Προς το περιεχόμενο

Διαγωνισμος τραγουδιου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι αποκλείεις αυτόματα απο το διαγωνισμό όσους είναι απο τη Ζούμπερη. :P

Ναι αλλά συμμετέχουν ελεύθερα οι συμφορουμίτες από την Ibiza.  ;)

 

Υπάρχει συμφωνία στα θέματα χρώματα / μάρκα / χωρητικότητα / δύναμη του αποχυμωτή;

 

Υπάρχει συμφωνία στον αποχυμωτή;

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι λετε? να μιλησουμε για το αν ειναι σωστο να κανουμε διαγωνισμο τραγουδιου η να παμε το θεμα παιδικη χαρα κ να πουμε ο καθενας το αστειακι του? Oτι κ αν αποφασιστει για τη πορεια του θεματος εχω γνωμη κ για τις 2 εκδοχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά συμμετέχουν ελεύθερα οι συμφορουμίτες από την Ibiza.  ;)

 

Υπάρχει συμφωνία στα θέματα χρώματα / μάρκα / χωρητικότητα / δύναμη του αποχυμωτή;

 

Υπάρχει συμφωνία στον αποχυμωτή;

 

 

Όχι.

Ένας είναι ο αποχυμωτής που όλοι αγαπάμε:

 

 

 

1195562817a32.jpg

Greg Howe scares me..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Μπυροποσία σε... καραοκάδικο και ο νικητής πίνει τζάμπα :D

 

Να ανέβει ο μωρός γέροντας να τραγουδήσει Slipknot και πίνετε όλοι τζάμπα !

 

Izzy αυτό μας έστειλαν από το ΔΝΤ για μας και όχι για τα πορτοκάλια.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λετε? να μιλησουμε για το αν ειναι σωστο να κανουμε διαγωνισμο τραγουδιου η να παμε το θεμα παιδικη χαρα κ να πουμε ο καθενας το αστειακι του? Oτι κ αν αποφασιστει για τη πορεια του θεματος εχω γνωμη κ για τις 2 εκδοχες

Καλως ήρθες κατ αρχάς.

Η όλη ιδέα διαγωνισμού τραγουδιού είναι αρκετά άστοχη, κυρίως επειδή δε γίνεται να συσταθεί μια κριτική επιτροπή για το τραγούδι. Αν το πάμε με ψηφοφορία μου αρέσει δε μου αρέσει, πίστεψέ με σε ΚΑΝΕΝΑΝ δεν θα αρέσει και δεν θα είναι για κανένα λόγο αντικειμενικό :)

 

Να ανέβει ο μωρός γέροντας να τραγουδήσει Slipknot και πίνετε όλοι τζάμπα !

 

Ενισχύω την πρωτοβουλία σου και κερνάω κ εγώ ένα σφηνάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανέβει ο μωρός γέροντας να τραγουδήσει Slipknot και πίνετε όλοι τζάμπα !

Ενισχύω την πρωτοβουλία σου και κερνάω κ εγώ ένα σφηνάκι.

Φίλε μου Audiokostas, με το μπάσο σου απέδειξα ότι σε μία εβδομάδα σε είχα...θές το ίδιο και με τη φωνή?

Ωραία..είσαι και εσύ!!!! Αλλά είπαμε, μπασίστας, μπασίστα μάτι βγάνει? Δεν βγάνει....

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλως ήρθες κατ αρχάς.

Η όλη ιδέα διαγωνισμού τραγουδιού είναι αρκετά άστοχη, κυρίως επειδή δε γίνεται να συσταθεί μια κριτική επιτροπή για το τραγούδι. Αν το πάμε με ψηφοφορία μου αρέσει δε μου αρέσει, πίστεψέ με σε ΚΑΝΕΝΑΝ δεν θα αρέσει και δεν θα είναι για κανένα λόγο αντικειμενικό :)

 

Ενισχύω την πρωτοβουλία σου και κερνάω κ εγώ ένα σφηνάκι.

Εύη μου θα διαφωνίσω κάθετα.

 

Μερικοί μπορεί να θυμάστε ότι ήμουν admin στο CGEmpire (που πλέον έκλεισε... μπράβο μας! ;D). Λοιπόν εκεί οργάνωνα διαγωνισμούς κάθε 1-2 μήνες. Με βραβεία. Μεγάλα βραβεια. Προϊόντα από εταιρίες. Garritan, Eastwest, Sample modelling, Toontrack, Bela D. Media, Pianoteq και πολλές άλλες. Γενικά τα βραβεία ήταν περίπου 500$. Άρα κάθε 1-2 μήνες κάποιο μέλος κέρδιζε ένα προϊόν αξίας 500$ τουλάχιστον. (πχ, ο Garritan είχε δώσει τα τρεία "μικρά" προϊόντα του, GPO, JABB και Marching Band).

 

Γενικα δεν υπήρχαν πολλά επισόδεια, εκτώς του τελευταίου διαγωνισμού που τον ακύρωσα... :(

 

Το κοινό ψήφιζε, αρκεί να είχε τουλάχιστον ένα μήνα εγγραφή και κάποιο αριθμό ποστς. Οι συμμετοχές ήταν ανώνυμες (άρα όχι το "Η εύη γράφει καλά θα την ψηφίσω"). Κάθε μήνα ήταν διαφορετικό το θέμα (άρα όχι "έχω αυτό, ας το βάλω"). Η ψηφοφορία ήταν μυστική (άρα όχι "το τάδε έχει πολλούς ψήφους, ας κάνω μια στρατηγική") και ανώνυμη (άρα όχι "ο τάδε δε με ψήφισε... Ας τον flame."). Τα πάντα τα έλεγχα εγω, προσωπικά, που οργάνωνα και τα πάντα, μετρούσα ψήφους, κανόνιζα τα βραβεία, ακύρωνα συμμετοχές αν υπήρχε θέμα, ακύρωνα ψήφους να υπήρχε κάποιο θέμα, κτλ.

 

Μία φορά κέρδισα (γιατί έπερνα μέρος και ο ίδιος), και το βραβείο το δώρισα στον φίλο μου τον Δανο (δε μπορεί θα σας έχω πει για τον Thomas). Μία, δύο φορές μου έγιναν παράπονα και τις δύο φορές τα έβγαλα στη φόρα για να συζητηθούν. Το 99% των μελών (πέραν αυτού που έκανε το παράπονο) υποστήριξε εμένα, τις επιλογές μου και το διαγωνισμό.

 

Βγήκαν δουλειές από 'κει μέσα (και για εμένα και για άλλους). Βγήκαν περι τα 10,000$ σε προϊόντα. Βγήκαν ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΑ κομμάτια. Βγήκαν φιλίες.

 

Δε ξέρω τι λες, αλλά οι τόσο θετικές εμπειρίες μου απο το CGEmpire δε μου επιτρέπουν ούτε στιγμή να σκεφτώ ότι είναι κακή ιδέα αν οργανωθεί κατάλληλα...

 

Φυσικά δεν ήταν Ελληνικό το φόρουμ... :-/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Audiokostas, με το μπάσο σου απέδειξα ότι σε μία εβδομάδα σε είχα...θές το ίδιο και με τη φωνή?

Mα καλά, για σένα λέγανε?

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου