encore γιατί δεν τους άφηνε ο κόσμος.

Και μεις βογγάμε να συνεργαστούμε 4 άτομα με γκάπα γκούπα.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Orchestre de Paris τα σπασε.Και μεις βογγάμε να συνεργαστούμε 4 άτομα με γκάπα γκούπα.....

Εκείνοι, είχαν drummer?...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέλαμε το κομμάτι έτσι. Και οι δύο (φταίω κι εγώ, λοιπόν) θεωρήσαμε ότι στα πλαίσια μιας ολικής διασκεύης, το κομμάτι ακούγεται πολύ καλά, έτσι.

 

σορρυ Νικολα μου αλλα δεν ακουγεται  καλα,πες της να τραγουδησει σαν.... κανονικος ανθρωπος ... ;D ;D  (αν μπορει γιατι δυστυχως οι περισσοτεροι κλασσικοι τραγουδιστες  δεν μπορουν,την εχω πατησει και εγω προσφατα με εξαιρετικη κλασσικη τραγουδιαρα η οποια σε ποπ/ροκ/λαϊκη μουσικη  δυστυχως...δεν.... :()

 

το πιανο εξαιρετικο και ηχητικα και παικτικα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνοι, είχαν drummer?...

 

4 !!!!

Και 8 μπάσα.

Καμία κιθάρα.

Ονειρο σου λέω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα-πλάκα (σόρυ Εύη)

Don't worry, απλά βάζε © κάθε φορά που το γράφεις :P

 

Νικόλα θα συμφωνήσω κ εγώ με τους άλλους ότι παρα είναι της κλασσικής η Νάνσυ, βάλτην να λέει τα Edith Piaf που τα σπάει η κοπέλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου