Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα σε στρατιωτικη σχολη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, μην μπλέκουμε βασική εκπαίδευση κοινής θητείας με σχολή Ικάρων. Εκεί πας για να πετάξεις πολεμικό αεριοθούμενο κάποια στιγμή.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν εχει νοημα,η βασικη στρατιωτικη εκπαιδευση εχει στοχο την φυσικη αποδυναμωση της μοναδος/οπλιτου με σκοπο οι οποιες αρρωστειες(ψυχικες και πνευματικες)να εκδηλωθουν.Αλοιμονο αν εκδηλωνοντο σε καιρο πολεμου,δεν θα υπηρχαν στρατοπεδα,μα νοσοκομεια αντι στρατοπεδων.

Η παρουσια μουσικων οργανων στους στρατιωτικους θαλαμους σημαινει χαλαρωση της εκπαιδευσης,πραγμα μη θεμιτο.

MAHNAMAHNA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχολή ΙΚΑΡΩΝ πας αγόρι μου, τι τη θέλεις την κιθάρα? ::)

 

καλα δεν ειναι και σιγουρο απλα ρωταω, ξερω θα χω τισ πτησεις και ολη την εκπαιδευση και θα μαι αρχονας αλλα να μν εχω και το οργανακι μου να εκτονωνομαι.. αν παλι δεν τα καταφερω να το παρω θα εχω ενα ολοκληρο σαββατοκυριακο να παιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει νοημα,η βασικη στρατιωτικη εκπαιδευση εχει στοχο την φυσικη αποδυναμωση της μοναδος/οπλιτου με σκοπο οι οποιες αρρωστειες(ψυχικες και πνευματικες)να εκδηλωθουν.Αλοιμονο αν εκδηλωνοντο σε καιρο πολεμου,δεν θα υπηρχαν στρατοπεδα,μα νοσοκομεια αντι στρατοπεδων.

Η παρουσια μουσικων οργανων στους στρατιωτικους θαλαμους σημαινει χαλαρωση της εκπαιδευσης,πραγμα μη θεμιτο.

 

κατι τετοια με χαλανε στο θεμα του στρατου αλλα ειναι ικαρων ρε μαμωτο... αλλη φαση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καμμία σχέση είναι 4 χρόνια ΤΡΕΛΛΗ εκπαίδευση

σχετικά με το πόσο καιρό είσαι μέσα στην αρχή λέω... Για τίποτε άλλο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τετοια με χαλανε στο θεμα του στρατου αλλα ειναι ικαρων ρε μαμωτο... αλλη φαση!!

 

Φίλε μου, το έχεις σκεφτεί σοβαρά για τη Σχολή Ικάρων? Ξέρεις που πας και τι πρόκειται να αντιμετωπίσεις?

 

Σε ρωτάω πολύ πολύ φιλικά και επειδή είσαι πιτσιρίκος ακόμα (και πιθανώς ενθουσιάζεσαι)... ποια είναι η "άλλη φάση" στην Ικάρων? Μπροστά στην τελευταία, μια τυπική μονάδα του Σ.Ξ. είναι παιδική χαρά. Έχεις φίλους που έχουν περάσει στην Ικάρων να σου πούνε τα μαντάτα?  ;)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπροστά στην τελευταία, μια τυπική μονάδα του Σ.Ξ. είναι παιδική χαρά.

Τι εννοείς δηλ? Ότι εμείς που βγάλαμε τον Σ.Ξ. , είμαστε χορεύτριες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, το έχεις σκεφτεί σοβαρά για τη Σχολή Ικάρων? Ξέρεις που πας και τι πρόκειται να αντιμετωπίσεις?

 

Σε ρωτάω πολύ πολύ φιλικά και επειδή είσαι πιτσιρίκος ακόμα (και πιθανώς ενθουσιάζεσαι)... ποια είναι η "άλλη φάση" στην Ικάρων? Μπροστά στην τελευταία, μια τυπική μονάδα του Σ.Ξ. είναι παιδική χαρά. Έχεις φίλους που έχουν περάσει στην Ικάρων να σου πούνε τα μαντάτα?  ;)

 

 

 

οχι εχω φιλο ομως στη ΣΜΥ και ξερω τι εχω να αντιμετωπισω.. ειμαι ενθουσιασμενος γιατι ειναι κατι που ηθελα απο πολυ μικρος, πιστευω ομως οτι θα το παλεψω.. αν τα δω πολυ σκουρα τα πραγματα νομιζω οτι μπορω απλα να τα παρατησω και να περασω την επομενη χρονια στην 2η μου επιλογη δεν νομιζω ομως, μιας και πλεον εχω εξοικιωθει με την ιδεα οτι δεν θα χει φοιτητικα χρονια με γκρουπακια και οτι αλλο συναιπαγεται... απο βδομαδα λεω μαλιστα να κοψω και το μαλλι να αρχιζω να συνηθιζω πως θα μαι με κοντο μετα απο 5 χρονια.. επιπλεον η προπονηση δεν θα με επηρεασει μιας και κανω kick boxing απο πιτσιρικας, το μονο λουκι μου φαινοταν η ιδεα οτι δεν θα χω γοιτητικα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς δηλ? Ότι εμείς που βγάλαμε τον Σ.Ξ. , είμαστε χορεύτριες?

 

Όχι βρε παππού... ειδικά τα παλιά τα χρόνια (θυμάσαι έτσι?  ;D).

 

Απλώς πολλοί πιστεύουν ότι θα πάνε στην Ικάρων και θα "πετάνε με αεροπλανάκια" και θα "είναι άρχοντες", όπως ο φιλαράκος μας παραπάνω... και μετά έρχεται ο Πόνος.  ;D ;D

 

Δηλαδή, λογικά να το δούμε, φίλε ibaneza, με την νοοτροπία που περιγράφεις στα posts σου, πιστεύεις ότι θα βρεθεί κάποιος τόσο ανώμαλος να σου διαθέσει ένα μαχητικό κόστους 60 εκατ. ευρώ? Φίλε μου, επειδή έχω αρκετούς φίλους ιπτάμενους, και μάλιστα από το Λύκειο, αυτά τα παιδιά ήταν συνειδητοποιημένα γι'αυτό που θέλανε να κάνουνε από τα 15 τους... Και, ναι, αφήσανε και τις κιθάρες τους πίσω, όπως και τις γκόμενές τους και τα μηχανάκια τους και όλα. Επομένως, δες πρώτα τι θέλεις να κάνεις στη ζωή σου και μετά σκέψου την κιθαρούλα σου.  ;)

 

Πάντα φιλικά και από κάποιον που θα μπορούσε να είναι πατέρας σου (δεν είμαι τόοοσο μεγάλος όσο, για παράδειγμα ο Μαραθώνιος, αλλά έχω παιδί 1,5 χρόνο μικρότερο από σένα).

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάρτην! Με το που θα τελειώνεις τους βομβαρδισμούς θα τους παίζεις και κάτι χαρούμενο για το ξεκάρφωμα...

 

Καλά είμαστε σοβαροί εδω μέσα;;;

 

Σε λάθος forum γράφεις. Αυτό είναι λίγο πιο κατάλληλο για να έγκυρες πάρεις απαντήσεις

 

 

 

EDIT: Το λινκ αφαιρέθηκε, όχι παραπομπές σε sites πολιτικού περιεχομένου παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου