Προς το περιεχόμενο

autumn leaves tak1


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

ηχογραφήσαμε ζωντανα μια πρόβα και μια που καποια παιδια το ζητησαν ειπα να ανεβάσω αλλο ενα απο τα τραγούδια για να μου πείτε τη γνωμη σας.

Το σχήμα ειναι τελείως καινούργιο εχει κάνει μονο δυο πρόβες.

Το τραγούδι ειναι  το  autumn leaves

Καλη ακροαση  ;)

prova2_aut..mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελικα δεν φταιει ο μπασιστας ο καημενος που ταλαιπωρειται.Ο ντραμερ τη χαλαει τη δουλεια.Δεν τραβαει καθαλου σαν να παιζει λατιν πανω σε σουινγκ ειναι.Αν ηταν παλι η προθεση σας το ανακατωμα των 2 στυλ,θελει διαφορετικη προσεγγιση για να δεσει.

 

Καλο το σολο απο τον πιανιστα.Ωραια συνοδεια.

 

Με ολη την καλη προθεση σου σχολιαζω και οχι με καποιο παραξενο υφος(το κανω κ γω αυτο το πραμα και δεν μ'αρεσει να μου χαϊδευουν τα αυτια οταν κατι δεν παει καλα).Αν δηλαδη ενδιαφερεστε για το στυλ αυτο θελει αλλαγες στο φιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δεν φταιει ο μπασιστας ο καημενος που ταλαιπωρειται.Ο ντραμερ τη χαλαει τη δουλεια.Δεν τραβαει καθαλου σαν να παιζει λατιν πανω σε σουινγκ ειναι.Αν ηταν παλι η προθεση σας το ανακατωμα των 2 στυλ,θελει διαφορετικη προσεγγιση για να δεσει.

 

Καλο το σολο απο τον πιανιστα.Ωραια συνοδεια.

 

Με ολη την καλη προθεση σου σχολιαζω και οχι με καποιο παραξενο υφος(το κανω κ γω αυτο το πραμα και δεν μ'αρεσει να μου χαϊδευουν τα αυτια οταν κατι δεν παει καλα).Αν δηλαδη ενδιαφερεστε για το στυλ αυτο θελει αλλαγες στο φιλ.

 

φιλε μου εχεις απόλυτο δικιο  ;)

ειναι παρα πολυ δυσκολο για ενα ευρωπαιο να πετυχει το απολυτο triplet feel

που ακουμε  στους δισκους .

Εχω προσωπικά προσπαθήσει ατελείωτες ωρες με ρυθμικα σολφεζ και pad για να πετυχω

κατι που για τους μαυρους ειναι έμφυτο αλλα και παλι κατι δε παει καλα στο αποτελεσμα.

Δε με πειραζει ομως ζουμε  για να προσπαθούμε και προσπαθούμε για να ζουμε  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν ακούω τέτοιου μεγέθους μουσικούς, που δίνουν πρόσβαση στον καθένα να τους απευθυνθεί, αφενός ντρέπομαι να δώσω έστω και συγχαρητήρια, και αφετέρου αντιλαμβάνομαι οτι οχι μόνο δεν κάνω κάτι παρόμοιο, αλλά κάτι πολύ μακρινό, που πιθανότατα δεν θα πλησιάσει ποτέ στο βαθμό αρτιότητας που βρίσκεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν ακούω τέτοιου μεγέθους μουσικούς, που δίνουν πρόσβαση στον καθένα να τους απευθυνθεί, αφενός ντρέπομαι να δώσω έστω και συγχαρητήρια, και αφετέρου αντιλαμβάνομαι οτι οχι μόνο δεν κάνω κάτι παρόμοιο, αλλά κάτι πολύ μακρινό, που πιθανότατα δεν θα πλησιάσει ποτέ στο βαθμό αρτιότητας που βρίσκεστε.

φιλε μου blue με χαρα ακουω ολα τα σχολια

ετσι και αλλιως απο τρελο και απο μικρο θα μάθεις την αλήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε πολύ καλοί. Ως ακροατής (και όχι μουσικός) αυτό που άκουσα το βρήκα αψεγάδιαστο και το άκουσα με μεγάλη απόλαυση.

 

Προσωπικά, όταν κρίνω άλλους, προσπαθώ να είμαι ακροατής ενώ τον μουσικό κριτή να τον κρατάω για τον εαυτό μου.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνησω με το οτι ο ευρωπαιος δεν το χει ή δεν το βρισκει με τπτ.Αυτα ειναι παραμυθια για να καθυσηχαζομαστε κ να μην κανουμε τπτ στο να εξελιχθουμε.

 

Τοσοι και τοσοι γνωστοι-διασημοι και αγνωστοι υπαρχουν που το παιζουν και το πανε και καλα ανεξαρτητως χρωματος.Δεν χρειαζεται να γραφω λιστες με ονοματα,σιγουρα ξερεις καποιους που το κανουν καλα κ ειναι κ απ την πατριδα μας για να μην παω πιο μακρυα.

 

Αυτο που γινεται ειναι οτι πολλοι προσπαθουμε να παιζουμε τα παντα χωρις να μας αρεσουν,να εχουμε ακουσματα,για τη μεροκα κτλ.

 

Προσπαθησα να παιξω ροκ και απετυχα παταγωδως.Γιατι?Ευκολο.Επειδη ποτε μου δεν το συμπαθησα και ποτε μα ποτε δεν το δουλεψα και δεν το εχω ουτε σαν ακουσμα στα αυτια μου.Αυτο που θα παιξω δεν θα ειναι ροκ απλα σωστες νοτες που ειναι αρκετα αμφιλεγομενο το ποσο σωστα θα ειναι στο χρονο.Αυτο το προβλημα δεν οφειλεται στην καταγωγη μου αλλα σε ολα τα αλλα που επιγραμματικα ανεφερα.

 

Δεν θα πω τπτ αλλο αλλα θα δωσω συγχαρητηρια κ γω με τη σειρα μου στην προσπαθεια σας και ελπιζω να το γουσταρετε κ να το βελτιωσετε κ να μαθαινω και νεα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνησω με το οτι ο ευρωπαιος δεν το χει ή δεν το βρισκει με τπτ.Αυτα ειναι παραμυθια για να καθυσηχαζομαστε κ να μην κανουμε τπτ στο να εξελιχθουμε.

 

Τοσοι και τοσοι γνωστοι-διασημοι και αγνωστοι υπαρχουν που το παιζουν και το πανε και καλα ανεξαρτητως χρωματος.Δεν χρειαζεται να γραφω λιστες με ονοματα,σιγουρα ξερεις καποιους που το κανουν καλα κ ειναι κ απ την πατριδα μας για να μην παω πιο μακρυα.

 

Αυτο που γινεται ειναι οτι πολλοι προσπαθουμε να παιζουμε τα παντα χωρις να μας αρεσουν,να εχουμε ακουσματα,για τη μεροκα κτλ.

 

Προσπαθησα να παιξω ροκ και απετυχα παταγωδως.Γιατι?Ευκολο.Επειδη ποτε μου δεν το συμπαθησα και ποτε μα ποτε δεν το δουλεψα και δεν το εχω ουτε σαν ακουσμα στα αυτια μου.Αυτο που θα παιξω δεν θα ειναι ροκ απλα σωστες νοτες που ειναι αρκετα αμφιλεγομενο το ποσο σωστα θα ειναι στο χρονο.Αυτο το προβλημα δεν οφειλεται στην καταγωγη μου αλλα σε ολα τα αλλα που επιγραμματικα ανεφερα.

 

Δεν θα πω τπτ αλλο αλλα θα δωσω συγχαρητηρια κ γω με τη σειρα μου στην προσπαθεια σας και ελπιζω να το γουσταρετε κ να το βελτιωσετε κ να μαθαινω και νεα σας.

 

Φιλε τα λες πολυ ωραία θα ηθελα να ακουσω κατι δικο με πολυ χαρα.

ειμαι σιγουρος οτις παίζεις με τρομερο groove

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε καλοί. Ο πιανίστας μου αρέσει πραγματικά πολύ. Θα ήθελα τον ήχο του ένα κλικ παραπάνω...

Μια μόνο παρατήρηση που δεν ανέφερα πριν για να μη χαλάσω την εικόνα αλλά το ξαναπαρατήρησα και είναι πρόβλημα (στα δικά μου αυτιά).

Η προφορά παιδιά... Δεν είναι πολύ κακή αλλά είναι αρκετά μέτρια...

Κατά τα άλλα πολλά μπράβο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου