Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα σε στρατιωτικη σχολη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι βρε παππού... ειδικά τα παλιά τα χρόνια (θυμάσαι έτσι?  ;D).

 

Απλώς πολλοί πιστεύουν ότι θα πάνε στην Ικάρων και θα "πετάνε με αεροπλανάκια" και θα "είναι άρχοντες", όπως ο φιλαράκος μας παραπάνω... και μετά έρχεται ο Πόνος.  ;D ;D

 

Δηλαδή, λογικά να το δούμε, φίλε ibaneza, με την νοοτροπία που περιγράφεις στα posts σου, πιστεύεις ότι θα βρεθεί κάποιος τόσο ανώμαλος να σου διαθέσει ένα μαχητικό κόστους 60 εκατ. ευρώ? Φίλε μου, επειδή έχω αρκετούς φίλους ιπτάμενους, και μάλιστα από το Λύκειο, αυτά τα παιδιά ήταν συνειδητοποιημένα γι'αυτό που θέλανε να κάνουνε από τα 15 τους... Και, ναι, αφήσανε και τις κιθάρες τους πίσω, όπως και τις γκόμενές τους και τα μηχανάκια τους και όλα. Επομένως, δες πρώτα τι θέλεις να κάνεις στη ζωή σου και μετά σκέψου την κιθαρούλα σου.  ;)

 

Πάντα φιλικά και από κάποιον που θα μπορούσε να είναι πατέρας σου (δεν είμαι τόοοσο μεγάλος όσο, για παράδειγμα ο Μαραθώνιος, αλλά έχω παιδί 1,5 χρόνο μικρότερο από σένα).

 

1ον εκανα απλα μια ερωτηση!! δεν ειπα οτι παω ντουγρου στη σχολη ικαρων γιατι ειμαι κανας εθισμενος αλλα ειναι κατι που με ενδιαφερει πολυ περισσοτερο απο ενα ΑΕΙ.Δεν μπορω να φανταστω ανθρωπο που να πει απλα αφηνω την μουσικη για κατι αλλο... και οσο για αυτο που ειπα οτι θα μαι αρχοντας ξερω οτι θα φαω ενα αγγουρι ισα με ενα F16 πρωτα αλλα σκευτομαι ολη την ευχαριστιση που θα χω αν καταφερω να τελειωσω και ειμαι ιπταμενος με μονιμη δουλεια στα 23 μου.

 

Πάρτην! Με το που θα τελειώνεις τους βομβαρδισμούς θα τους παίζεις και κάτι χαρούμενο για το ξεκάρφωμα...

 

Καλά είμαστε σοβαροί εδω μέσα;;;

 

Σε λάθος forum γράφεις. Αυτό είναι λίγο πιο κατάλληλο για να έγκυρες πάρεις απαντήσεις

 

 

 

EDIT: Το λινκ αφαιρέθηκε, όχι παραπομπές σε sites τέτοιου περιεχομένου παρακαλώ.

 

ΝΟΜΙΖΩ αν δεν κανω λαθος πως αυτο το σιτε αφορα θεματα σχετικα με την μουσικη.. αν εμπαινα σε ενα αλλο οποιοδηποτε φορουμ σχετικα με τον στρατο σιγα μην ειχαν σχεση με τη μουσικη αλλα εδω πιστευα πως ειχα ελπιδες να βρω καποιον που να ξερει.. αν κανω καποιο λαθος διορθωστε με η διαγραψτε το thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια χαρά την έβαλες την ερώτησή σου. Μη σε απασχολεί.

 

Πάντως έχε υπόψη σου και την περίπτωση να τελειώσεις, να κοπείς στις πτήσεις και να καταλήξεις Ελεγκτής Αεράμυνας και να κάνεις τον Διοικητή στην Μονάδα Εκπαίδευσης στην Τρίπολη, φουλ στην τσαντίλα και το κόμπλεξ...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οσο για αυτο που ειπα οτι θα μαι αρχοντας ξερω οτι θα φαω ενα αγγουρι ισα με ενα F16 πρωτα αλλα σκευτομαι ολη την ευχαριστιση που θα χω αν καταφερω να τελειωσω και ειμαι ιπταμενος με μονιμη δουλεια στα 23 μου.

Αυτό είναι το πρόβλημα φίλε μου, δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις απλά σαν δουλειά το να είσαι ιπτάμενος. Αν το βλέπεις έτσι, πήγαινε καλύτερα σε μια άλλη στρατιωτική σχολή (υπάρχουν πολλές που θεωρούνται αξιόλογες), όχι στην Ικάρων.

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς, κάποιες δουλειές απαιτούν να είσαι πραγματικά τρελαμένος με το αντικείμενο για να τις κάνεις σωστά και το να είσαι πιλότος μαχητικών αεροσκαφών είναι μία από αυτές. Αυτό θέλουν να σου πουν και οι υπόλοιποι.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω μαρεσει αυτο πολυ αλλα δν μπορω να πω παραταω την μουσικη... τι να κανουμε αλλο το ενα αλλο το αλλο.. εχω ακομα λιγο καιρο να σκεφτω αλλα πιστευω οως ειναι αυτο που θελω περισσοτερο.. τελοσπαντων ας μην δινουμε αλλες διαστασεις ευχαριστω για τις γνωμες/ συμβουλες και μαλλον θα παρω τηλ να ρωτησω αν και νομιζω οτι με κατατοπισατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iκαρων???? :o :o :o :o Φρικηηηη... μπρρρ.. Ημουν στο Τατοι φανταρος εκει που τους κανανε εκπαιδευση κ δεν μπορουσα να πιστεψω στα ματια μου αυτα που εβλεπα... Το χειροτερο που ειδα παντως ειναι που τους ειχαν σε ενα 5χ5 κ επαιζαν ξυλο με καποιους αλλους.. Ημουν στο τμημα εξοραισμου του στρατοπεδου κ ο σμηνιας μας μας πηγε κρυφα πισω απο ενα λοφακι να ριξουμε μια κλεφτη ματια ενα βραδυ... Κ ακομη θυμαμαι βραδυ στην σκοπια που φυλουσα εξω απο τις εγκαταστασεις καθε βραδυ οτι ωρα να ναι μετα τις 12 τους ειχαν τρελανει στο τρεξιμο κ κουβαλουσαν κ φτυαρια!!! :o :o :o

Tωρα τα φτυαρια τι τα ηθελαν δεν μπορω να ξερω.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια και χωρίς να θέλω να σε αποπάρω, απλά ΞΕΧΝΑ ΤΟ... :( σου μιλάει κάποιος που παράτησε την Ευελπίδων στο 2ο έτος. Και γνωρίζω απο φίλους οτι η εκπαίδευση στην Ικάρων είναι πολύ πιο "ζόρικη" και απαιτητική απο τις υπόλοιπες σχολές. Εφόσον έχεις επιλέξει τέτοιου είδους σχολή ξέχνα οτι συνεπάγεται τη συμβατική φοιτητική ζωή.. Οι συγκεκριμένες σχολές έχουν ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ τρέξιμο! Μπορείς να ασχολήθείς με τη μουσικη στις εξόδους σου. (αν και απο προσωπική εμπειρία έχεις αρκετό διάβασμα ακόμα και στο σπίτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκευτομαι ολη την ευχαριστιση που θα χω αν καταφερω να τελειωσω και ειμαι ιπταμενος με μονιμη δουλεια στα 23 μου.

 

Η την τρομερη απογοητευση που θα φας οταν, μετα απο 5 χρονια, συνειδητοποιησεις οτι θα συνεχισεις να τραβας τα καψωνια και τα βιτσια του καθε παλαβου ανωτερου σου για την υπολοιπη ζωη σου.

 

Δε θελω να σε αποθαρρυνω η τιποτα, αλλα να εισαι σιγουρος για το τι πας να κανεις. Ποσταρω μονο και μονο λογω αυτου που ειπες περι μονιμης δουλειας...ειναι παρα πολλα τα παιδια που πανε σε διαφορες στρατιωτικες σχολες, αποβλεπωντας στην αμεσα διαθεσιμη θεση εργασιας μολις τελειωσουν, ολιγον και υπο την επιρεια του ελληνικου ανεργιο-πανικου (my ass). Ανακαλυπτουν ομως καπως αργα οτι η δουλεια αυτη οχι μονο δεν τους αρεσει αλλα ειναι και...αναγκασμενοι να την κανουν.

 

Οπως και να εχει, καλη επιτυχια με τις εξετασεις σου.

Αν με το καλο περασεις, οπως σου ειπαν ολοι πηγαινε μεσα και οταν βγεις και εχεις περασει μερικο καιρο μεσα, θα ξερεις αν μπορεις να φερεις κιθαρα η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η ΙΚΑΡΩΝ.παιρνεις και συνταξη στα 31 ..... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου