Προς το περιεχόμενο

ΑΓΓΕΛΙΕΣ στο Νοιζ και Λαμογιες !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω πως το σωστό είναι να μην ξαναδημοσιεύονται αγγελίες που δεν έχουν τροποποίηση τιμής πριν την παρέλευση ενός χρονικού διαστήματος ...(θα πρότεινα 10ήμερο ή 15νθήμερο).Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι εφικτός από την διαχείρηση του noiz, ένας τέτοιος έλεγχος.

 

Και επί τη ευκαιρία παρακαλώ επιτρέψτε μου να προτείνω (από προσωπική εμπειρία) σε κάποιους (όχι πολλούς ευτυχώς) πωλητές, να αναθεωρήσουν την άποψή τους για τον ορισμό της "άριστης κατάστασης".

 

Σε άριστη κατάσταση μπορεί να ήταν κάτι όταν το αγόρασαν καινούργιο πριν από χρόνια...

Όμως γρατζουνιές, σκισίματα, καψίματα, ξεθωριάσματα, σπασίματα, κολλήματα, ξεβαψιματα(!!!), αλλαγές εξαρτημάτων από αλλα παρεμφερή (και όχi original), και λοιπά άλλα ευγενή χρονικά παράσημα, μόνο άριστη κατάσταση δεν συνεπάγονται (ακόμη και αν αναφέρονται στην αγγελία, όπως είναι το ΑΠΟΛΥΤΑ σωστό).

Δεν συζητώ βέβαια γιά λειτουργικές ατέλειες, αυτό είναι άλλο θέμα...

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κακή ιδέα. Και να έρχεται να σπαμάρει όποιος θέλει για να βάλει αγγελία;

 

Μην ανησυχείτε παιδιά θα λυθεί το θέμα σχετικά σύντομα πιθανολογώ.

 

Λάθος. Το κάναμε σε άλλο φόρουμ και δούλεψε μια χαρά. Κανείς δεν θα κάτσει να γράψει εκατό ποστς για να βάλει μια αγγελία. ΚΑΝΕΙΣ. Και αν κάποιος προσπαθήσει, στα δέκα μπορεί να πάει για μπάνιο.

Τώρα βέβαια το ερώτημα είναι αν η διοίκηση θέλει να περιορίσει τις αγγελίες με τέτοιο τρόπο, καθώς οι άσχετοι με το φόρουμ αγγελιοδότες και traffic προσφέρουν, και hits και (πολλαπλά) ίσως usernames, άρα υψηλό αριθμό "χρηστών".

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτείνω να μείνουν τα πράγματα όπως είναι. Το τίμημα είναι πολύ μικρό σε σχέση με τα οφέλη. Και για να είμαι ειλικρινής η απίστευτη ποικιλία και ποσότητα μεταχειρισμένων προιόντων ήταν αυτό που με τράβηξε αρχικά στο noiz. Αν αυτό αλλάξει θα χαθεί μέρος της αξίας του φόρουμ σαν εργαλείο γενικότερα και όχι απλώς σαν ένα μέρος για συζήτηση (σοβαρή ή μη).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να είμαι ειλικρινής η απίστευτη ποικιλία και ποσότητα μεταχειρισμένων προιόντων ήταν αυτό που με τράβηξε αρχικά στο noiz. Αν αυτό αλλάξει θα χαθεί μέρος της αξίας του φόρουμ σαν εργαλείο γενικότερα και όχι απλώς σαν ένα μέρος για συζήτηση (σοβαρή ή μη).

 

όταν το ίδιο Χ προϊόν εμφανίζεται από το ίδιο άτομο στην ίδια τιμή σε νέα αγγελία δύο φορές την εβδομάδα, αυτό ενισχύει την  "ποικιλία και ποσότητα μεταχειρισμένων προιόντων" ;

 

ή μήπως είναι φύσει αδύνατο να βάλουμε αγγελία σεβόμενοι τους κανόνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και βέβαια πρέπει να υπάρχει σεβασμός στους κανόνες, αλλά σε ποιούς κανόνες ακριβώς;

 

Και για να ακριβολογούμε η επαναδημοσίευση αυξάνει μόνο την ποσότητα όχι την ποικιλία.  ;)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες φορες ομως απλα μπαινουν πολλες αγγελιες(εννοω οχι αναδημοσιευσεις),σκεψου καποιον ο οποιος θελει να πουλησει κατι γρηγορα και το βαζει σε μια πραγματικα καλη τιμη.Υπαρχει περιπτωση(το εχω δει αρκετες φορες)μετα απο 3-4 ωρες η αγγελια του να εχει παει στην σελιδα 2.Στα περισσοτερα site με αγγελιες σελιδα 2 σημαινει πολυ παλια αγγελια και ενας αριθμος χρηστων που κοιταζουν που και που αγγελιες θεωρουν οτι ετσι γινεται παντου.Αρα ο τυπος με την καλη αγγελια μειωνει κατα πολυ τις πιθανοτητες να πουλησει το προιον του κατι που τον ωθει να την ξαναβαλει στην αρχη.Εγω προτεινω μηπως αντι για περιορισμο στον αριθμο δημοσιευσεων να γινει κατι για να βοηθηθει ο πωλητης.πχ στο νοιζ καθε σελιδα στις αγγελιες εχει 15 αγγελιες.Θα μπορουσε αυτο να αυξηθει σε 30 ή 45 μηπως?ωστε ολο και περισσοτερςες αγγελιες να ειναι στην Ωραια Μουρατη πρωτη σελιδα.Επισης να γραφεται ημερομηνια στις αγγελιες χωρις να χρειαστεις να κανεις κλικ ή να γραφεται διπλα απο μια αγγελια με κεφαλαια ΣΗΜΕΡΙΝΗ ωστε και αυτος που ψαχνει να βοηθειεται αλλα και αυτος που πουλαει να ειναι σιγουρος...Λεω εγω τωρα μια ιδεα  ;)

 

edit:επισης σε 15 μερες που ληγει μια αγγελια εχει παει γυρω στην 10+ σελιδα κατι που δεν εξυπηρετει ουτε αυτον που ψαχνει ουτε τον πωλητη φυσικα.Πιστευω γυρω στις 7-10 μερες θα ηταν πολυ καλυτερα :)

(μπαινω τουλαχιστον 3 φορες την ημερα και κοιταω αγγελιες το τελευταιο 8μηνο ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και βέβαια πρέπει να υπάρχει σεβασμός στους κανόνες, αλλά σε ποιούς κανόνες ακριβώς;

 

???  στον κανόνα για τον οποίο γράφουμε τόση ώρα τώρα...

 

Και για να ακριβολογούμε η επαναδημοσίευση αυξάνει μόνο την ποσότητα όχι την ποικιλία.  ;)

 

δεν αυξάνει τίποτε από τα δύο, για το ίδιο "κομμάτι" μιλάμε πάντα, σε δύο αγγελίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον Dopehat.

Επισης να προτεινω οι μερες που μια αγγελια ενεργη να μειωθει στις 7.

Γνωμη μου παντα.

Αυτο το προτεινω σκεπτομενος οτι ελαχιστοι ειναι αυτοι που ενω πουλησαν κατι το διαγραφουν με αποτελεσμα να υπαρχουν ανενεργες αγγελιες και να επικρατει χαος. (Με αποτελεσμα να υπαρχουν αυτη την στιγμη 41 σελιδες στον μουσικο εξοπλισμο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου