Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα σε στρατιωτικη σχολη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α! και σε καμία περίπτωση μη συγκρίνεις τη ΣΜΥ η οποιδήποτε άλλη σχολή υπαξιωματικών με την Ικάρων στο επίπεδο εκπαίδευσης... αλλο βούρτσα και αλλο... καταλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η την τρομερη απογοητευση που θα φας οταν, μετα απο 5 χρονια, συνειδητοποιησεις οτι θα συνεχισεις να τραβας τα καψωνια και τα βιτσια του καθε παλαβου ανωτερου σου για την υπολοιπη ζωη σου.

 

Δε θελω να σε αποθαρρυνω η τιποτα, αλλα να εισαι σιγουρος για το τι πας να κανεις. Ποσταρω μονο και μονο λογω αυτου που ειπες περι μονιμης δουλειας...ειναι παρα πολλα τα παιδια που πανε σε διαφορες στρατιωτικες σχολες, αποβλεπωντας στην αμεσα διαθεσιμη θεση εργασιας μολις τελειωσουν, ολιγον και υπο την επιρεια του ελληνικου ανεργιο-πανικου (my ass).

 

+10000000000000

 

Μια ζωη κοντρα ξυρισμενος, κοντοκουρεμενος κ σκυλακι που υποτασεται σε "αστερια" κ κανει οτι του πουν.. i'd rather die instead of this shit!

Σκεψου λιγο την ζωη που κανεις τωρα κωστα... Κ ΑΠΛΑ ΞΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι γινεται ρε παιδια σε αυτο το forum

 

Το παιδι εκανε μια απλη ερωτηση και του απαντατε οτι να ναι για επαγγελματικο προσανατολισμο κτλ.( αν με την ιδια βεβαιοτητα γνωριζετε και τα περι της μουσικης τοτε τσαμπα λιωνω τα ματια μου να διαβαζω reviews )

 

Και γω καρακολι ημουν   ;D

 

 

Λοιπον , η σχολη Ικαρων , Ιπταμενοι - Μηχανικοι - Ελεγκτες Αεραμυνας (παλιοτερα ειχε και Μετερεωλογους,οικονομικους και διοικητικους ) επιτρεπει και στηριζει την ενασχοληση με την μουσικη. Μαλιστα εχει και μπαντα ! και οταν λεω μπαντα δεν εννοω χαλκινα κρουστα για εμβατηρια .Εννοω κιθαρες μπασα και ντραμς !

 

 

για του λογου το αληθες  

http://www.haf.gr/el/career/academies/si/activities/#

 

Προσφατα αλλαξε και ο διοιτητης της σχολης , τωρα ειναι ο Υπτχος Αδαμ Θωμαιδης που ειναι πολυ καλος ανθρωπος και δεν ειναι τρελα  στρατογκαβλος

1-03.jpg

 

δεν μου φαινονται και πολλοι πηγμενοι οι νεοι

 

 

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ksekourdiste εσυ εισαι κοντα στο πνευμα μου.. οχι οτι δεν περιμενω παλι να τον πιω οσον αφορα την εκπαιδευση και την προπονηση και αυτα παλευονται δεν εχω προβλημα, αυτο που με απασχολουσε ηταν η καταπιεση που θα τρωγα σε συνδιασμο με την ελλειψη μουσικης.. αυτα ακριβως τα που εστειλε ο ksekourdistos διαβασα και ανοιξα το ποστ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ksekourdistos: hobby rooms υπάρχουν, αλλα συνήθως δεν βλέπεις κάποιον 1ετη να προλαβαίνει να ασχοληθεί, καθώς τους 1ετείς τους "τρέχουν" όλοι! (2ετείς,3ετείς, 4ετείς, υπαξιωματικοί, αξιωματικοί, εκπαιδευτές και πολλες φορές και οι ΕΠΟΠ..)

Τώρα αν απο το 2001 που εφυγα εγώ έχουν αλλάξει τοοσο πολύ τα πράγματα, δεν ξέρω.

Εάν έχουν βελτιωθεί οι διάφορες καταστάσεις σε αυτες τις σχολές θα μου έκανε τεράστια εντύπωση.

 

Παρόλα αυτά οι εν λόγω σχολές παρέχουν αρτιότατη εκπαίδευση - στρατιωτική αλλα και ακαδημαική- και εύχομαι στο φίλο ibaneza καλή επιτυχία. Με οτι και αν διαλέξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ειναι στρατιωτικη σχολη αλλα δεν ειναι φιλε μου γκουανταναμο.

Ενταξει θα ειναι λιγο δυσκολη η περιοδος προσαρμογης τον πρωτο καιρο αλλα και αυτοι θελουν να εκπαιδευσουν αξιωματικους , δεν θελουν να βγαλουν πιτ μπουλ.

Μακαρι να πετυχεις και να μπεις αν σου αρεσει και να ξερεις οτι θα περασεις πολυ ωραια, αλλωστε μετα το πρωτο σταδιο της εκπαιδευσης , εισαι παρασκευη μεσημερι ως κυριακη βραδυ εξω καθε βδομαδα, εκτος αργιων.

 

 

@ ibrg550  : αλλο το να σε τρεχουν και αλλο να σου απαγορευουν .

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα οτι το απογορεύουν! απλα καθίσταται απο μόνο του απαγορευτικό με δεδομένο το τρέξιμο σε συνδυασμό με το διάβασμα και τα γυμνάσια..στο 1ο έτος τουλάχιστον. Οσο περνάνε οι τάξεις χαλαρώνουν (εστω και ελάχιστα) τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω να σε ενημερωσω παντως πως συντοπιτης μου γνωστος, ιπταμενος και μπουζουξης, στα ρεπο του παιζει με πρωτα ονοματα (Νταλαρα κλπ).

Οποτε δεν πιστευω να εμποδιστεις εστω σε λιγο καιρο να βγαλεις την κ@βλ@ σου με τον τροπο που νομιζεις. Καλα για αρχη παντως μην το πακεταρεις το οργανο

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελουν να βγαλουν πιτ μπουλ.

 

[Off topic]

Εχχχμμμ... μην αρχίσουμε με τα pitbull. Ατυχέστατη η παρομοίωσή σου, θα σου πρότεινα να μάθεις λίγο περισσότερα γι'αυτά τα σκυλιά... φιλικά!  ;)

[/Off topic]

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου