Προς το περιεχόμενο

προβληματισμος για τα ''πνευματικα δικαιωματα''


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς ηθικό θέμα είναι και το σωστό είναι να σεβαστείς την επιθυμία της ομάδας. Τώρα όπως φαίνεται έχουμε διάφορες απόψεις περί σωστού και λάθους, αυτό δεν πάυει να σημαίνει πως με το να μην τα κατεβάσεις δε σέβεσαι την επιθυμία των άλλων. Αυτό στο δικό μου κόσμο είναι λάθος.

 

Το θέμα με τη μουσική και με "βιογραφικά" είναι πως μετράνε αυτά που μετράνε και κάτι να τα αναφέρεις. Διαφορετικά ποιος ο λόγος να χρησιμοποιήσεις αυτά για να σε ακούσουν άλλοι; Στο τέλος τέλος όποιος σε δοκιμάζει για δικό του γκρουπ ή άλλη συνεργασία θα σε ακούσει και ζωντανά στο στούντιο και θα καταλάβει ακριβώς όσα θέλει, ή μπορεί να σου ζητήσει και κάποιο δείγμα της δουλειάς σου οπότε επαναλαμβάνω πως καλύτερα να προετοιμάσεις κάτι τώρα παρά να δείξεις κάτι παλιό.

 

ειχα γραψει ενα πανεμορφο κατεβατο αλλα με καλιψε ο φιλος evilnye με αυτο :

Σόρυ γράφω πολύ και γρήγορα όντως :D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειχα γραψει ενα πανεμορφο κατεβατο αλλα με καλιψε ο φιλος evilnye με αυτο :

 

δε χριαζετε να πω κατι αλλο.

 

Ευχαριστω

 

χρειαζεται να πεις μια συγγνωμη γιατί ειναι η Evilnye... ;D

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζουμε Ε Π Ι Κ Ε Σ στιγμες πραγματικα ! ! !

 

και μετα...(?)

 

Παρακαλώ μιας και το θέμα αυτό νομίζω έφτασε στο σημείο που δεν υπάρχει τίποτε άλλο να ειπωθεί και πλέον έφτασε σε σημείο που πραγματεύεται θέματα που οι εμπλεκόμενοι θα λύσουν μεταξύ τους, νομίζω οποιοδήποτε σχόλιο από οποιονδήποτε άλλο περιττεύει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο Jerry Garcia είπε κάποτε πως απο τη στιγμή που θα παίξεις με άλλους μουσικούς σε συγκρότημα, προχωράς στο μεγαλύτερο συμβιβασμό που θα κάνεις στην καρριέρα σου.

Εννοώντας πως ο καθένας αντιλαμβάνεται με τον δικό του τρόπο τα πάντα, συνεπώς αργά ή γρήγορα θα υπάρχουν συγκρούσεις - μικρές ή μεγάλες.

Είναι αυτονόητο πως το ίδιο συμβαίνει και στη ζωή μας γενικώτερα.

Η κατάσταση που βιώνεις είναι ένα μπάχαλο, απο τη στιγμή που είστε τόσοι πολλοί εμπλεκόμενοι δεν υπάρχει διέξοδος.

Γνωρίζεις βεβαίως πως οι απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες, όλοι έχουν απο μία...

Το νομικό δίκαιο δεν προυποθέτει απόδοση δικαιοσύνης αλλά και το δίκιο πάντα (σχεδόν) έχει ερείσματα σε όλες τις πλευρές...

Διαφορετική γωνία κλίσης αλλάζει την οπτική...

Εν κατακλείδι, αφού δεν υπάρχει νομική βάση για οιαδήποτε ενέργεια, είναι δική σου απόφαση 100%. Μπορείς να τα βρείς μαζί τους; ΟΚ.

Δεν μπορείς; Αποφάσισε κάτι και πλήρωσε το κόστος. Υπάρχει σε όλες τις εκδοχές, είναι ματαιοπονία να νομίζεις πως θα το αποφύγεις...Ήδη το πληρώνεις.

Δεν είναι εύκολο για κανέναν, δεν κάνεις όμως ομελέτα χωρίς να σπάσεις αυγά...

 

ΥΓ. Ενώ έγραφα, διαπίστωσα πως το θέμα πήρε καινούργια τροπή και σκέφτηκα να ακυρώσω το ποστ μου. Όμως, νομίζω πως αυτά που λέω απευθύνονται εξίσου και στους πρώην συνεργάτες του Αλέξανδρου αλλά και σε όλους μας...οπότε, SHOOT!!!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ''γουορκινγκλασζιρο''  :)

το νοιζ.gr δεν ειναι λαικο δικαστηριο! :)

παρολα αυτα για την ταξη(και πριν μιλησουμε απευθειας με αναγκαζεις να τοποθετηθω δημοσια-οπως δημοσια τοποθετηθηκες και εσυ!)

πραγματι για μια ωρα και κατι ημουν εκτος, αλλα μεχρι αυριο μπορουσες να περιμενεις!

 

εκτος αυτου δεν εισαι προσεκτικος (ενω εγω ειμαι)και θα σε μαλωσω!

πιο συγκεκριμενα οι πηγες σου σε ενημερωσαν λαθος και ηταν τοση η βιασυνη σου να απαντησεις που σε εκανε να παραβλεψεις καποιες πολυ βασικες λεπτομεριες.

πιο συγκεκριμενα σε ενα απο τα ποστ μου της δευτερης σελιδας ειπα

 

και κατι τελευταιο που ισως δεν το εκανα αρκετα ξεκαθαρο απο την αρχη!

με τα πιο πολλα παιδια δεν ειμαστε φιλοι, δεν βγαινουμε ποτε, δεν κινουμαστε στον ιδιο κυκλο,

δεν μιλαμε ποτε στο τηλεφωνο, τιποτα, πως το λενε!

φανταζομαι δεν διαφωνεις πως απο τους αλλους 3 του γκρουπ μιλαω μονο μαζι σου.

 

 

 

ακομα, παρεβλεψες πως στην πρωτη σελιδα ειπα

 

ενδιαφερομαι να μαθω αν εχει καποιος ΣΑΦΗ αποψη-γνωση για το τι παιζει σε επιπεδο πνευματικων δικαιωματων!

κοινως, ποιος τα εχει?

ειμαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να τα κατεβασω?

 

εκτος αυτου, με ενδιαφερει και η υποκειμενικοηθικη τοποθετηση επι του θεματος!

εσεις τι θα κανατε στην θεση μου?

 

 

τελος, δεν ειδες και στο ποστ της τριτης σελιδας το

 

ακομα δεν εχω αποφασισει τι θα κανω.

 

 

αυτα για την ωρα! :)

τα υπολοιπα σε λιγο (μολις τελειωσω με κατι που με κραταει απασχολημενο αυτη τη στιγμη)ιδιατερως!

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αλλη μια φορα σας ευχαριστω ολους για τον χρονο και τις τοποθετησεις σας!

 

ζητω και ενα συγνωμη που υπηρξε αυτη η εξελιξη,δεν ειχα κατι τετοιο στο μυαλο μου! :-X

 

Ο Jerry Garcia είπε κάποτε πως απο τη στιγμή που θα παίξεις με άλλους μουσικούς σε συγκρότημα, προχωράς στο μεγαλύτερο συμβιβασμό που θα κάνεις στην καρριέρα σου.

Εννοώντας πως ο καθένας αντιλαμβάνεται με τον δικό του τρόπο τα πάντα, συνεπώς αργά ή γρήγορα θα υπάρχουν συγκρούσεις - μικρές ή μεγάλες.

Είναι αυτονόητο πως το ίδιο συμβαίνει και στη ζωή μας γενικώτερα.

Η κατάσταση που βιώνεις είναι ένα μπάχαλο, απο τη στιγμή που είστε τόσοι πολλοί εμπλεκόμενοι δεν υπάρχει διέξοδος.

Γνωρίζεις βεβαίως πως οι απόψεις είναι σαν τις ****τρυπίδες, όλοι έχουν απο μία...

Το νομικό δίκαιο δεν προυποθέτει απόδοση δικαιοσύνης αλλά και το δίκιο πάντα (σχεδόν) έχει ερείσματα σε όλες τις πλευρές...

Διαφορετική γωνία κλίσης αλλάζει την οπτική...

Εν κατακλείδι, αφού δεν υπάρχει νομική βάση για οιαδήποτε ενέργεια, είναι δική σου απόφαση 100%. Μπορείς να τα βρείς μαζί τους; ΟΚ.

Δεν μπορείς; Αποφάσισε κάτι και πλήρωσε το κόστος. Υπάρχει σε όλες τις εκδοχές, είναι ματαιοπονία να νομίζεις πως θα το αποφύγεις...Ήδη το πληρώνεις.

Δεν είναι εύκολο για κανέναν, δεν κάνεις όμως ομελέτα χωρίς να σπάσεις αυγά...

 

ΥΓ. Ενώ έγραφα, διαπίστωσα πως το θέμα πήρε καινούργια τροπή και σκέφτηκα να ακυρώσω το ποστ μου. Όμως, νομίζω πως αυτά που λέω απευθύνονται εξίσου και στους πρώην συνεργάτες του Αλέξανδρου αλλά και σε όλους μας...οπότε, SHOOT!!!

 

μπορω να πω πως σε γενικες γραμμες συμφωνω με τον κυριο ζαικο.

στην παρουσα φαση δεν εχω να πω κατι αλλο!

αν προκυψουν νεες τοποθετησεις, εδω ειμαστε! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου