Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα σε στρατιωτικη σχολη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Απ' ό,τι γνωρίζω, στη σχολή Ικάρων, γίνεται ίσως η σκληρότερη και αυστηρότερη εκπαίδευση απ' όλες τις σχολές αξιωματικών των Ελληνικών Ενόπλων Δυνάμεων. Δεδομένου αυτού, πιστεύω ότι ούτε να σφυρίζεις δεν επιτρέπεται, πόσο μάλλον να έχεις κιθάρα. Τουλάχιστον μέχρι κάποιο στάδιο της εκπαίδευσης.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σκληροτερη πρεπει να γινεται σε αλλο σωμα δεν ξερω ακριβως ποιο μιας και δεν ενδιαφερομαι για καποιο αλλο αλλα λεω μπας και επιτρεπεται μιας και αποσω ξερω λογω της ιδιαιτεροτητας της δεν ειναι ολοι τοσο στρατοκ@υλοι.. παντος ειδα στο site οτι εχουνε δικη τους ορχηστρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δείς πως είναι τα πράγματα εκεί κ μετά βλέπεις αν σε πέρνει να πάρεις κ την κιθάρα σου...

Πάντως (γνώμη μου πάντα) επειδή έπαιζα στην ορχήστρα όταν είχα πάει στρατό ήταν καλή καβάντζα ;)

Τώρα για Ικάρων δεν ξέρω τι παίζει :-\

Πάντος όταν η άλλη έκαναν λάντζα εμείς παίζαμε Hendrix ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ξερετε αν επιτρεπονται μουσικα οργανα σε στρατιωτικες σχολες?? συγκεκριμενα ακουστικη κιθαρα στη σχολη ικαρων

Είμαι αρκετά σίγουρος πως αν έχουν ιστοσελίδα, θα έχουν και τηλέφωνο. Πάρε τους τηλέφωνο (κράτα και ένα όνομα, με ποιόν μίλησες), και αν σου πει "ναι" σκάσε μύτη στη σχολή με τραγιάσκα, ριγέ βερμούδα, γυαλιά ηλίου (Σεπτέμβριος ακόμη), και μια κιθάρα στην πλάτη.

 

Και λιγάκι πιο σοβαρά: Μπές στη σχολή, καταρχήν. Κάτσε τη βασική εκπαίδευση και στην πρώτη άδεια (1-2 μήνες είναι; ) πας σπίτι και την φέρνεις αν είναι. Μέχρι τότε θα ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νέος...δεν έχεις πάει φαντάρος?

Καρακόλι ήμουν... άσε...

 

Ικάρων είναι το ίδιο με τη βασική εκπαίδευση του υπολοίπου στρατου; Καμμιά 15αρια-20αρια μέρες; Φανταζόμουν ότι είναι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρακόλι ήμουν... άσε...

 

Ικάρων είναι το ίδιο με τη βασική εκπαίδευση του υπολοίπου στρατου; Καμμιά 15αρια-20αρια μέρες; Φανταζόμουν ότι είναι παραπάνω.

Καμμία σχέση είναι 4 χρόνια ΤΡΕΛΛΗ εκπαίδευση

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου