Προς το περιεχόμενο

Πόσες ώρες μπορεί να παίζει κάποιος;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με επισκεψη στον wc κ απο κανενα τσιγαρο κοντα στις 15ωρες εχω κανει... 2 φορες μου τυχε τοσο... τωρα μπα... με τρωνε οι ωρες στις ηχογραφησεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με επισκεψη στον wc κ απο κανενα τσιγαρο κοντα στις 15ωρες εχω κανει... 2 φορες μου τυχε τοσο... τωρα μπα... με τρωνε οι ωρες στις ηχογραφησεις..

σε καλο δρομο εισαι..αλλοι εχουν μεινει ακομα στις 15 ωρες..

Ωραιος και καλες ηχογραφησεις φιλε μου !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Θα επεκτείνω το θέμα στα ντράμς.Εμείς σε αντιδιαστολή με εσάς έχουμε το μειονέκτημα ότι πρέπει να παίξουμε στο στούντιο και μόνο(στο σπίτι μόνο τα ηλεκτρονικά,αλλά καμιά σχέση με τα ακουστικά).Οπότε προσπαθώ όποτε μπορώ ,διότι εργάζομαι πρωί απόγευμα κάθε μέρα ,να κλέψω χρόνο για το στούντιο.Μου έχει τύχει λοιπόν κάποια Σάββατα και κάποιες Κυριακές να έχω μείνει κλειδωμένος στο στούντιο για δέκα και δώδεκα ώρες και να ξεκολλάω με το ζόρι μετά το νιοστό <<απειλητικό>> τηλεφώνημα της γυναίκας μου!Και το πιο τρελό ! Φεύγοντας, έχω την αίσθηση, οτι αφιέρωσα το πολύ δυο-τρείς ώρες!

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ξεκίνησα να παίζω κιθάρα, έπαιζα περίπου 4 ώρες κάθε μέρα, αργότερα που λύθηκαν τα δάχτυλα και είχα και περισσότερο χρόνο, έπαιζα περίπου 8-9 ώρες κάθε μέρα, σιγά-σιγά έπαισαν οι ώρες στις 6, 5 και τώρα πλέον (και λόγο έλειψης χρόνου) περίπου 3 κάθε μέρα, εκτός απο τις πρόβες που μπορεί να πάει και παραπάνω (στο σύνολο της ημέρας, δηλ. σπίτι+πρόβα).

Πάντος επειδή έχω ένα μικρό πρόβλημα με ένα τένοντα, με το που νιώσω πόνο σταματάω για τουλάχιστον 3-4 μέρες, δεν έιναι να "παίζεις"-ρισκάρεις με αυτά.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καλο δρομο εισαι..αλλοι εχουν μεινει ακομα στις 15 ωρες..

Ωραιος και καλες ηχογραφησεις φιλε μου !

 

Ευχαριστω φιλε μου! κ μεις στο ονειρο αποσκοπουμε! να σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το topic δεν αναφέρει το τι μπορεί να παίζει κάποιος :o θα πώ το χιουμοριστικό μου παράπονο.Ο Στολτίδης φέτος ούτε 45λεπτά δε βγάζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη κι εγω εχω αφιερωσει κατι εξαωρα και οχταωρα στη μελετη κλασικης κιθαρας,εχω να πω οτι:

 

 -  Καλυτερα δυο ωρες καλη μελετη παρα 22 και να κοπαναμε....

 

  -  ΔΕΝ ειναι αντικειμενο συγκρισης ουτε αντιδικιας. Αλλη μελετη η μια κι αλλη η αλλη. Αλλα οργανα,αλλο ρεπερτοριο, αλλες συνθηκες, αλλη τεχνικη,αλλα χερια, Αλλος ΑΝΘΡΩΠΟΣ ο καθενας απο εμας.

 

  Κι επειδη στο ωδειο που σπουδαζα κατι τετοιες συγκρισεις - δηλωσεις αποτελουσαν κατα κορον τροπους επιδειξης-φιγουρας (α,ειδες? ειμαι πιο συνεπης-μελετηρος-αφιερωμενος- ΠΙΟ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ!! :o)....

  Κι επειδη τετοιες κουβεντες μπορουν να παρασυρουν διαφορους που τις διαβαζουν(ιδιως πιο νεαρα παιδια) σε δυσαρεστες καταστασεις,απο απογοητευση - ζηλεια και απομονωση(και καλα λογω "μελετης)μεχρι (καθολου δυσκολα)ΣΟΒΑΡΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ.....

 

  Γι αυτους τους λογους συγχωρεστε με,αλλα πιστευω οτι το παρον thread δεν εχει λογο υπαρξης.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε στο 1ο έτος της σχολής υπάρχαν μέρες που μελετούσα 14 ώρες (όχι για τη σχολή) κιθάρα!!!  Ειδικά για μια περίοδο 2 μηνών το είχα λιώσει..

Βέβαια μετά απο λίγο καιρό που έβγαλα αιμοροϊδες κ έκανα επέμβαση, έμαθα ότι υπάρχουν και καλύτερα πράματα να κάνεις στο 1ο έτος σου σαν φοιτητής... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου