Προς το περιεχόμενο

Διασκευούλα...


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμία κιθάρα.

Ονειρο σου λέω.

Mία χρειάζεται...αλλά να είναι midi!!!

 

βάλτην να λέει τα Edith Piaf που τα σπάει η κοπέλα :)

Eάν δεν τραγουδάει blues σε 6 μήνες...να μην μας λένε Noiz!!!!!

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίο το τραγουδάκι. Θα συμφωνήσω και με τους υπόλοιπους για την φωνή, αν και για να πω την αλήθεια μετά το 1.50 που την συνηθίζεις είναι ωραία...  Πάντως δοκίμασε να βάλεις λίγο μπάσο την επόμενη φορά να δίνει λίγο όγκο... Ε? Πως σου φένεται σαν ιδέα?

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιάνο φοβερό.Η φωνή τώρα κ δεν μου πάει με το όλο στυλ που έχεις δώσει αλλά κ δεν τραγούδησε καλά η κοπελιά.Ισως είναι κ ψηλά για την φωνή της όπως λες.ΑΠ την άλλη ήταν σαν να βρίσκετε σε άλλο δωμάτιο η κοπέλα.Σαν ν άκουγα εσένα ζωντανά κ την κοπέλα από κακής ποιότητας cdplayer.

 

πες της να τραγουδησει σαν.... κανονικος ανθρωπος ... ;D ;D

Κανονικά τραγουδάει η κοπέλα.Σαν άνθρωπος. ;D ;D

 

(αν μπορει γιατι δυστυχως οι περισσοτεροι κλασσικοι τραγουδιστες  δεν μπορουν,την εχω πατησει και εγω προσφατα με εξαιρετικη κλασσικη τραγουδιαρα η οποια σε ποπ/ροκ/λαϊκη μουσικη  δυστυχως...δεν.... :()

Γιατί μπορούν όλοι όσοι τραγουδούν pop rock κ.α. να τραγουδήσουν κλασική? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μπορούν όλοι όσοι τραγουδούν pop rock κ.α. να τραγουδήσουν κλασική?

 

οχι βεβαια,για αυτο υπαρχει και το ρητο "εκαστος εις το ειδος του και ο Λουμιδης στους καφεδες..." ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδια

 

1000 ευχαριστώ για τα σχόλιά σας!

 

Τρέχω για τους πλέον κουφούς λόγους, και δε πρόλαβα να απαντήσω μέχρις τώρα.

 

WilliamSats: Δεν έχεις άδικο. Θα το κοιτάξω. Βασικά ήμουν σίγουρος ότι για μια ΤΕΤΟΙΑ φωνή θα κάνουν καλή δουλειά, αλλά βέβαια, αφού δεν ήταν ο αρχικός μου στόχος (παρά τα ακουστικά κλασσικά όργανα), δεν σκέφτηκα καν να βάλει pop filter, κλπ...

 

Άλλα κομμάτια ηχογραφημένα, όχι. (τέλος πάντων άλλα 2, αλλά πολύ λιγότερα ευφάνταστα σαν διασκευές... πρακτικά covers, Και όχι διασκευές).

 

Σπύρο: Μπορεί να έχεις δίκιο. Κι εμένα τώρα το πιάνο μου ακούγεται λίγο στεγνο σε σχέση με τη φωνή. Πιθανόν να θέλει λιγότερο βαθος η φωνή. Είναι κάτι που δε θα το πολυκοιτάξω ομολογώ, αφού το κομμάτι βασικά είναι 1 take (για αυτό και τόσα λάθη στο πιάνο *αχεμ*), άρα...

 

Haris, Νίκο: Παιδιά δίκιο έχετε, δεν αντιλέγω. Απλά σαν άκουσμα μου κάθησε ΤΟΣΟ καλά εμένα (και της Νάνσυς) που δεν υπήρχε περίπτωση. Πάντως το ξαναλέω ότι μπορεί να τραγουδίσει και "σαν άνθρωπός"... δεν είναι ούφο το κορίτσι! Απίθανη είναι! Νίκο, το πιάνο, Garritan Steinway, όπως ήταν απ'την μάνα του. Ούτε καν EQ δεν έβαλα. (τα καλά των samples).

 

Εύη: Πλάκα-πλάκα το σκεφτήκαμε, αλλα αποφασίσαμε να γράψουμε αυτό που δείχνει και καλά πιο "πολυ" από μόνο του. Γράφτηκε σαν ένα ψιλοντέμο σε 2-3 ώρες (3 κομμάτια) και αυτό ήταν... Δεν είναι ολοκληρομένη, σοβαρή δουλειά, κλπ. Είμαι πιο τελειομανής συνήθως! :D

 

fanky Bassman, Takis: Παιδιά, μάλλον είναι το κακό reverb που έβαλα στη φωνή!  :-[ Βλέπεις καινούριος χώρος, καινούριο Cubase, καινούρια εμπειρία (η φωνή)... που να τα βγάλω πέρα. Δικό μου λάθος, καθαρά! Και ναι, μαλλόν ακούγεται ολίγον "ζαβά" η φωνή... Αλλά φταίω 100% εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το ξαναλέω ότι μπορεί να τραγουδίσει και "σαν άνθρωπός"... δεν είναι ούφο το κορίτσι! Απίθανη είναι!

 

δε μου την δανειζεις για λιγο?ψαχνω εναγωνιως για τραγουδιαρα της προκοπης.. ;D

 

Παιδιά, μάλλον είναι το κακό reverb που έβαλα στη φωνή!

 

τι τα θες τα μαμωreverb? ;D

 

βαλε delay να δεις το φως... ;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me likey!Eυγε.

Θα συμφωνησω για το reverb στην φωνη.Ειμαι γενικοτερα της θεωριας οσο λιγοτερο reverb σου επιτρεπει το αρχικο σημα,και δεν νομιζω οτι σε αυτη την περιπτωση το αρχικο σημα ειχε μεγαλες αναγκες σε βαθος.

Μπραβο παλι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου