Προς το περιεχόμενο

νεο κομματι...γνωμες??


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ χαμενη και αοριστη ενορχηστρωση,τραγικος ηχος στην overdrive κιθαρα,κανενα εμπνευσμενο η εστω ενδιαφερον θεμα,απλα ακορντα και drums που χρησιμευουν για να περναει η ωρα.Κανενας χαρακτηρας στο κομματι,ισως μια φωνη αλλου επιπεδου απο αυτου της μουσικης να του εδινε μια υποσταση.

 

και μην δοκιμασεις να χωρισεις τα καναλια του ez drummer,αν κρινω απο την μιξη που εκανες στα υπολοιπα,δεν θα τα καταφερεις και θα λασπωσει και αλλο το μιξ. βαλτους εναν κομπρεσσορα(o multiband που αναφερε καποιος ειναι πολυ σωστη αρχη) να εχουν λιγο punch και παιδεψε τα υπολοιπα οργανα.

 

πολυ χαμηλο επιπεδο γενικα,ειδικα και στο αλλο κομματι που σου παρεθεσαν σαν παραδειγμα (μαλλον κακιστο) για το ez drummer,γενικα παντως τα παιδια που σου ειπαν τις συμβουλες ειναι ολοι πολυ σωστοι,κοιτα να παρεις κατι απο αυτα τα mails.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολυ χαμενη και αοριστη ενορχηστρωση,τραγικος ηχος στην overdrive κιθαρα,κανενα εμπνευσμενο η εστω ενδιαφερον θεμα,απλα ακορντα και drums που χρησιμευουν για να περναει η ωρα.Κανενας χαρακτηρας στο κομματι,ισως μια φωνη αλλου επιπεδου απο αυτου της μουσικης να του εδινε μια υποσταση.

 

και μην δοκιμασεις να χωρισεις τα καναλια του ez drummer,αν κρινω απο την μιξη που εκανες στα υπολοιπα,δεν θα τα καταφερεις και θα λασπωσει και αλλο το μιξ. βαλτους εναν κομπρεσσορα(o multiband που αναφερε καποιος ειναι πολυ σωστη αρχη) να εχουν λιγο punch και παιδεψε τα υπολοιπα οργανα.

 

πολυ χαμηλο επιπεδο γενικα,ειδικα και στο αλλο κομματι που σου παρεθεσαν σαν παραδειγμα (μαλλον κακιστο) για το ez drummer,γενικα παντως τα παιδια που σου ειπαν τις συμβουλες ειναι ολοι πολυ σωστοι,κοιτα να παρεις κατι απο αυτα τα mails.

 

Mηπως εχεις καποια ηχογραφηση να μας παραθεσεις με χρηση ezdrummer ωστε να παρουμε μια καλυτερη ιδεα ως το πως θα επρεπε να ακουγονται τα ντραμς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως εχεις καποια ηχογραφηση να μας παραθεσεις με χρηση ezdrummer ωστε να παρουμε μια καλυτερη ιδεα ως το πως θα επρεπε να ακουγονται τα ντραμς?

 

σωστα.

ανοιξα αυτο το τοπικ με σκοπο να ωφεληθω.θα μου ηταν χρησιμο λοιπον.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα...τα δυο τελευταια αλμπουμς των Meshuggah οι οποιοι ειναι κιολας στο team που ΕΦΤΙΑΞΕ το DFH του ΕΖ Drummer.

 

απλα ρε guys,χρησιμοποιειτε ολοι το ΙΔΙΟ setup οποτε πλεον το Ez Drummer κανει μπαμ με το καλημερα.

 

Εγω φυσικα και δεν μπορω να ανεβασω κατι γιατι αφενος θα χασω την δουλεια μου αν δειξω τα "κολπα" και αφετερου θα με παρουν χαμπαρι ευκολα.Η συμπρωτευουσα ειναι μικρη ;-)

 

Αλλα χαιρομαι που ο φιλος spimav δεχεται την κριτικη καλοπροαιρετα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα...τα δυο τελευταια αλμπουμς των Meshuggah οι οποιοι ειναι κιολας στο team που ΕΦΤΙΑΞΕ το DFH του ΕΖ Drummer.

 

απλα ρε guys,χρησιμοποιειτε ολοι το ΙΔΙΟ setup οποτε πλεον το Ez Drummer κανει μπαμ με το καλημερα.

 

Εγω φυσικα και δεν μπορω να ανεβασω κατι γιατι αφενος θα χασω την δουλεια μου αν δειξω τα "κολπα" και αφετερου θα με παρουν χαμπαρι ευκολα.Η συμπρωτευουσα ειναι μικρη ;-)

 

Αλλα χαιρομαι που ο φιλος spimav δεχεται την κριτικη καλοπροαιρετα.

 

 

Ετσι ειναι ο σωστος κοσμος! ξερει τον εαυτο του κ εχει το γνωση σ'αυτον κ μπορει να δεχεται κ οποιαδηποτε κριτικη!

 

Παντως την περιεργεια σχετικα με το set up στο ezdrummer μου την κινησες απιστευτα! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια νεα εκδοση-εκδοχη του κομματιου.

αυτη τη φορα ακολουθωντας τις προαναφερθεισες συμβουλες (για τις οποιες ευχαριστω).

 

καπως καλυτερη μιξη αν κρινω απο τα φτωχα μου μονιτορακια (fostex) και τα απειρα στο "αθλημα" αυτια μου.

 

αυτη τη φορα χρησιμοποιηθηκαν:

 

ez drummer

smith bass - connect

EJ strat - rockmans connect (distortion generator / stereo chorus)

shure ksm 27 - martin hd 28

 

profire 610 - sonar

 

ανυπομονω για τις γνωμες σας... 8)

E3.mp3

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το τελευταιο! Συγχαρητηρια! ομορφη κ ευχαριστη μελωδια! Το μπασο ενα κλικ χαμηλοτερα κ θα ηταν κομπλε πιστευω! Τι γινεται ρε συ? μπασιστας εισαι?? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx man.

 

Οχι δεν ειμαι μπασσιστας.

αν και θα το θελα.

 

εχει αλλαξει υφος μεν , αλλα μ αρεσει πιο πολυ ετσι.

 

για να δουμε... 8) 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου