Προς το περιεχόμενο

Κολλάει το cubase


trifonnn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

didiribou ναι το εχω δοκιμασει και ειναι χειροτερα οταν βαζω  την  asio  χρησιμοποιω και βαζω την tascam us - 122l αλλα και παλι τπτ προχωραει ο κερσορας διαβαζει ειτε midi ειτε audio αρχεια και δεν ωγαζει ηχο λογο του οτι ειναι απο κατω στα κοκκινα!για να φανταστειτε παταο το stop και δεν μπορο να παιξω καποιον ηχο απο το κλαβιε και παλι για τον ιδιο λογο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Εμένα πάλι, το Cubase μια χαρά μου δουλεύει σε αντίστοιχο PC και τρεχω projects με 60+ κανάλια audio και VST FX και Instruments. Ισως να είναι κατι μεταφυσικό!

(Επιμένεις να ψάχνεις ψίλους στ' άχυρα). Εδώ είναι φόρουμ τεχνολογίας και καλά θα κανεις να ακολουθήσεις μια μεθοδο για να λυσεις το πρόβλημα σου αφαιρώντας μια μια τις πιθανότητες λάθους.

 

Αν ειστε 'επαγγελματιες' με pc's 300 ευρω(οπως θεωρουσα εγω τον εαυτο μου στα 25 μου-ηλικια της ξερολιασης) τοτε με γεια σας με χαρα σας.

Δεκτό.

 

και δεν φταιει καποιο VST για το προβλημα αυτο που εχει το παιδι.De facto.

Ειναι αλλο software που τρεχει απο κατω.

Πόσο χρονών είσαι τώρα που σου έφυγε "η ξερολίαση"; ;D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σασ!παιδια εχω το εξης προβλημα,ανοιγοντας το cubase στο traspot panel το asio time usage kai to asio time overload  βαρανε κοκκινα με αποτελεσμα να κολλαει κιριολεκτικα το προγραμμα!Υπαρχει καποια ρυθμιση η καποια λυση?

 

καλησπέρα ...

 

η έκδοση του cubase που χρησιμοποιείς είναι οφίσιαλ ή σπάσμένη?? ... διότι στη δεύτερη περίπτωση το θέμα είναι γνωστό ... (καθώς το cubase χρησιμοποιεί ταιμερς ελέγχου αυθεντικότητας)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο χρονών είσαι τώρα που σου έφυγε "η ξερολίαση";

 

αστα αυτα ερασιτεχνη..μονο αν εχεις ΜAC θα γινεις επαγγελματιας,αλλωστε ειναι γνωστο οτι τα MAC εχουν και καλυτερο ΗΧΟ ,ασχετε,ε ,ασχετε...

 

(ΜC Donald's εννοω... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jobforacowboy φιλε μου τελικα εφταιγαν τα waves και μαλλον επειδη χρησιμοποιω ενα κρακ για τα win 7!!ετσι και χρησιμοποιησω καποιο plug in  απο αυτα που εχουν τα waves τερματιζει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Χαίρομαι που είδες πόσο απλά είναι τα πράγματα κι ας μη μας δίνεις σημασία. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι που βρε8ηκε λυση,αλλα να λειπουν οι ειρωνιες.

 

ο trifonn ειπε ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ το cubase sto transport panel,οχι οτι χρησιμοποιοντας καποιο plug-in h στη διαρκεια της ηχογραφησης.

 

γιατι αν εχεις τιγκαρισμενα τα asio+disk οταν ΑΝΟΙΓΕΙΣ  το cubase τοτε ειναι software που τρεχει απο κατω 103%

 

αλλα δε πειραζει triffon,next time(που θα υπαρξει) εχε το και αυτο υποψιν.καθε info ειναι χρησιμο!

 

(παρε mac)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Mac θα φυγουν τα τζιτζικια; Αυτο ειναι;

Όχι βέβαια...έχεις δεί πολλούς να έχουν Mac και να δουλεύουν το Cubase? Χαζοί είναι να έχουν όλα τα παραπάνω προβλήματα?

Πόσες φορές έχεις δεί κάποιον εδώ μέσα να γράφει...κολλάει το Logic?

Nα μην πώ για το Garageband...ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΤΕ!!!! ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως με την ευκαιρια αυτη να ριχνατε μια ματια καιστο δικο μου προβλημα με την ιδια καρτα του φιλου και το ιδιο προβλημα οταν χρησιμοποιω το ez drumms και το guitar rig 4 συγχρονως?

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=175458.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου