Προς το περιεχόμενο

stagg cymbals


morello

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή τα paiste 602 που ήταν ακριβότερα των 200 ευρώ' date=' γιατί σπάγανε;

 

Ψάξε και διάβασε για τα κράμματα των πιατινιών σου έχω δώσει link....[/quote']

 

μίλησα για zildjian και οχι για paiste. τα paiste είναι γνωστό ότι σπάνε εύκολα. όπως και να έχει τα stagg δεν τα συνιστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλησπερα παιδια και απο εμενα

 

πιστευω πως οτι πληρωσεις παιρνεις και οσο  ψαχνεις μαθαινεις  !

 

απο την αλλη ειναι μια καλη και (φθηνη) λυση για πειραματα

 

αν και εγω απο τι λιγη εμπειρια μου με αυτα τα πιατινια συνιστω μονο τα splash  απο τη σειρα  myra

 

ακετα καλα για 7αρες μπαγκετες και αναλογο χτυπημα αλλα για  να γραψεις δεν νομιζω να σε βοηθησουν!

 

καλη συνεχεια σε ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Έχω παίξει με Stagg και προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου!!

Πολύ δυνατός ήχος, σε σημείο να μην ακούω για 1-2 δευτερόλεπτα το ταμπούρο ;D , παρόλο που παίζω δυνατά!!

 

Αλλά είναι μια οικονομική λύση κι έχουν ωραία china!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Η αλήθεια είναι οτι τα πιατίνια είναι τελείως προσωπικό του καθενός, όμως ο ντράμερ της άλλης μπάντας που μοιραζόμαστε το προβάδικο παίζει με Stagg και αυτό που έχω να πώ είναι οτι έχουν πολλές πρίμες συχνότητες και γενικά είναι πολύ ''bright''.Κάποιος ανέφερε οτι ένα crash ακούστηκε σαν china κάτι το οποίο είναι αλήθεια με κάποια μοντέλα...

  Ένα περιστατικό που έτυχε μερικές μέρες πρίν μπούμε στο στούντιο για ηχογράφιση ήταν οτι μου έσπασε το ένα crash και την συγκεκριμένη χρονική περίοδο δεν μπορούσα να αγοράσω καινούριο, οπότε δανείστικα απ'αυτό το παλικάρι.Ακούστε κ μόνοι σας να κρίνετε εδώ: www.myspce.com/amarantineband

Το συγκεκριμένο crash είναι απο δεξιά στην τελική μίξη ακριβώς δίπλα απ'το china.

 

  Πάντος πωλούνται σε πολύ καλές τιμές και έχουν καλό ήχο πολλές φορές καλύτερο και απο άλλες ακριβές μάρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

παιδια ξεθαβω το θεμα για να ρωτησω αν ξερετε σε ποια μαγαζια μπορω να βρω stagg στην αθηνα (εκτος του drumstore που δεν εχει αυτο που ψαχνω). Για την ακριβεια ψαχνω ενα φθηνο 8'' splash των σειρων SH η DH, αλλα το drumstore εχει μονο Μyra. Θεωρω οτι τα Myra oντας brilliant δεν θα ταιριαζουν τοσο πολυ σε splash...εχετε καποιο μερος να προτεινετε? Η τουλαχιστον καποια αποψη για 8'' stagg myra splash?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν μερικά Stagg πιατίνια στον Τριμμη στα οποία έχει αλλάξει το logo και τα έχει ονομάσει Graft...

Στη DH σειρά τα splashes και τα crashes είναι πάρα πολύ καλά για τα λεφτά τους, αλλά μάλλον κάνουν για πιο aggressive είδη μουσικής γιατί έχουν αρκετά έντονες αρμονικές και trashy χαρακτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενξ fader! Για το λογο που ειπες κλινω περισσοτερο προς τη σειρα SH που ειναι πιο ''μαλακη''. Χαρντ ροκ παιζουμε βεβαια, αλλα προτιμαω αυτον τον ηχο. Οπως κ να χει παραμενει το ερωτημα προς οποιον εχει απαντηση: που θα βρω σπλασακι stagg στην αθηνα?

 

Υγ. ποσο σιγουρο ειναι οτι τα graft ειναι στην πραγματικοτητα stagg? τα εχει σε τιμες stagg η τα βαζει παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ίδιες τιμές τα έχει.

Είναι τα ίδια πιατίνια, αν τύχει και τα βάλεις δίπλα-δίπλα φαίνεται,

μου το έχει πει και ο ίδιος ότι τα αλλάζει, αν και δεν θυμάμαι γιατί το κάνει.

(καποια περίεργη φάση είχε παιχτεί με το αντιπρόσωπο και δεν πρόκειται να φέρει άλλα)

Άθλιο logo το original, άθλιο και το "καινούργιο".

Τελευταία φορά που είχα πάει, νομίζω ότι είχε ένα DH splash, 8" ή 10" δεν θυμάμαι.

Τα SH τα θεωρώ μέτρια αλλά είναι σχεδόν τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως (ως ηχοληπτης και χωρις καμια προκαταληψη αφου την μαρκα την εβλεπα μετα απο τον κακο ηχο τους που ακουγα), τα περισσοτερα χάλια πιατινια με ακρως εκνευριστικη χροια που εχω ακουσει εγραφαν stagg. Γνωμη μου βεβαια,σε αλλους μπορει να αρεσουν. Τωρα που το ξανασκεφτομαι μαλλον με κακοκομμενες λαμαρινες θα τα παρομοιαζα και οχι με μουσικα οργανα,οπως οφειλουν να ειναι (ή εστω να προσπαθουν τουλαχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου