Προς το περιεχόμενο

Blues Για να Χαλαρώσουμε.


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σ'ευχαριστώ Jazzjoker, να 'σαι καλά.

 

Λοιπόν, έτσι για αλλαγή ένα ωραίο και καθαρό backing track σε στύλ Carlos Santana. 5 ολόκληρα λεπτά για να τζαμάρετε και να "φορτώσετε" ότι σας αρέσει.

Ελά να βγαίνουν και τα ταυράκια με τις PRS στη φόρα.

 

Καλή διασκέδαση.

 

 

Ούτε ταυράκι ούτε PRS έχω αλλά ανεβάζω ένα take :). Το έκοψα γύρω στο δίλεπτο γιατί μέχρι εκεί μου φάνηκε ότι είχε νόημα το σόλο. Χρόνια πολλά σε όλους.

santana_soloing.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 366
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να 'μαστε πάλι!

Και αφού είπα να δοκιμάσω για άλλη μία φορά αυτό το reaper, σκέφτηκα να γράψω ένα one-take πάνω στο ωράιο μπάκι-τράκι που έβαλε ο The Genius Loci εδώ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=175854.msg431529#msg431529

Λοιπόν, μη βαράτε για λαθάκια(εδώ πάντος πεθάναμε στο γέλιο), one-take είναι και απο plugins τίποτα, ήθελα να δω πως βγαίνει σκέτο.

Ο ήχος μου είναι απο την 30ταστη By Yann με τους EMG SA, στο Behringer V-Amp Pro και τέλος στην Edirol σε mode "capture & tube simulator".

Alternative_Classical-Funky_Style_William_Sats.mp3

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμεις εδω πεθαναμε στα γελια με την καλη εννοια..λογω τιτλου και μετα ακουσματος..

ωραια φασαρια ! :D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμεις εδω πεθαναμε στα γελια με την καλη εννοια..λογω τιτλου και μετα ακουσματος..

ωραια φασαρια ! :D

Ε, μόνο έτσι μπορούσε να ονομαστεί ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως δεν ειχαμε κρασαρισματα με το cubase και ετσι ανεβαζω αλλο ενα blues σε b minor. Θα ανεβασω το τρακ αμεσως μετα.

 

edit: χμμ, το ακουω τωρα και απο αλλα  ηχεια και ο 2ος ηχος που χρησιμοποιησα θα σας παρει λιγο τ'αυτια :-\ (ειναι αρκετα πιο δυνατα στη μιξη και με αρκετα πριμα)

blues_123.mp3

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδω το τρακ.

 

Για το παιξιμο τα έχουμε ξαναπεί. Εγώ λέω να τα αφήσεις τα hard rock :) Η ψυχή σου είναι μπλουζ.

 

Όσον αφορά τον ήχο της κιθάρας τώρα. Όπως ξεκινάει μου αρέσει πάρα πολύ. Μετά που τον αλλάζεις, δε μου πολυαρέσει. Στην αρχή είναι ζεστός και γλυκός. Ύστερα μου "κομπιουτερίζει" πολύ. Και έρχεται και αρκετά πιο μπροστά στη μίξη.

 

Θα ανεβάσω κι εγώ ένα βέρζιον σύντομα με τέλε.

 

Ευρηματικότατος και ο William στο δικό του. Εύγε.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπλουζ ακουγοταν εντονα στο σπιτι απ'οταν ημουν πολυ μικρος. Το ιδιο και η rock μουσικη. Μου ειναι ιδιαιτερο δυσκολο να αφησω κατι απο τα δυο.

 

Σχετικα με τον ηχο, εχεις δικιο μαν. Εχω κανει και μερικες τροποποιησεις στο patch και τωρα μου ακουγεται καλυτερα.

 

Οριστε και αλλο ενα. (ανεβαζω και το backing σε λιγο)

blues123_3.mp3

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπλουζ ακουγοταν εντονα στο σπιτι απ'οταν ημουν πολυ μικρος. Το ιδιο και η rock μουσικη. Μου ειναι ιδιαιτερο δυσκολο να αφησω κατι απο τα δυο.

 

Σχετικα με τον ηχο, εχεις δικιο μαν. Εχω κανει και μερικες τροποποιησεις στο patch και τωρα μου ακουγεται καλυτερα.

 

Οριστε και αλλο ενα. (ανεβαζω και το backing σε λιγο)

 

Πολύ mellow ήχος, εννοείτε το παίξιμο πάρα πολύ καλό.

Εγώ λέω να τα αφήσεις τα hard rock

Ποιό Hard Rock?

Η ψυχή σου είναι μπλουζ.

Έτσι! ;)

 

Για πες τώρα, για το gear που έγραψες.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου