Προς το περιεχόμενο

Blues Για να Χαλαρώσουμε.


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας κι απο εμένα!!

Είναι η 2η φορά που ηχογραφώ κάτι στο PC μου και το ανεβάζω στο noiz.

Ψιλοβαριέμαι το home recording.. ;D

Επειδή δεν ανέβαινε το αρχείο στο noiz 9MB όριο... Το ανέβασα εδώ-->

 

http://www.4shared.com/file/250669806/71922b48/Blues_Phrasing__Rests_Backing_.html

 

Αν προσπαθήσετε πολλοί μαζί (πράγμα που δε νομίζω) μπορεί να αργήσει λίγο.

Είναι 2η λήψη το κομμάτι χωρίς καθόλου editing (γιατί δεν ξέρω ;D), πιθανόν λιγο χαμηλά κ θαμπή η κιθάρα..

Ακούστε μέχρι τέλος "όσοι αντέξετε ;D ;D", απολαύστε!! και σχολιάστε "κραξτε"

ελεύθερα!!

Ευχαριστώ!

 

Φίλε asprados με όλη την καλή διάθεση σου λέω τα εξής, όχι για το κομμάτι σου αλλά για τον τρόπο που το ανεβάζεις:

 

Το αρχείο είναι 31MB γιατί είναι σε μορφή wav. Εκτός αυτού, το site που το ανέβασες παρέχει μειωμένο bandwidth στο κατέβασμα για μη εγγεγραμμένους χρήστες. Με αυτά τα δεδομένα δε νομίζω ότι θα μπει πολύς κόσμος στον κόπο να το κατεβάσει, να το ξεζιπάρει και να το ακούσει. Σου προτείνω λοιπόν να μετατρέπεις τα αρχεία wav σε mp3 (αν δεν έχεις ήδη πρόγραμμα που να το κάνει αυτό, ψάξε στο google. Υπάρχουν εκατοντάδες). Σε μορφή mp3 θα μπορείς να ανεβάζεις τα κομμάτια σου κανονικά στο noiz.

 

Όσον αφορά το ίδιο το κομμάτι τώρα μου αρέσει που δε μένεις στην πεπατημένη και το ψάχνεις μελωδικά το πράγμα. Βέβαια βάζεις και μπόλικες "ξένες" νότες σε σημεία ή με τρόπο που δεν ακούγεται και πολύ ωραία αλλά εγώ μαζί σου. Με πειραματισμό και ακούγοντας τον εαυτό μας μαθαίνουμε.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 366
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε jazzjoker...

Δεν είχα χρόνο να το μετατρεψω, αλλά μέχρι το βράδυ πιστεύω να το κάνω..

Όσο για το κομμάτι, εννοείς τις "πράσινες"? Γιατί έκανα κάποιες πρασινάδες "φάλτσα", σε κάποια σημεία, αλλά ακούγεται ποια είναι τα σκόπιμα φάλτσα και ποια αυτά που απλά δεν υπάκουσε το χέρι μου..

Γενικά προσπαθώ να στέκομαι σε νότες, πιο ιδιαίτερες, αλλά λώγω σχετικά μεγάλης αποχής απο το άθλημα "1+κάτι χρόνος" έχουν σαπίσει τα χέρια κ δεν ακολουθούν.

Θέλω όμως να μου πείς αν εννοείς τα ηθελημμένα φάλτσα που έχουν γίνει χάρην ιδιαιτερότητας, η τα άθελα μου..

Σε ευχαριστώ για τα σχόλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μου άρεσε η προσέγγισή σου. Ειδικά από το 2:00 και μετά που παίζεις ακόμα πιο ελεύθερα...Ηχητικά, δεν μου κλώτσησε καθόλου. Προτιμάω βέβαια τον ήχο που έβγαλες με τον bridge μαγνήτη (αν δεν κάνω λάθος)

 

Τώρα, για τις "πράσινες" που λες...ok...εμένα δεν μου ξένισαν ιδιαίτερα. Γιατί δεν πειραματίζεσαι να παίζεις ολόκληρες φράσεις "πράσινες" και όχι μόνο νότες; Μην το φοβάσαι το out παίξιμο... ;D

 

Αλήθεια, με τι κιθάρα, ενισχυτή κλπ έγραψες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαι καλά φίλε pascal!!

Δεν το φοβάμαι, αλλά είναι πολύ λεπτή η γραμμή που χωρίζει το out παίξιμο, με το ότι να΄ναι... ;D Συν του ότι έχω σαπίσει λίγο απο πλευράς φυσικής κατάστασης..

Έγραψα με

Fender USA strat  με ελάχιστες βελτιώσεις..->

Visual Sound Comp66->

Fulldrive 2->

TC nova repeater->

fender Blues Junior->

Σαπιο μικρόφωνο AIWA των "10ευρώ πριν απο 7 χρόνια"->

onboard soundcard της μητρικής μου...

Τα 2 τελευταία είναι που έβαλαν λίγη θαμπάδα..

Αααα και Audacity ..

Ayta!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ asprados

 

Μια χαρα ρε φιλε. Ενταξει σε εχω ακουσει και σε καλυτερες φασεις, αλλα και αυτο δεν παει πισω... Κανεις καλυτερη δουλεια απ'οτι κανουμε εμεις...  :-\

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asprados και gregg μια χαρά παιδιά!...μπράβο :)

 

α ρε , να δω πότε θα αξιωθώ και εγώ να σηκώσω κανα take!

....μαλών οχι να αξιωθώ άλλα πότε θα ειμαι άξιος να το κάνω

...αγάλι-αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι! ;)

 

Να θυμάστε το όνομα Tsevos ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου