Προς το περιεχόμενο

Jackson RR3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να τον βαλω μεση η λαιμο?τι λες?βασικα ποια η διαφορα,αυτο ειναι που δεν ξερω.Και ποιος ειναι πιο "γλυκος γκαζιαρικος" ο Jazz  η ο 59?Αν ξερεις καποιον αλλο να προτεινεις....thx

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η γνωμη μου ειναι υπερ του Jazz στην θεση neck.

Ισως ο κορυφαιος για πολλα ειδη παιξιματος.

 

Kαι παμε παλι on topic.

 

Aυτο ειναι το καμαρι μου με emg 89 (neck) και emg 81 (bridge) και τo 18volt mod:

 

p1120495.th.jpg

p1120494.th.jpg

p1120493.th.jpg

p1120492r.th.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγια βασιλη και καλα παιξιματα...

 

οσο για τον φιλο παραπανω με τους μαγνητες... εννοειται οτι ο νεκ πρεπεινα αλλαχθει για αυτο που ζητας... ο jazz ειναι πιο γλυκος και καθαρος μαγνητης... ο 59 ειναι πιο γκαζιαρικος... βαλε τον τζαζ καλυτερα... ειναι πιο all around...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πήρα στα χέρια μου την κιθάρα!!!!!

Είναι πραγματικά φανταστική....Δυστυχώς σε μισή ώρα πιάνω δουλειά κ δεν θέλω να την ακούσω ακόμα!

Θα συγκρατηθώ λοιπόν μέχρι το βράδυ κ το κόβω,μάλλον θα πάει μέχρι πρωί σήμερα!!!!

Η κιθάρα παιδιά εμφανισιακά και παικτικά (ό,τι έπαιξα στο μαγαζί δλδ) είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Θα μου πεις,νταξει, τι εμπειρία έχεις εσύ?Από δοκιμές μόνο?Ή από την squire που πέδευες τα τελευταία χρόνια? Το ζήτημα είναι ότι παρ'ολο που το V γενικά όσο έπαιζα διάφορες μου φάνηκε περίεργο σχήμα,αυτή έκατσε πάρα πολύ καλά στο χέρι μου!!!!

Τεσπά,έκανε κ το ταξιδάκι της από το κέντρο μέχρι το σπίτι μου,νά'ναι καλά η SBK θήκη που δίνει η Jackson...Ελπίζω μόνο να χωράει στο πορτμπαγκάζ (ίσα ίσα νομίζω θα είναι XD).

Θα πω εντυπώσεις όταν πάω για ύπνο (δεν ξέρω πότε...μπορεί 4 μήνες αργότερο ΟΤΑΝ με το καλό σταματήσω να παίζω χα09αχ9090αχ90αχ09αχ)

κ πάλι ευχαριστώ για τα φώτα σας ^^

(και πολύ χρήσιμο αυτό με τους emg που έβαλε ο φίλος βασίλης,γτ αν αλλάξω κάποια στιγμή μαγνήτες,θα είναι οι συγκεκριμένοι!)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τώρα κάθομαι να φάω λίγο γτ με το που γύρισα από την δουλειά την έπιασα κ την σάπισα 3.30 ώρες μέχρι τώρα...

Έχω ενθουσιαστεί πάρα πολύ!

Κατ'αρχάς,επιτέλους , μεταλοκιθάρα!!!

Το σχήμα όρθιος (καθιστός δεν είναι σουπερ βολικό ακόμα) είναι Ο,ΤΙ πιο βολικό έχω παίξει. Κάνεις τα πάντα. Είναι σουπερ κιθαρόνι, ταστιέρα απίστευτη και πολύ χαλαρή, για τους μαγνήτες δεν το συζητάω καν. Επιτέλους αθόρυβοι και πολύ γκαζάτοι!

Εν το μεταξύ, ο Jazz έχει τον καλύτερο καθαρό ήχο που έχω ακούσει από μένα μέχρι αυτή τη στιγμή! Κ απίστευτα μελωδικά και βαριά σόλο! Για τον JB δεν μιλάω καν, ξύνει,σολάρι,ψήνει τοστ και γενικώς σαπίζει!!!!

Νιώθα ότι έκανα όντως πολύ καλή επιλογή!

Μιλάμε για εκπληκτικό όργανο,παω γρήγορα γρήγορα για μάσα κ συνεχίζω XD

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου ειναι υπερ του Jazz στην θεση neck.

Ισως ο κορυφαιος για πολλα ειδη παιξιματος.

 

Kαι παμε παλι on topic.

 

Aυτο ειναι το καμαρι μου με emg 89 (neck) και emg 81 (bridge) και τo 18volt mod:

 

p1120495.th.jpg

p1120494.th.jpg

p1120493.th.jpg

p1120492r.th.jpg

 

 

Βασίλη κούκλα είναι!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου