Προς το περιεχόμενο

Ξέρει κανείς τίποτα για το φετινό <<schoolwave>>


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν οι αστοί επέτρεψαν την τέχνη στη μάζα γνώριζαν από πριν τη δημιουργία του κίτς. Πρώτα τους εκπαιδεύεις και μετά τους επιτρέπεις να "δράσουν" μόνοι τους. Είμαστε η πληθωρική γενιά μιας ντετερμινιστικής εποχής .... Ας θαυμάσουμε τους κλόουν παριστάνοντας με τη σειρά μας τους θεατές ...επιτέλους το rock βγαίνει με manual.

 

Τι ειπες τωρα ρε Toneless,ανατριχιασα...Νεο ξεκινημα,νεοι αγωνες!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μην κολλάτε παίδες...

 

Το Schoolwave είναι η κορυφή του παγόβουνου, και παραείναι εύκολο να αφορίζουμε το ο,τιδήποτε μένοντας στην επιφάνεια των πραγμάτων.

 

Οι φλωρέ πόζες, οι ως επι το πλείστον κολλεγειακές καταβολές, το ντύσιμο που κιτσοφέρνει είναι μόνο όσα πέρασαν στη δημοσιότητα. Τους έντιμους, ψαγμένους και μουσικά αεικίνητους πιτσιρικάδες ίσως και να μην τους απασχολεί το Schoolwave, ίσως και να μην τους χωράει. Το ότι εσείς κι εγώ μπορεί αυτούς τους λίγους να μην τους δούμε ποτέ σε κάποιο σανίδι δεν μας επιτρέπει να βγάζουμε μέσους όρους μόνο από Εκάλη-Ψυχικό-Μαρούσι, ούτε βέβαια και από Πέραμα-Δραπετσώνα-Πετράλωνα. Στην τελική, ο τόπος διαμονής δεν λέει και πολλά. Στον τρόπο σκέψης είναι που έχουμε βαλτώσει, και είναι εσφαλμένο πιστεύω να κρίνονται από ένα Schoolwave κάποια παιδιά που επελέγησαν για τον σκοπό αυτό.

 

Το αν κάποιος είναι φλώρος, μπορεί και να ενοχλεί ορισμένους. Δεν θα το κρίνω. Από πότε όμως ενοχλεί η ανάγκη για έκφραση, αυθεντική ή κάλπικη; Αν μόνο τα άκρα μας μείνανε για να διαλέξουμε, εγώ, μεταξύ χουντικής λογικής και ελαφρότητας, θα πάρω το δεύτερο... :wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα απο οτι βλεπω μερικοι πιαστηκατε απο το θεμα για να κανετε φιλοσοφικες αναλυσεις....

 

μια γνωμη ειπα δεν εκανα λαικο κηρυγμα....ουτε εδωσα το εναυσμα για επανασταση ....ελεος!!!!

ornos tou daous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο που λενε μερικοι σε αυτο το post ειναι πολυ εγωιστικό και αυταρχικό. Δεν σημαινει οτι για να αυτοαποκαλείσαι rockας πρέπει να έχεις

30 χρόνια ψαξίματος και εμπειρίας............ Αν ήταν έτσι να μην λεγόταν αυτή η μουσική ροκ αλλά απλά περίοδος γενηθέντων 60s-αρχές 80s... Και εγώ 15 χρονών είμαι και μάλιστα μενω βορεια προάστια (χωρίς να έχω κανένα κομπλεξ για αυτο) και πιστεύω πως αυτο που λένε ορισμένοι είναι αρκετά προσβλητικό.............

 

Ημαρτον ρε παιδιά αυτά που κοροιδεύω βγαίνουν πραγματικότητα. Σαν στην συναυλία των White Stripes που ήταν κατι τυποι και μου προτειναν να φύγω απο τη συναυλία και να πάω να παίξω μπάλα.......

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν καταλαβαίνω το νόημα του να κρίνουμε πιτσιρικάδες που ασχολούνται με το ίδιο πράγμα που ασχολούμαστε κι εμέις.Έσεις θυμάστε τους εαυτούς σας στο Λύκειο,στο live του σχολείου;Όλοι μα ΟΛΟΙ στο γάμο του καραγκιόζη βαράγαμε και κάναμε πανομοιότυπες (ανάλογες της εποχής ) καραγκιοζιές.Επιλεκτική μνήμη ή λάθος στατιστικό δείγμα?

 

Και κάποιοι από αυτούς (1-2 στους 10) θα συνεχίσουνε και θα βρούνε το δρόμο τους.

 

 

Το Schoolwave είναι η κορυφή του παγόβουνου' date=' και παραείναι εύκολο να αφορίζουμε το ο,τιδήποτε μένοντας στην επιφάνεια των πραγμάτων.

 

Οι φλωρέ πόζες, οι ως επι το πλείστον κολλεγειακές καταβολές, το ντύσιμο που κιτσοφέρνει είναι μόνο όσα πέρασαν στη δημοσιότητα. Τους έντιμους, ψαγμένους και μουσικά αεικίνητους πιτσιρικάδες ίσως και να μην τους απασχολεί το Schoolwave, ίσως και να μην τους χωράει.[/quote']

 

 

Αλήθεια τώρα,έχεις διαβάσει ποτέ Schooligans?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημαρτον ρε παιδιά αυτά που κοροιδεύω βγαίνουν πραγματικότητα. Σαν στην συναυλία των White Stripes που ήταν κατι τυποι και μου προτειναν να φύγω απο τη συναυλία και να πάω να παίξω μπάλα.......

 

φιλε μου αυτοι που σου ειπαν κατι τετοιο θελουν ΠΟΛΥ ξυλο,εμβαπτιση σε ΠΙΣΣΑ και μπολικα ΠΟΥΠΟΥΛΑ!! :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημαρτον ρε παιδιά αυτά που κοροιδεύω βγαίνουν πραγματικότητα. Σαν στην συναυλία των White Stripes που ήταν κατι τυποι και μου προτειναν να φύγω απο τη συναυλία και να πάω να παίξω μπάλα.......

Καταλαβαίνω οτι αλλού είναι το νόημα, αλλά να ξέρεις οτι σε 10-15 χρόνια, θα είναι πολύ πιο εύκολο να πας σε ένα αντίστοιχο live, παρά να καταφέρεις να μαζέψεις κόσμο να πας για μια μπαλίτσα :) Μπορεί τα παιδιά που στο είπαν να αισθανόντουσαν πληγωμένα :wink:

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο που λενε μερικοι σε αυτο το post ειναι πολυ εγωιστικό και αυταρχικό. Δεν σημαινει οτι για να αυτοαποκαλείσαι rockας πρέπει να έχεις

30 χρόνια ψαξίματος και εμπειρίας...........

 

εννοειτε αυτο!!!!! τωρα αν μερικοι εχουν μπερδεψει την βουρτσα με την ... ειναι αλλο θεμα!!αλλα μπορει να εισαι και μισο χρονο στο χωρο της μουσικης και να εχεις καταλαβει τη σημαινει παιζω μουσικη...γιατι αλλο επιδιξη και αλλο μουσικη

 

Και εγώ 15 χρονών είμαι και μάλιστα μενω βορεια προάστια (χωρίς να έχω κανένα κομπλεξ για αυτο) και πιστεύω πως αυτο που λένε ορισμένοι είναι αρκετά προσβλητικό.............

 

και 19 ειμαι και μενω ανατολικα προαστια..ομως αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι τυφλος...οι πληοψιφια ειναι τρεντακηδες που το μονο που ξερουν ειναι να χτενιζουν την φραντζα τουσ.σιγουρα υπαρχουν και εξεραισεις

 

 

Παιδιά δεν καταλαβαίνω το νόημα του να κρίνουμε πιτσιρικάδες που ασχολούνται με το ίδιο πράγμα που ασχολούμαστε κι εμέις.Έσεις θυμάστε τους εαυτούς σας στο Λύκειο,στο live του σχολείου;Όλοι μα ΟΛΟΙ στο γάμο του καραγκιόζη βαράγαμε και κάναμε πανομοιότυπες (ανάλογες της εποχής ) καραγκιοζιές.Επιλεκτική μνήμη ή λάθος στατιστικό δείγμα?

 

 

οι πληοψιφια το εκανε αυτο... οχι ολοι ομως..... δηλαδη επειδη το καναμε και εμεις ανερειτε ως λαθος??δεν καταλαβαινω αυτη την λογικη

ornos tou daous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

washburn είσαι μόλις 19 και θα δεις τρελές αλλαγές στην συμπεριφορά σου και εσύ...

αφήστε τα παιδία να περάσουν όμορφα την εφηβεία τους γιατί αυτα θα τους μείνουν αργότερα.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Entaxei kala kai agia ayta pou lete....

 

Xerei kaneis na mou proteinei kanena allo live gia mpanta hlikias 15 -17 etwn????

An nai peite mou to kai to xanasyzhtame....

Sthn telikh oloi mas sth dikia mou hlikia den theloume na paixoume se kanena tromera psagmeno live giati ektos tou oti den eimaste kalla proetoimasmenoi gia auto, den nomizw to koino na katsei na mas akousei... (ektos apo autous pou theloun na exoun sfairikh apopsh)....Auto pou kyriws theloume einai na aneboume sth skhnh kai nia niwsoume auth thn aisthisi...

 

Basika tha prepei omws na anaferoume oti mesa sthn persinh kritikh epitroph htan o Nikos Bourliwth........................

 

Tespa....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου