Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Fender Super Reverb


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά τα φωτά σας.μουδωσανε χτες έναν fender super και βλέπω πως το θηρίο έχει μονό δυο από τις τρεις λαμπες πισω μαλλον ειναι γεφυρωμενος. Που μειονεκτει αν ειχε και την τριτη του λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα. Πάμε πάλι αργά, σταθερά, επεξηγηματικά και κατανοητά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπότι καταλαβαίνω έχουν καταργήσει τη λυχνία της ανόρθωσης και έχουν αντικαταστήσει το κύκλωμα με solid state εξαρτήματα. Δίοδοι, γέφυρα διόδων κλπ..

Με την ασημένια πρόσοψη είναι ο ενισχυτής ή με τη μαύρη? Έψαξες για χρονολογία βάσει σειριακού αριθμού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλαει για τον super reverb των δεκαετιων 60 70 κλπ, τέρμα αριστερά είναι η λυχνία του τροφοδοτικού. Μα στραβός είμαι αφού δίπλα μου τον έχω  ::)

Θα μπορούσε βέβαια να γίνει πιο συγκεκριμένος ο φίλος για τον ένισχυτή για να μην κάνουμε εικασίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι καπως ετσι απο πισω?

 

fender-super-reverb_03.jpg

 

λειπει η τερμα αριστερα οπως τον βλεπουμε ετσι?

 

αυτη ειναι η ανορθωτρια. Ειτε εχει αντικατασταθει απο διοδους, ειτε ...απλα λειπει!

 

απο μπροστα τι χρωμα ειναι το Panel? μαυρο ή ασημι?

 

...ποιος χαριζει super reverbs να παω κι εγω?

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μειονεκτει αν ειχε και την τριτη του λαμπα

 

-αν ειχε και την ανορθωτρια ο ηχος του θα ηταν πιο "μαλακος" και πιο "συμπιεσμενος" οσο τον ανεβαζεις σε ενταση.

-με τις διοδους γινεται πιο "σφιχτος" σε αισθηση.

-χωρις κανενα απο τα δυο ...δεν δουλευει.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ο fender ειναι ο ιδιος με την φωτογραφια .ειναι με την ασημενια προσοψη και ειναι του 76τον δοκιμασα και παιζει καλα.Ομως δεν μπορω να καταλαβω αν εχει διαφορα αν ειχε και την τριτη λαμπα του γιατι δεν εχω καποιον να τον συγκρινω. Τα watt ειναι 45 στα 2 om

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου