Προς το περιεχόμενο

Πόσες ώρες μπορεί να παίζει κάποιος;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσες ώρες παίζω δεν έχω κάτσει μετρήσω ποτέ. Αυτό που έχω παρατηρήσει όμως είναι ότι, πολλές φορές, τα διαλύματα μιας-δύο ή και περισσότερων ημερών, μου κάνουν καλό και είναι και επιβεβλημένα.

 

Φαίνεται ότι ο εγκέφαλος χρειάζεται κάποιο χρόνο αποχής, μια στις τόσες, ώστε να επεξεργαστεί τη γνώση και τα νέα στοιχεία προκειμένου να τα ενσωματώσει στις αυτόματες διαδικασίες του.

 

Οπότε, εάν αισθανθώ ότι έχω "κολλήσει" και παίζω τα ίδια και τα ίδια και έχω καταντήσει κουραστικός, κάνω διάλυμα. Όταν επιστρέφω, συνήθως το παίξιμό μου έχει ξεκολλήσει και έχω νέες ιδέες και εμπνεύσεις.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ξεκινώντας από τις 9 το βράδυ,φτάσαμε αισίως στις 4 το πρωί....Κ αν δεν ήμουν κομμάτια θα συνέχιζα μέχρι τώρα XD

Πάω για πρωινό και επι τόπου συνέχεια lol

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χθές έπαιξα κανα τρίωρο και ΄δεν είναι πρώτη φορά αλλά το περίεργο είναι οτι με έπιασε πόνος....

Τώρα σαχολούμαι με την καλή τεχνική θέση παιξίματος...Αν με πιανει κάθε φορά αυτο θα την παρατήσω γιατι ο πόνος καταστρέφει την απόλαυση!!!!

Εκτώς αν μερικοί ειναι μαζοχιστές και συνδέουν απόλαυση με πονο....χαχαχαχα 8) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω πρόβας 4-5 ώρες. Άλλιώς, μόνο αν έρθει ιδέα (ή ιδέες) και φτιάχνω κομμάτι, μπορεί να πάω και 6-7. Και μετά κάτι σκόρπια δίωρα με ανεβοκατέβασμα κλίμακες σε

διάφορες θέσεις. Υπάρχουν και μέρες που ούτε να την βλέπω δεν θέλω (άτιμη, τσούλα,

μου έχεις φάει τη ζωή!!!). Αποτοξίνωση. Συμφωνώ με όσους είπαν για ξελαμπικάρισμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε live, έχω βαρέσει και 7ωρο (χωρίς ουσιαστικό διάλειμμα).

Σε πρόβα, παλιά κάναμε κάτι 3ωρα-4ωρα, αλλα χαλαρά. Ωραίο να έχεις το δικό σου προβάδικο!

Μόνος στο σπίτι, ούτε ώρα... ;D

Carvin LB40 > MXR M80+ > Line6 LD HD400 > Fender Rumble 410

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είναι να μήν βάλω ένα τέμπο σε ντράμς κ παίξω απο "πάνω" μου βγαίνουν "ιδέες" κάθομαι να γράψω κ δεν καταλαβαίνω πως περνάει ο χρόνος...

Πρέπει να είναι κάποιος δίπλα μου να μου πεί: "άντε θα πάμε για καμιά μπύρα?" αλλιώς ξημεροβραδιάζομαι!

Κ εγώ συμφωνώ με το "ξελαμπικάρισμα".

Παίζεις παίζεις ένα θέμα για αρκετή ώρα κολάει ο εγκεφαλος κ τα δάχτυλα,χάνεσαι

κ όταν το αφήνεις κ το πιάνεις πιο μετά βλέπεις τρομερή βελτίωση!

Είμαι κατά το να παίζεις κάτι για αρκετή ώρα κ να "ζωρίζεις" τα δαχτυλά σου...

Μετά το παιξιμό σου είναι χωρίς feeling μηδέν βιμπράτο κ τα σχετικα!(Άστα να πάνε) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου