Προς το περιεχόμενο

ΑΓΓΕΛΙΕΣ στο Νοιζ και Λαμογιες !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

???  στον κανόνα για τον οποίο γράφουμε τόση ώρα τώρα...

 

Δεν υπάρχει κάποιος ρητός κανόνας που να απαγορεύει την επαναδημοσίευση. Εδώ κάνουμε προτάσεις για ακριβώς αυτό, δεν "νομοθετούμε". Αυτό που συζητάμε δεν έχει ακόμα υλοποιηθεί.

 

δεν αυξάνει τίποτε από τα δύο, για το ίδιο "κομμάτι" μιλάμε πάντα, σε δύο αγγελίες

 

Το απόλυτο νούμερο αυξάνει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Αυτο το προτεινω σκεπτομενος οτι ελαχιστοι ειναι αυτοι που ενω πουλησαν κατι το διαγραφουν με αποτελεσμα να υπαρχουν ανενεργες αγγελιες και να επικρατει χαος. (Με αποτελεσμα να υπαρχουν αυτη την στιγμη 41 σελιδες στον μουσικο εξοπλισμο.)

Καθώς λοιπόν ελάχιστοι μπαίνουν στον κόπο να σβήσουν τις συναλλαγές τους που ολοκληρώθηκαν ας το κάνει ο admin για να φύγουν από τις αγγελίες τα… relics.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς λοιπόν ελάχιστοι μπαίνουν στον κόπο να σβήσουν τις συναλλαγές τους που ολοκληρώθηκαν ας το κάνει ο admin για να φύγουν από τις αγγελίες τα… relics.

 

Ο εκάστοτε admin δεν είναι σε θέση να γνωρίζει ποιά συναλλαγή έχει ολοκληρωθεί.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο εκάστοτε admin δεν είναι σε θέση να γνωρίζει ποιά συναλλαγή έχει ολοκληρωθεί.

Φίλε theoctapus αναφέρομε σε αυτές που γράφουν «ολοκληρώθηκε» και συνεχίζουν μετ’ επιφάσεως να κοσμούν αρκετές σελίδες στις αγγελίες

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απόλυτο νούμερο αυξάνει.

 

εσύ θες να με τρελάνεις...

 

πώς αυξάνει, αν πουλάω την Χ κιθάρα σε δύο αγγελίες;

 

ΜΙΑ είναι η κιθάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εσύ θες να με τρελάνεις...

 

πώς αυξάνει, αν πουλάω την Χ κιθάρα σε δύο αγγελίες;

 

ΜΙΑ είναι η κιθάρα...

Αγαπητέ theoctapus ο gdevelek έχει δίκιο… Μου έχει τύχει να δω ένα jazz σε μια σελίδα και λίγο παρακάτω να δω ένα όμοιο jazz λίγες σελίδες παρακάτω, που ήταν το… ίδιο μπάσο, με άλλη φωτογραφία από το ίδιο άτομο! 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη μου το σύστημα με τις αγγελίες δουλεύει σωστά, λίγη περισσότερη επίβλεψη χρειάζεται.

 

Κάτι που έκανα στο παρελθόν ηταν να ποσταρω στην αγγελια κάποιου που εβαζε - εσβηνε 3 μερες συνεχόμενα την αγγελία του, δεν αντεξα! Του ειπα ευγενικά πως δεν ηταν δίκαιο για τους υπόλοιπους αυτο που έκανε και δεν ξανασυνέβει οπως και μου δικαιολογηθηκε με το ιδιο μηνυμα (copy - paste) σε π.μ, μαιλ και ποστ στην αγγελια του.

 

Επισης αλλη μια μαγκιά που κάνουν πολλοί ειναι να μην αναγράφουν την τιμη στο αναλογο πεδιο και να γραφουν στην αγγελια επικοινωνηστε μαζι μου. Εκει πολυ θα 'θελα να παταω το κουμπι "άμεση αγορά" επειδη ως συνηθως βαζουν τιμη 0,10 Ευρώ! ;D

 

Για το θεμα με τις ολοκληρωμένες αγγελίες να αναφέρω οτι οταν καποιος αγοραστης πατήσει αμεση αγορά τοτε δεν υπαρχει το αντιστοιχο πεδιο Διαγραφη αγγελιας. ???

Συμβαίνει και σε άλλους αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πώς πρεπει να ληφθεί μια απόφαση, μάλλον, από τον ίδιο τον Yameth για το αν το Noiz είναι φόρουμ που έχει και αγγελίες (και ως εκ τούτου είναι προφανής η λειτουργία που θα πρέπει να έχουν) ή οι αγγελίες παίζουν μεγαλύτερο ρόλο στο γενικό πλαίσιο.

Από εκεί και πέρα νομίζω τα πράγματα θα γίνουν πιο ξεκάθαρα και μπορεί να ληφθούν περαιτέρω αποφάσεις.

 

Κατά την γνώμη μου το σύστημα με τις αγγελίες δουλεύει σωστά, λίγη περισσότερη επίβλεψη χρειάζεται.

 

Από ποιον; Αυτή η δουλειά θέλει κάποιον ο οποίος θα τρώει πολύ χρόνο και θα ρίχνει πολύ κυνήγι. Δεν υπάρχουν επαγγελματίες στο Noiz. Και δεν μπορεί να ζητήσεις από κανέναν εθελοντή να τρέχει σαν το Βέγγο. Ό,τι αποφασιστεί (αν κάτι αποφασιστεί) να γίνει, πρέπει να γίνεται αυτόματα. Μέσω προγραμματισμού.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τη πρωτη φορα που εβαλα αγγελια περιμενα 15 μερες

Σ αυτες τις 15 μερες ειδα ενα σωρο γρηγορες ανα-δημοσιευσεις αγγελιων

τωρα και εγω ανεβαζω και θα ανεβαζω αγγελια οποτε με συμφερει, ποια παιδεια? εδω μιλανε τα λεφτα :P

 

 

μια ευκολη λυση ειναι ισως να χωρανε περισσοτερες αγγελιες στη καθε σελιδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου