Προς το περιεχόμενο

ΑΓΓΕΛΙΕΣ στο Νοιζ και Λαμογιες !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σας υπενθυμίσω ότι ένα 50%, ίσως και παραπάνω, των χρηστών στις αγγελίες δεν έχουν διαβάσει ούτε μια γραμή του φόρουμ και είναι μέλη αποκλειστικά και μόνο για τις αγγελίες! Συνήθως αυτοί είναι που συμπεριφέρονται σαν να είναι το χωριό τους! Οπότε τζάμπα τα λέμε εδώ!  ;D

 

+111 σε αυτο!

εχω πουλησει πανω απο δεκα πραγματα και εχω αγορασει αλλα τοσα και εχει τυχει παρα πολλες φορες να συναντηθω με ατομο που ουτε καν εχει διαβασει το φορουμ!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γιατί η διοίκηση δεν θεσπίζει ένα κατώτατο όριο ποστς για όσους θέλουν να βάλουν αγγελίες; Π.χ. 100;

(Παράπλευρη απορία: Πόσοι εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν πάνω από 100 ποστς άραγε;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν πάνω από 100 ποστς άραγε;)

 

καμποσοι!

αλλα σε γενικες γραμμες, εμεις και εμεις!

γενικα ειναι κριμα να αποκλειστουν ανθρωποι απο τις αγγελιες!

ειναι κατι που δεν συμφερει ουτε εμας, τους συστηματικους ποστερς! ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακή ιδέα. Και να έρχεται να σπαμάρει όποιος θέλει για να βάλει αγγελία;

 

Μην ανησυχείτε παιδιά θα λυθεί το θέμα σχετικά σύντομα πιθανολογώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι αρκετά εύκολο, προγραμματιστικά, να απαγορεύεται σε κάποιον να βάλει αγγελία πριν περάσουν 15 μέρες από την προηγούμενη, στην ίδια κατηγορία  (ή ακόμη και ανεξαρτήτως κατηγορίας, ώστε να μη μπει κάποιος και να ξαναβάλει μια κιθάρα στο "μουσικό εξοπλισμό")

 

αν έχει περισσότερα του ενός πράγματα να πουλήσει, μπορεί να τα βάλει μαζί στην ίδια αγγελία, και φυσικά οι όποιες μειώσεις τιμής μπορούν να γίνουν μέσα στην αγγελία αυτή

 

δεν είναι η τέλεια λύση, αλλά τουλάχιστον γίνεται αυτόματα, δεν υποχρεώνεται κανείς να μπαίνει κάθε μέρα και να κοιτάζει ποιός πόσταρε τι στις αγγελίες και πρίν πόσες μέρες είχε ξαναποστάρει τι

 

το όριο ποστ πριν την δυνατότητα αγγελίας παραβιάζεται εύκολα (το έχω δει σε άλλο φόρουμ) αν το όριο είναι π.χ. 10 ποστ, αν όμως είναι 100+, τότε κανείς δεν θα μπει στον κόπο να κάνει 100+  σπαμ

 

συνεπώς το ζήτημα τότε είναι απλά αν θέλετε να μπαίνουν αγγελίες από μη ενεργά μέλη

 

πριν λίγες μέρες παραπονέθηκα σε κάποιον που είχε βάλει την ίδια ακριβώς αγγελία 3 μέρες μετά από την πρώτη, χωρίς μείωση τιμής, και μου απάντησε με ένα  :-X

 

αυτό ήταν και το πρώτο του ποστ στο φόρουμ, παρέα με διψήφιο αριθμό συναλλαγών βεβαίως-βεβαίως

 

My 2c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως αν κάποιος δημιουργεί 2 και 3 accounts, αν το κάνει από τον ίδιο υπολογιστή θα δείχνει το ίδιο IP address οπότε ο admin θα μπορεί να τον τσιμπάει. Αν βέβαια το κάνει από άλλους υπολογιστές δεν γίνεται τίποτα…

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

terry αυτο που λες δεν ισχυει γιατι λιγοι στην ελλαδα εχουν στατικη IP, εαν ο τυπακος δημιουργησει ενα username κανει ενα reset το ρουτερ, κ στο καπακι κανει κ ενα αλλο, αυτοματα παιρνει αλλλη ΙΡ απο τον provider , οποτε ουτε ετσι τον πιανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

terry αυτο που λες δεν ισχυει γιατι λιγοι στην ελλαδα εχουν στατικη IP, εαν ο τυπακος δημιουργησει ενα username κανει ενα reset το ρουτερ, κ στο καπακι κανει κ ενα αλλο, αυτοματα παιρνει αλλλη ΙΡ απο τον provider , οποτε ουτε ετσι τον πιανεις.

ΟΚ, δεν το γνώριζα αυτό. Οπότε πρέπει να βρεθεί άλλο σύστημα. Ίσως αυτό με τα 100 post...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι αν κάτι μπαίνει αγγελία κάθε 15-20 μέρες έχει περισσότερες πιθανότητες να πουληθεί απ το ξεπετιέται κάθε 3-4 μέρες στην πρώτη σελίδα επαναλαμβανόμενο?

Να το κοιτάξω???

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου