Προς το περιεχόμενο

Ποιά ακουστική κιθάρα από τις 3;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι επαγγελματίας κιθαριστής, παίζω κλασσική κιθάρα... Από ακουστικές όμως δεν ξέρω τι μου γίνεται... Έχω σταμπάρει 3 από το www.musicorama.gr και θα ήθελα τη γνώμη σας... Οι 3 κιθάρες είναι οι ακόλουθες: http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_11_1104&products_id=1234 , http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_11_1104&products_id=2842 , και η http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_11_1102&products_id=2254

Με την ακουστική κιθάρα θέλω να κάνω ηχογραφήσεις (όχι σόλο) αλλά και ζωντανές εμφανίσεις.

Αν έχετε να προτείνετε κάτι που έχετε στο μυαλό σε τιμή εως 250ευρώ, μη διστάσετε να το γράψετε.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δυστυχως..αν θελεις αξιοπρεπη ακουστικη θα πρεπει να ξεπερασεις τα 400 ευρω..

 

και αν θελεις να σου μεινει και να κανεις την δουλεια σου πανω απο τα ορια του επαγγελματικα εννοουμενου ''αποδεκτου'' , πρεπει να διπλασιασεις την τιμη που προαναφερεται.γνωμη μου... :D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι αν θες και διεθνη καριερα παλι επι δυο .

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

σορι αλλα ειμαι και πολυ χαβαλες ο π...στης :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που μάλλον δεν ήμουν σαφής. Είμαι κλασσικός κιθαριστής, και η κλασσική κιθάρα που έχω στοιχίζει 4,000 ευρώ... την ακουστική τη θέλω για ηχογράφιση δικών μου συνθέσεων (demos) στο pc μου και για εμφανίσεις όχι στο Μέγαρο αλλά σε κανένα ρεμπετάδικο, χώρος που ψάχνομαι τώρα τελευταία. Πρέπει να θέσω τόσο υψηλά στάνταρ ακόμα και σε αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεση λυση δεν υπαρχει φιλαρακι??η 4000 η 200 ?

αν σε ενδιαφερει η ηχογραφηση με μικροφωνο προτιμησε μια Dreadnought για πιο γεματο και ογκοδη ηχο(λιγο αβολη στα live βεβαια)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WhiteNoise άσχετο. Τι σχέση η κλασσική επαγγελματική χειροποίητη με την ακουστική που προορίζεται για να παίξει Τσιτσάνη και αρπίσματα σε new age κομμάτια ανάμεσα σε VST-i ; Σε τί διαφωνείς; Ανάμεσα στις 3 που παραθέτω ποιά προτείνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που μάλλον δεν ήμουν σαφής. Είμαι κλασσικός κιθαριστής' date=' και η κλασσική κιθάρα που έχω στοιχίζει 4,000 ευρώ... την ακουστική τη θέλω για ηχογράφιση δικών μου συνθέσεων (demos) στο pc μου και για εμφανίσεις όχι στο Μέγαρο αλλά σε κανένα ρεμπετάδικο, χώρος που ψάχνομαι τώρα τελευταία. Πρέπει να θέσω τόσο υψηλά στάνταρ ακόμα και σε αυτή την περίπτωση;[/quote']

αρχικά φιλαράκι μας μην παρεξηγείσαι...

Ρώτας την γνώμη μας για αυτές τις 3 κιθάρες και απλά λέμε πως για αξιοπρεπή κιθάρα πρέπει να δώσεις μερικά ευρουλακια παραπάνω (δεν είπα εγώ για Κανά τραγικό ποσό και για κορυφαια ακουστικη …είπα απο 400 και πάνω για αξιοπρεπή κιθάρα ..)

στο τελευταίο σου ποστ Ρώτας (εσύ όχι εμείς)αν θα πρέπει να να θέσεις τα ίδια υψηλά στάνταρ που έθεσες και στην αγορά κλασσικής και σε ρωτάω λοιπόν...δεν υπάρχει μέση λύση???

αναμεσα στις 3 παντως θα ελεγα την Dreadnought (epiphone νομιζω)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου